• Krátkometrážní

Dirk Gently's Holistic Detective Agency (2016) (seriál)

Nebudem riešiť, že to je sprznenie predlohy, i keď je škoda akým spôsobom to výborná kniha od Adamsa schytala. Žiaľ, to čo malo byť na seriály najlepšie, samotný Dirk, je najväčšia slabina. Barnett to hrá na Sheldona Coopera s mozgovou porážkou, je otravný a nevtipný. Wood predvádza svoju klasiku, ublíženého hobita so smutnými očkami. Čo sa týka samotných udalostí, sú zväčša nezaujímavé a humoru je málo. Vyťahujú to vyššie iba sekundárne deje a postavy ako Bart alebo Amanda.

Liga spravedlivých vs Mladí Titáni (2016)

Výrazne iný DC animák oproti svojim predchodcom. Zmenili sa hlavné postavy, pridali sa teenage vzťahy v šýle mám ťa rád - nemám ťa rád. Humor a akcia ostali. Prekvapujúco ten teenage štýl funguje i keď občas uletí a pôsobí vyslovene hlúpo a smiešne (prezliekane na štýl Power Rangers). Ja som sa napriek tomu bavil.

Marvel's Super Hero Adventures: Frost Fight! (2015) (TV film)

Neskutočná blbosť, ktorá je však i nesmierne zábavná. Hláškuje sa na plné pecky dokonca i aká-taká akcia sa ukáže. No a nie je každodenná záležitosť vidieť Groota bojovať s perníkovými postavičkami alebo počuť Hulka spievať koledy.

Legendy Polskie: Smok (2015)

Drak v kráľovskom meste unesie princezné na hig-tech spôsob. Kiežby by to malo lepší scenár. Inak to ostalo pri dobrom nápade a obstojných efektoch.

Krize (2015) (seriál)

Humor občas pokrývkáva na hranice infantility. Veď čo čakať od Roacha s Blackom.. Nápad komédie v čase jadrovej krízy je však skvelý ako s chuťou hrajúci Robbins. Ako však povedala frajerka, diplomatka, je to blbosť a takto medzinárodné dohovory a systém nukeárnych zbraní nefunguje, keďže Pakistan sa k svojim zbraniam bez USA nedostane. Ale, who cares..

Jantárová cesta (2011) (studentský film)

Príjemný kraťas. Na to, že vznikol na Slovensku je prekvapujúco aj uveriteľný a dobre napísaný. Niet čo vyčítať.

True Štúr (2015)

Slovenské obroditeľské Sin City. Vizuál pekný a efektný, Roth bol výborný výber. Stačilo aby prehovoril ako rozprávač a prikuje Vás to do kresla. Pár zbytočných vtipov si mohli autori odpustiť či si dať viac záležať (Mortal Kombat).

Moje povstanie.sk (2014) (TV film)

Výborný nápad, ktorý podkopávajú klasické slovenské neduhy ako snaha o prílišnú artovosť či postavy odrapkávajúce scenár. (ne)Herci tu však nie sú dôležití, snažia sa. Neprekvapí však, že Latinákov Ján je jednoznačne najlepší a najsilnejší príbeh, napriek prkenným Nemcom. Veľká pochvala, za tento nápad a klobúk dolu.

The Tale of Thomas Burberry (2016)

Reklama na firmu Burberry vytvorená ako trailer film. Film by mohol stáť za to. Škoda, že nebude nikdy zrealizovaný.

Sedm statečných (2016)

Vymenovávanie záporov by bolo na veľmi dlhý post. Kladov je pomenej, no sú výrazné. Atmosféra a emóciie boli vždy Fuquovou silnou stránkou, čo dokazuje i teraz. Final fight je dramatický ako má byť. Fuqua mal len troch hercov, ktorí sa reálne snažili. Výkony Hawkea, Washingtona a havne D´Onofria stoja za to. Najťažšie pre všetkých bude asi pristupovať k filmu bez predsudkov. Kto však zvládne, film si užije ako ľahkú westernovú jednohubku.