• Telenovela

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Velmi povedená komedie, která přes trochu pomalejší začátek, je pohodovým komediálním zážitkem ze světa geeků a nerdů. Obsahuje vcelku dost kvalitních a vtipných hlášek. Super komedie na letní večer. 4*

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

První díl jsem viděl na Primě a vcelku mě to zaujalo. Většina lidí se ohání vykrádačkou Dr.House. Ano, vypůjčili si toho bratia docela dost, ale neřekl bych, že to bylo ke škodě. Pro mě je tam ještě dost cítit inspirace Hankem Moodym z Californication. Pro zkoušku jsem zkusil si pustit další díl v originále a líbilo se mi to ještě víc a tak jsem v archivu jojky zkouknul všech 10 dílů. Jako oddychovka je to super.Tomáš Maštalíř je sympatický herec a v seriále vyniká. Navíc je tu spousta hezkých slovenských hereček :D Každopádně já jsem se dost bavil a na česko-slovenskou produkci je to velmi velký nadprůměr. Doufám, že bude další série. 3,5 *

Jak vycvičit draka (2010)

Pro mně zatím jasná jednička pro tenhle rok. Vynikající film, který má v sobě tak neodolatelné kouzlo a hravost, že jsem se po celých 97 minut do filmu vžil a pocítil nádherné přívaly všech možných emocí. Film, který je čistý a svěží a rozhodně nejen pro děti. Rozhodně doporučuji IMAX :D

Čtvrtý druh (2009)

Pro mně vcelku zajímavá podívaná. Jako milovník Akt X mi tam chyběl nějakej výraznější děj. Je to hodně přímočaré. V některých momentech i zamrazí. Je to zajímavě poddané a člověk se vcelku nenudí. Ale je to jeden z těch filmů "Jednou a dost." pro mně tak 70%

Sherlock Holmes (2009)

Musím říct, že mě nikdy detektivky moc nebrali, ale v tomhle pojetí je to něco jiného. Downey i Law si skvěle sekundují a má to jiskru. Je to skvělá oddychovka a jeden z mála filmů, který si dám 100% vícekrát. Musím naprosto souhlasit s Davies182, v Palace na Andělu byl ten obraz strašný. Ta kvalita mi připomínala spíš kinorip, hodně neostré a divné barvy. Už nikdy více!

Hanebný pancharti (2009)

Musím dát všech 5 za úžasného Christopha Waltze, za dokonalej přízvuk Brada Pitta a za vynikající film, kterej bavil od začátku do konce. I kdyby byl Avatar v 10D, tak tomuhle filmu nesahá ani po kotníky. Naprosto vyšperkované dialogy v zajímavém prostředí 2.sv války. Co dodat Tarantino prostě umí a vždy dokáže překvapit.

Avatar (2009)

Vizuálně hezké jako in-game videa od Blizzardu a příběhově chudé jako Ordinace v růžové zahradě. Vizuální porno za 300M$.

Pravěk útočí (2007) (seriál)

Řekl bych zajímavej oddychovej seriál, kterej má vynikající potenciál, který nebyl zatím naplno využitý.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Tenhle kousek se ani nedá popsat slovy. To se musí vidět a to nejlépe v přítomnosti doktora. Na tohle by měli dát nálepku "Vysoce přeexponovaný a rychlý střih Vám může způsobit totální selhání mozku a případně i smrt v záplavě adrenalinu". Ale přesto je tenhle film naprosto dokonalej. Kdyby tímhle způsobem byl natočenej Max Payne, tak slintám blahem. Samozřejmě v trošku noir verzi :D Tohle je klasickej příběh PC hry dokonale převedenej na filmový plátno. A já říkám více takových filmů :D Pro mě jasných 5*.

Strážci - Watchmen (2009)

Tohle je podle mně naprosto unikátně zpracovanej film. Vizuální orgie, noir atmosféra, hudba a postavy. Předlohu neznám, takže jsem film viděl naprosto s čistou hlavou a nevěděl jsem, co čekat a musím říct, že mě tenhle film vtáhl do děje, takže ta dlouhá stopáž nevadila, naopak by mohla bejt klidně delší. Myslim, že bych se na to vydržel dívat hodně dlouho :D. Pro mě jednoznačně zatim nejlepší film letošního roku.