Hanebný pancharti (2009)

Zas a znova som sa presvedčil že sa pozerám na Tarantina. Uvidíme ktorými parchantami vyutiera dlážku nabudúce 5/5

Nespoutaný Django (2012)

Nemecký ,,zubár" a jeho čierny kamarát vypratali s rasizmom ako nikto iný, smekám klobúk a dávam 5/5

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

SPOILER Deviaty film pána Q. Tarantino ukázal že dokáže urobiť aj iný film na aké sme zvyknutí. Aj keď si koniec znova prisvojil urobil zo smutnej události mega vtipnú scénu. Celý film je len ďalší deň v starom dobrom Hollywoode až nato že večer sa má udiať vraždenie vo vile poľského pána Polanského a jeho manželky Sheron. Vrahovia si však vybrali iný dom, dom dvoch nafetovaných kamarátov jedného psa, talianskej manželky a plameňometu. Ako to už v dobrej Tarantínovke býva čaká nás masaker a následný happyend. No, aj keď by bol tento film dobrým happyedndom Tarantínovej kariéry dúfajme že natočí ďalší í skvelý film ktorému dám tiež 5 hviezd.

Osm hrozných (2015)

SPOILER Tento film je kinematografický masterpiece. Všetko v tomto filme má zmysel a cieľ. Každý je zlý (až na úbohého OB-ho) a každý má iný cieľ. Všetci však skončia rovnako, mŕtvy v jednej malej chatrčke. Ennio pri hudbe odviedol skvelú prácu, povedal by som že jednu z najlepších. Kamera je famózna a anamorficky pomer strán vás priam vtiahne do deja a cítite sa rovnako úzko ako všetci vo filme. Zima Vám priam fúka z monitora. Herecké výkony sú skvele a Samuel odviedol zas a znova skvelú prácu. Tarantino je blázon v dobrom slova zmysle a ničoho sa nezľakne. Je to proste majstrstik hodný 5 z 5 hviezd alebo skôr 8?

Joker (2019)

Taxidriver ctrl c ctrl v

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jack Nicholson bol nominovaný štyrikrát, prehral štyrikrát. Zakaždým, keď mal vyhrať, prehral. Keď už ste si mysleli, že na svete neexistuje spravodlivosť, nakoniec prešiel ,Prelet nad kukučím hniezdom’. Film je výnimočný v každom slova zmysle. Nicholson hrá väzňa, ktorý je poslaný do šialeného blázinca. Nicholson vytvára atmosféru, ktorá dáva jeho spoluväzňom pocit vlastnej hodnoty a záblesk šťastia. Počas celého pobytu nie je nikdy jasné, či je Nicholson skutočne šialený, alebo či to len predstiera. V každom prípade Nicholson vytvára miesto, ktoré sestra Louise Fletcherová (víťazka Oscara) považuje za nevhodné pre ostatných pacientov. Je tichá, zlá a neuveriteľne krutá voči pacientom. Nicholson a Fletcher sa pripravujú na čelnú kolíziu, ktorá sa na konci filmu stane rozhodujúcim faktorom. Will Sampson, Danny DeVito, Christopher Lloyd a Brad Dourif (nominovaný na Oscara) sú všetci skvelými vedľajšími hercam ako spoluväzni Nicholsona. Vynikajúci film. 5 hviezdičiek z 5.

Kill Bill (2003)

Keď som videl 3 predchádzajúce filmy Tarantina, moje očakávania týkajúce sa filmu Kill Bill boli veľmi vysoko. Bez ohľadu na moje veľké nádeje na kvalitnú zábavu som však nebol na tento film pripravený. Bol som ohromený. Bol som preč. S 'Kill Bill' Tarantino raz a navždy preukázal, že všetok humbuk okolo jeho osobnosti je opodstatnený: JE najodvážnejší, najoriginálnejší a najzábavnejší! - tvorca svojej generácie. Jednoducho úžasné: 5 hviezdičiek z 5.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ak si myslíte, že „Pulp Fiction“ je vynikajúci, mýlite sa. Je viac než vynikajúci. Je to míľnik v histórii filmovej tvorby. Je to už klasika. Ale prečo? Kvôli mnohým slovám ,,fuck”, alebo kvôli kúskom mozgu na zadnom okne automobilu? Nie, to určite nie je dôvod. (bohužiaľ niektorí ďalší používatelia - našťastie menšina - to nechápu). Tarantino vytvoril film, ktorý sa trochu líši od mnohých iných akčných, gangsterských alebo zločinných filmov. Čo je tam také odlišné? Vie, že téma filmu je „v pohode“, vie, že je to produkt masovej kultúry, a sám ho dokonca má rád. Ale usmeje sa nad tím a rozpráva tri veľké príbehy s množstvom irónie. A táto irónia je prvým bodom. Druhým bodom je, že vytvoril extrémne schematické postavy. Určite to nie sú ďalší akční hrdinovia, na ktorých zabudnete tak rýchlo, ako dokážete žmurknut. Sú to ľudské bytosti ako my, hovoria o Burger Kingovi a McDonaldovi, o televíznych seriáloch a masáži nôh. Jediny rozdiel je že zarábajú peniaze zabíjaním iných alebo predajom drog. Čo iné je také skvelé na Pulp Fiction? Sú to hereci, réžia, kinematografia, soundtrack, zmysel pre humor a celý a vlastne všetko ostatné. Podľa môjho názoru to nestojí nič menej ako 5 z 5 . Majstrovské dielo.