Mexická jízda (2001)

Je mi líto, ale musím jít proti proudu. To, že na plátně otevřeně předvedeme sex a vše, co s ním souvisí, z nás ještě neudělá dobrý film. A já bohužel téměř nic pod touto skandální skořápkou milostných scén a nekonečných rozhovorů o tvaru penisů neobjevila. Jestli prázdnotu sdělení měly vyvážet politické narážky, tak ty mi přišly nanejvýš zmatené a povrchní. Jestli vypravěč, tak u mě neuspěl, a nejen proto, že berličky vypravěče obecně neuznávám jako regulérní filmový prostředek (filmů, kde vypravěč skutečně plní svou funkci, je podle mě naprosté minimum). Slabé tři hvězdičky za autenticitu, atmosféru, nečekaně vydařený konec a oba chlapce, kteří hráli s obrovským nasazením a prožitě.

Zlo mezi námi (2003)

Nikdy jsem si tak intenzivně nepřála, aby tyrani dostali zpět i s návdavkem, co si zaslouží, jako při sledování tohoto snímku. Postavy otčíma a vůdce školní rady patří k těm nejodpornějším kreaturám, se kterými jsem kdy měla tu čest. Deprese a bezmoc od začátku téměř až do konce, mrzelo mě, že katarze je tak rychlá, byť krásná. Jediné, co mě rušilo, byla jakási "umělost", občas mi přišlo, že to celé stojí trochu mimo realitu světa. Důležité ale je, že jako obraz esenciálního zla to funguje výborně.