Joker (2019)

Co mě osobně překvapilo nejvíc je to, jak moc sympatií, či alespoň pochopení pro postavu Arthur chová, ve mě Joker vyvolal. Film obsahuje několik scén, ze kterých mi bylo v kině opravdu velice nepříjemně, je zajímavé, že režisér Hangover filmů dokáže tak brilantně pracovat s napětím. Překvapením pro mne byl také Rodert De Niro, jenž dost možná poprvé v tomto desetiletí vypadá, jako že ho opět baví hrát. Zajímavá je také paralela s De Nirovou předchozí rolí Ruperta Pupkina v King of Comedy, kde se z něj na konci stane moderátor televizní talk show, takže to téměř vypadá, jako kdyby byl Joker a King of Comedy ve stejném filmovém universu. To je dost možná má jediná výtka, Joker velmi balancuje na hranici toho, co je ještě pocta a co už bych osobně hodnotil spíš jako kopírování filmů Taxi Driver a zejména zmiňovaného King of Comedy, kde jsou někdy skutečně celé scény vyjmuté z těchto filmů. To nicméně určitě není něco, co by mi bránilo v tom si film užít. Joaquin Phoenix si bezpochyby zaslouží minimálně nominaci za nejlepší herecký výkon a pro mě osobně je Joker momentálně nejlepší film, jež jsem tento rok viděl.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Prosím víc podobně zábavných filmů! Film je skvěle natočený, scenérie ostrova v Pacifiku jsou místy dechberoucí, 60s soundtrack je parádní a nenudil jsem se ani minutu. Oproti dvěma novým Godzillám jsou zde alespoň sympatické postavy. Ačkoliv o lidské charaktery v těchto filmech příliš nejde, považuji za plus, pokud nemáte nutkání přetáčet scény pouze kvůli tomu, že hlavní postavy nedokážete vystát. Jediný, kdo mi příliš nezapadal je Samuel L. Jackson, který byl celý film v nějakém stavu polospánku a zahrál asi skutečně naprosté minimum pro to, aby dostal honorář. Zajímalo by mne, jaký tón bude mít nadcházející Godzilla v. Kong, jelikož filmy jsou tak diametrálně odlišně natočené, že se snad ani nezdají být ve stejném vesmíru. Tam kde se Skull Island očividně nebere příliš vážně vypadá Godzilla téměř jako válečné doku drama s naprosto jinou atmosférou, unylými barvami a nudnými postavami. Osobně doufám, že si tvůrci vezmou příklad spíše z Konga, jelikož tenhle film je přesně to, co bych od filmu o obrovských mezi sebou bojujících monstrech očekával.

Ad Astra (2019)

Z tohoto filmu mám pocit, jako by mi unikla nějaká naprosto základní a zásadní pointa či myšlenka celého příběhu, jelikož tak jak jsem film pochopil já, se mi celá premisa zdála příšerně povrchní, nezajímavá a nudná. Celou dobu jsem čekal na nějaké vyvrcholení, které se nicméně nekonalo, film tak nějak sám vyšumí až k titulkům a na konci jsem pouze zmateně přemýšlel o čem to tedy celé mělo být. Zdá se mi jako by režisér a studio měli odlišené názory na to, jak má celý film vypadat a vznikl z toho tenhle paskvil, který se snaží působit chytřeji, než ve skutečnosti je. Pro mne velké zklamání.

Captain Marvel (2019)

Byla by to relativně průměrná, ale stravitelná Marvelovka, kterou pro mne táhne pod průměr postava samotné Captain Marvel, ztvárněná velmi nesympatickou Brie Larson. Nevím zda je to hereckým výkonem, špatnou režií, špatným scénářem, nevhodným výběrem herečky, či kombinací všech těchto faktorů, ale Larson mi přišla v roli naprosto mimo. Captain Marvel zřejmě měla být podobně sarkastickou postavou jakou je např. Dr. Strange, nicméně tam, kde Benedict Cumberbatch velmi obratně balancuje na hranici arogance/sarkasmu/šarmu/vtipu, Brie Larson kompletně spadla za hranu arogance a velmi nepříjemného působení, přičemž šarm a vtip se z jejího výkonu naprosto vytratil. Larson mám jinak rád, ale zde mi skutečně kazí zážitek z celého filmu a upřímně doufám, že s ní tvůrci v dalších MCU filmech udělají něco zajímavého, protože takto napsaná a zahraná postava určitě není vhodnou vůdčí postavou dalších Avengers filmů.