• Romantický

Život v metropoli (2007)

Zaujímavý príbeh a bolo príjemné ho sledovať, poslednej * však pomohla veľmi kvalitná hudobná zložka filmu a jej pôsobivé zakomponovanie do deja!

Sunjeong manhwa (2008)

Nielen kratučký záber z Happiness ma v Hello, Schoolgirl potešil. Veľmi príjemný filmový počin. Ladne plynúci dej, ktorý nenudí, ale naopak určitým zvláštnym spôsobom povznáša, spolu s ďalšími faktormi, ako sú dobré herecké výkony či samotný príbeh robí tento film pre mňa úžasným zážitkom.

Joru no Shanghai (2007)

Skvelé vyplnenie času! Príbeh o čínskej taxikárke a japonskom vizážistovi, ktorým cestu skrížila malá nehoda a vďaka nej strávili spolu niekoľko nezabudnuteľných hodín „putujúc“ ulicami Shanghaiu. Navonok si boli úplne cudzí, kvôli jazykovej bariére si vôbec nerozumeli, ale v tej danej chvíli sa vzájomne veľmi potrebovali... Prekrásna hudba, skvelá atmosféra a skvelé herecké výkony, až ľutujem, že som to tak dlho skladovala a pozrela až teraz.

Bomeui walcheu (2006) (seriál)

Jae-ha a Eun-young sa prvýkrát stretli, keď Jae-ha ešte ako dieťa prišiel spolu s otcom na ostrov kde jeho otec vyrastal a Eun-young žila na ostrove so svojou matkou. Jeho otec od Jae-ha čoskoro ušiel, pričom ukradol peniaze, ktoré boli odložené na operáciu Eun-young a jej mama sa v snahe dostať peniaze späť vyberie do Soulu, kde ju zrazí auto a umiera. Eun-young nutne potrebuje operáciu a zhodou okolností sa v nemocnici vyskytne pár, ktorému umrel syn a Jae-ha im ich syna strašne pripomína. Pod sľubom, že zaplatia Eun-young operáciu Jae-ha s nimi odchádza z krajiny ako ich adoptívny syn. Po operácii sa Eun-young zobudí a zistí, že jej mama umrela, myslí si, že Jae-ha ju len tak bez slova opustil a navyše práve jeho otec bol vinný za smrť jej matky... Po rokoch sa rukou osudu opäť stretnú, avšak obaja so zmenenou identitou nevediac kto ten druhý v skutočnosti je, so skrytým smútkom v duši, ale tiež s niečím v kútiku srdca, čo ich ťahá k sebe, aj keď sa tomu bránia...Veľmi pekné. Seriál „plný“ krásnych skladieb, farebnosti či netrpezlivého očakávania, kedy vyjde pravda najavo, ale tiež úžasnej romantiky, ktorá pohladí dušu. Môj druhý kórejský seriál, ktorý som videla a úplne ma dostal.

Seopeuraijeu (2002)

Mi-ryeong očakáva svojho priateľa Jeong-woo, pripravila mu narodeninovú oslavu a chce ho predstaviť rodičom. Otec však nesúhlasí a tak Mi-ryeong poprosí Ha-yeong, aby jej milého zdržala, kým sa jej podarí získať jeho súhlas, pričom on nemá mať ani tušenie čo sa deje a kto Ha-yeong je. A tak Ha-yeong odchádza na letisko, avšak tam dochádza vďaka malým náhodám k zámene a ona odviezla v domnienke, že ide o Jeong-woo niekoho úplne iného...Celkom milá a vtipná komédia, potešila.

Eonniga ganda (2007)

Veľmi milá komédia s naozaj trefnou pointou.

Poolhawooseu (2004) (seriál)

Ji-eun pošlú jej "kamaráti" na výlet, ktorý akože vyhrala a kým je preč, vydávajú sa za vlastníkov jej domu a predajú ho. Počas cesty na domnelú dovolenku v lietadle Ji-eun stretáva známeho a obľúbeného herca, čo jej zmení život. Yeong-jae jej neskôr s neochotou požičia peniaze na hotel a návrat domov, keď Ji-eun zistí, že nič nebolo hradené tak, ako jej bolo povedané. Po návrate domov Ji-eun zistí, že jej dom je predaný a kúpil ho práve Yeong-jae. Ji-eun nemá kam ísť, tak jej Yeong-jae nakoniec dovolí ostať v dome, ale v pozícii jeho slúžky. Yeong-jae je už roky zaľúbený do dávnej kamarátky Hye-won, tá však ľúbi Min-hyuka (ten ale má rád Ji-eun) Pri "výmene názorov", keď ho Hye-won vyzve aby povedal pravdu, Yeong-jae povie, že ľúbi Ji-eun. Pod tlakom okolností tak Ji-eun a Yeong-jae uzavrú manželstvo, nie však skutočné,ale zmluvné na 6 mesiacov. A začína sa ich spolužitie...Seriál je milý, aj keď trochu nevyrovnaný, niečo mi tam proste chýbalo. V každom prípade je to vtipné, aj keď miestami ma ako ženu Yeong-jae a jeho správanie dosť vytáčali. Veľmi ma ale potešili herci v hlavných úlohách, do svojich úloh sa vžili a celkom dobre sa na ich výkony pozeralo. Celý seriál to bolo tak na 3,5* ale po zhliadnutí záverečnej časti 4*.

Carlitino tajemství (2004) odpad!

Joj, toto bolo doslova utrpenie dopozerať, ale pre objektivitu, že zlých nebolo len prvých 50 minút som to chcela doraziť. Niekto asi len náhodou zakopol o kameru...

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Ja som mimo. Nie len z Jayovho skvelého hereckého výkonu, úžasného klavírneho vystúpenia, ale najmä z jeho režisérskeho umenia. Tak to už hej, klobúk dole. Príbeh by som možno ukončila inak, ale ako celok nemá chybu, človeka to drží v kresle a netrpezlivo čaká čo príde ďalej. Počas celého filmu som mala zimomriavky a na jeho konci som si skoro šla po perinu čo mi bola už fakt zima. Skvelé, u mňa za 5*, len tak ďalej Jay.

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Máločo s mojou mysľou, srdcom a slznými kanálikmi narobilo to, čo tento skvost. Veľmi silné emócie. Myslím, teda som si istá, že na tento seriál nikdy nezabudnem. Na záver možno ešte vyzdvihnem to čo tu už odznelo a to prenádherný príbeh, ktorý Vás nepustí, skvelé herecké výkony, Bin Hyeon fakt exceluje a úžasnú hudbu.