Attack of the Unknown (2020)

Velmy dobrý film, ešte som ho nevidel, ale je to sci fi a invázia to musí byt proste dobré. :-)

Tretí šarkan (1985)

Dávam len tri hviezdičky z toho je jedna za film samotný, druhá je za Žarnaya a tretia je za moju najoblúbenejšiu detskú knihu vôbec: Tajomstvo Dračej steny. Pravda je taká že film má z knižnou predlohou asi tolko spoločné ako tank T-34 z prvou svetovou vojnou. Celovečerný film a pokus natlačiť dej dvoch kníh v podstate do hodiny a pol výsledku veľmi výrazne uškodil. Tu by to chcelo ovela väčší hollywoodsky rozpočeť a natočit to ako detský seriál kde by sa dej jednotlivých kapitol z knihy dal spraviť ovela zrozumitelnejší a pútavejší v epizódach. Všetky tie veselé príhody zo zneviditelnovaním, superrýchlim učením, nahánaním chodiacich stromov a lietaním v ariolských kombinézach z kníh by bolo určite ovela pútavejších ako kukanie na upršanú a zdevastovanú planétu z tohto pesimistického filmu. Tento film nemá okrem námetu zo žarnayovkou vôbec nič spoločné. :-)

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Tsunkatse (2000) (epizoda)

A další prieskumný čln v tahu... Teraz už chápem čo stále robí zvyšných 100 členov posádky Voyageru v podpalubí. Vyrábajú nové a nové člny pre svojich dôstojnikov. :-)

Star Trek: Picard - Et v arcadia ego, část 1 (2020) (epizoda)

Picard: Práve sme uleteli 25 svetelných rokov za 15 minút. To ako vážne potrebovali borgský transwarp tunel aby leteli rýchlostou, koľko že to bolo? 876 600 svetelných rokov za rok warp 13,68, som myslel že v tej dobe tka už bežne lietajú. :-)

Star Trek: Picard - Nepenthe (2020) (epizoda)

Tak pomaly sa nám to začína meniť na drámu, alebo sútaž koho zo seriálu zabijeme v dalšom diele. Takto im ani tie hlavné postavy nevydržia až do konca....

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Voják (1998) (epizoda)

Divné, Borgovia sa rozmnožujú len asimiláciou, takže tie borgské liahne ktoré sme videli v STG pri prvom stretnutí Borgov s Enterprise kde sa rodili malé borgčatá som nevidel?