• Pohádka

Sandman - Sen o tisíci kočkách / Kalliopé (2022) (epizoda)

Úžasné. A jsem opravdu ráda, že jsme dostali kočičí sen, protože ten příběh mám strašně ráda. A netěším se na čekání na druhou serii.

Všechno, všude, najednou (2022)

Povedený vizuál, plný bláznivých (mnohdy až nepochopitelných) nápadů. Ovšem konec strašně, ale opravdu strašně natahovaný a rozuzleni vlastně takové nemastné neslané.

Američtí bohové - Série 3 (2021) (série)

Tak to jsem nečekala. Poté, co jsem skoro až protrpěla druhou serii jsem si ani nebyla jistá, jestli se chci do třetí pouštět... Ovšem i přes nesmyslné natahování (oproti knížce, která má (stejně jak Hobit) jeden díl) a několik přidajích dějových linek z nichž některé jsou roztáhlé i na několik dílů a pro děj jsou naprosto zbytečné, mě tato serie bavila za všech tří asi nejvíc a neskutečně jsem si užila Technokluka :). A konečně mi došlo, kdo je ve skutečnosti pan World (knihu jsem četla hoodně dávno, tak nevim jak moc se tento detail od knihy liší nebo ne a jestli si to pamatuji- tuším zprávně). Pevně doufám, že čtvrtá serie bude stejně dobrá a už bude poslední! (přeci jen, to co se stalo na konci serie, se děje cca 50 stránek před koncem knihy, ne?... i když Gods omens má taky jen jednu knihu, kterou zvldánou odvyprávět během první serie a Prime připravuje 2. serii)

Blesk Murali (2021)

Co se mi na tom filmmu strašně líbilo bylo to, jak se hlavní padouch a hrdina vyvinuli. Vlastnmě to, že z hodného a neškodného človíčka se stal člověk schopný vyvraždit celou vesnici a naopak z arogantního a sobeckého hajzlíka se stal ochránce vesnice. A to i bez toho, aniž by jej mučili teroristi někde v jeskyni. Jen teda ti lidi v tý vesnici byli všichni až asi na tři strašní k.koti, kteří by si možná i zasloužili vyhodit dopovětří a vlastně jsem tak trochu Shibuovi fandila, ať se mu to povede, ale doufám, že se jim alespoň všem do jednoho rozsvítilo a přestali se po všech v okolí vozit, za to že jsou pomalejší, nalezenci, mají vlastní sny a u kterých je normální mlátit manželku. A co mě naštvalo, že nikdo na konci neoslavoval Kung Fu! Vždyť bez ní by byli všichni pěkně v prd.li a to včetně slavnýho Bleska, protože to množství výbušnin by dalo na frak i jemu. Jenže on je superhrdina, takže stačí dát na frak superpadouchovi a to, že vlastně holka naposlední chvíli zabránila výbuchu je vedlejší (jasně nikdo o tom nevěděl, já vím, ale kdyby alespoň blesk ji poblahopřál?).

Duna (2021)

Upřímně, kniha mě nebavila, přišla mi zdlouhavá a nevyvážená. I přes to jsem si řekla, že na toto kouknu, že určitě vyhodí všechny zbytečnosti, přeci jen narvat Dunu do jednoho filmu bude chtít hodně osekat. A pak jsem se dozvěděla, že se zde dočkáme jen poloviny knížky a zase mě to nadšení přešlo, protože jestli z toho udělají dva filmy, tak mají hromadu prostoru pro ty nudné věci. Ovšem musím říci, že film hodně mile překvapil a já se oproti očekávání ani chvíli nenudila, i ty nejnudnější části filmu byly natočeny tak, že vlastně byly zábavné a vizuálně úchvatné. A já jsem opravdu nadšená a osobně si myslím, že toto je jeden z těch filmů, které jsou lepší než jejich knižní předloha. Ano, opravdu se mi film líbil daleko více než kniha.

Poslední dopis od milence (2021)

Příběh z minulosti mě neskutečně bavil a zajmali mě všechny jeho aspekty. Ovšem příběh ze současnosti (i přes sympatičtější hlavní hrdinku) docela nudil. Tedy ve finále je to vlastně i dobrý a dobrý je za 3.

Princezna z cukrárny 3: Hvězdná romance (2021)

Jednička je relativně koukatelný film. Dvojka je i na Netflix hodně podprůměr a trojku jsem vlastně ani neměla v plánu vidět. Ovšem přesvědčil mě k tomu trailer a neodradilo mě ani prvních pět extrémně přeslazených a přezdobených minut a nakonec jsem si to i celkem užila a musím říci že ze všech tří dílů je asi nejlepší, protože je zábavný a hlavní hrdinka je opravdu dobrá (jen těch vánočních ozdob by sakra mohli ubrat, protože tolik jich není snad ani na všech Vánočních trzích v celé Evropě dohromady).

Příběh Popelky (2021)

Libi se mi pojeti macechy a nevlastnich sester, kostymy a kupodivu me i neskutecne bavili mysky. Co me ovsem neskutecne vadilo, byla nektera hudebni cisla, princ a jeho vztah s Popelkou. Chlapec floutek, co floutkem zustane a vlastne ani nic neumi a nedokaze, kterej si najde cilevedomou pracovitou holky, ktera je neskutecna karieristka...

Vysoká čokoládová (2021) (pořad)

Miluji čokoládu a pečení a už dlouho obdivuji Amauryho. Sice bych více ocenila něco, kdy je více toho, jak pracuje přímo on, ale i tak jsem nadšená.

Angu Vaikuntapurathu (2020)

Chystala jsem se na to dlouho. Tak dlouho, až jsem omylem zhlídla Hindi remake. Jak z tak dobrýho filmu mohli udělat takovou sr.ačku? Toto má vše, akci, dobrou muziku a pžíjemný humor. Remake má jen ty písně a hodně trapný humor (a polovinu choreografie akčních scén, i když odfláklou), protože vlastně vynechali vše, co tento film dělá dobré.