The Haunting - Dvě bouřky (2018) (epizoda)

Strihač si vzal volno a dobre spravil. Súvislé scény a là Birdman s vynikajúcimi hereckými výkonmi z epizódy spravili nezabudnuteľný majstrovský kúsok, porovnateľný s tym najlepším v žánri... A tie sochy sa hýbali, a ne, že ne!

Ozark - Jezevec (2018) (epizoda)

... And shit's gettin' bigger. Možný BOILER alert.......... Keď už záver tejto epizódy nie je najväčší šok v sérii, tak už neviem čo. Majstrovské vyvrcholenie jednoho vzťahu, ktoré rozhodne odštartuje sériu ďalších problémov. Každú epizódu vlastne 'odstavia' nejakú ďalšiu postavu. Byrdeovci jednoznačne najnezávideniahodnejšia (neverím, ze som vypotil také dlhé slovo) seriálová rodinka.

Ozark - Velký den (2018) (epizoda)

"... Because, when you think you're gonna die yesterday, today is sweet". Buddy tam bude chybat coskoro, mala, napriek tomu plnohodnotná postava, no uz z princípu logiky by bolo hlúpe ho tam nechať... Scéna vyhrožovania agenta FBI Byrdeovic rodinke je jedna z najlepších z celej série, Martyho nasrany xicht a Wendyine pokojné odjebávky z toho robia maximalne intenzívny zážitok. Pre mňa najlepšie zahraná ženská postava v seriály ever. Len tak ďalej, top seriál minulého roka ostane v top 3 aj túto sezónu

The Angel (2018)

Netflix film-production 'nesklamala'. Tak, ako dostávajú zelenú akékoľvek bizardnosti pre tv shows, takisto púšťajú prachy pre obdobne nudné žvásty ako tento kúsok. Už mi to pripadá, ako keby mali vo vedení Netflixu dákeho hatera filmov, ktorý sa snaží vytvoriť nový fyzikálny zákon 'Film + kvalitný tvorca = nudná sračka'. Ešteže sa našli taký ako Fukunaga či Dee Rees, ktorý tento trend narušili. A ak to old-timer Martin nepokurví, nádej v lepšiu produkciu neumrie. Do tej doby sa podobne otravnej, politicko-ukecanej uspávanke ako toto dielo treba vyhnúť.

Vikingové - Jól (2016) (epizoda)

"I'm constantly torn between killing myself or everyone around me" - lepšia definícia samotného Ragnara ani nemohla byť! Konečne tá frankská deva prestala byť tak neskutočne otravná, stačilo jej dobre namazať buchtu a hneď je poslušná. Súboj Bjorna s nájomným vrahom znova dokazuje premrhaný potenciál surovosti a naturálneho zobrazenia zapríčinený hodením seriálu do PG-15. Pri eRkovom ratingu by z toho mohol byt docela krásne krvavý masaker, tie dve macho postavy si to priam žiadali...

Vikingové - Přísliby (2016) (epizoda)

Tak je jasné, čo nám vyrastie z Ivara. Navyše s pošahaným fanatikom Flokim ako tútorom jeho zdravý rozum nemá šancu. Skvele načrtnúte formovanie tejto postavy. Zmena svadby na pohreb zaskočila (a potešila), čím si jednoznačne epizóda vyslúžila plnú palbu.