• Krátkometrážní

Inhumans - Those Who Would Destroy Us (2017) (epizoda)

Okej, jestli minulá epizoda byla nudná, tak tohle je úplně nový level :D Tenhle díl je prakticky zbytečný, téměř nic se za něj nestane a je to typický vycpávkový díl pro seriály... což je dost smutné, když si uvědomíte, že tenhle seriál má jen 8 epizod a toto je teprv 2. díl... :D Pořád to vypadá stejně levně a směšně, je to totálně nezajímavé a nudné. Hele, pokud nemáte rozpočet, tak proč točíte takovýhle typ seriálu. Taky se mi úplně nelíbí ty podivné lokace v džungli někde na Havaji, které tu jsou úplně očividně z jednoho důvodu... aby se opět ušetřilo a nemuselo se natáčet v nějakých drahých lokacích. Ještě bych chtěl trochu rozebrat postavy, jelikož už tu mají nějaký prostor a je k nim něco co říct. Black Bolt, kterého hraje Anson Mount, je upřímně jediná postava, která mě zajímá a baví. Jeho mimika v obličeji, jeho výrazy, jeho chování, to mě přijde fakt super a kdyby tu nebyl Black Bolt, je to ještě mnohem, MNOHEM horší. Škoda, že má tak málo prostoru. Naopak, Medusa je neskutečně arogantní, brutálně nesympatická a namyšlená. A pořád jsem nepochopil, jak se její poměrně unikátní schopnosti v minulém díle tak random zbavili :D Crystal nemá skoro žádný prostor, a když má, tak je strašně otravná, s hereckým výkonem level 0. Karnak je poměrně dost zajímavý, hlavně jeho schopnost predikce a vybírání té nejlepší možnosti, jenom kdyby měl trošku víc prostoru a ta schopnost samotná vypadala vizuálně trošku lépe :D Gorgon je úplně random a skoro jsem zapomněl, že v tom ději je. A opět, je úsměvné, jak šetří penězi a když je Gorgon na scéně, tak jeho kopyta skoro neukazují, kamera ho snímá od pasu nahoru, nebo nosí boty :D Pak je tu ta podivná vědátorka, která opět, prakticky jsem zapomněl, že tam je a nemám sakra tušení, co s ní mají v plánu dělat. A na závěr je tu záporák Maximus, který má skvělý herecký cast v podobě Iwana Rheona, a ten se fakt hodně snaží to uhrát na charisma, bohužel scénář mu to vůbec nedovoluje a jeho postava je brutálně nezajímavá. Mám stejné přání jako minule. Doufám, že se to příště zlepší :D Ale začínám pochybovat... Hodnocení: 38%

Inhumans - Behold... The Inhumans (2017) (epizoda)

O Inhumans a jejich podezřelé kvalitě jsem slyšel nejrůznější zvěsti, ale fakt jsem nečekal, že se budu až takhle nudit :D Nutno podotknout, že to zatím není zas tak špatné, jak jsem si myslel. Ale je to neskutečná nuda a čistý průměr. Hned na začátek...to, jak to vypadá, to jak to působí, je prostě vidět, že na to neměli skoro žádné prachy. Vypadá to hrozně levně a vůbec to nepůsobí dobře. Samotný Attilan, které by mělo být velkolepé království tady vypadá jak nějaký obrněný bunkr :D Ani postavy na tom nejsou dobře. Většina z nich jsou strašně nezajímaví, arogantní a nesympatičtí, a když už mají nějaké zajímavé schopnosti, tak na jejich předvedení tu není rozpočet a seriál se je snaží co nejvíc omezit. Viz. Medusa a její odporné CGI vlasy, o které na konci epizody přijde a co jsem slyšel, tak to je naposled, co je v seriálu má :D Mimochodem, asi poprvé, co vidím, že je ostříhání vlasů provedeno jako mega emotivní scéna, která vůbec nefunguje samozřejmě :D A ještě musím zmínit Lockjawa, na kterého očividně už vůbec nezbyl rozpočet, proto vypadá tak, jak vypadá :D Zatím to působí hrozně levně, ale uvidíme, třeba se to zlepší... Hodnocení: 40%

Agent Carter (2015) (seriál)

Agent Carter je velice fajn a příjemný seriál, bohužel ale není nic víc. Je to zábavný a oddechový seriál, který vás rozhodně zabaví a dost pravděpodobně vás bude bavit, naneštěstí nenabízí nic extra navíc a rozhodně to není jeden z těch seriálů, na které budete vzpomínat další měsíce. Naopak, jedná se o takový ten typ, na který se podíváte jako na výplňkovou věc, když zrovna nemáte na co koukat. Takže sledování seriálu mě bavilo, ale že bych to někdy potřeboval vidět znovu, to opravdu ne. Začneme s tou kladnou stránkou. Síla seriálu tkví rozhodně v postavách, které jsou velice dobře napsané, jsou sympatické a hlavně mezi sebou mají výbornou chemii a dynamiku. Seriál má taky naprosto skvělou atmosféru pozdních 40. let. Všechny kulisy, všechny kostýmy, vizuál a hudební motivy. Je to strašně super, seriál je po audiovizuální stránce velice dobrý. A ať už se odehrává v stinném a zaprášeném New Yorku (1. série), tak v slunném letním Los Angeles (2. série), celková atmosféra je prostě výborná. K příběhu, ten je na tom trošku hůř, a to hlavně v první řadě. Není to špatně, ale není to moc zajímavé, úplně mě to nebavilo a víc jsem si užíval dialogy postav, než řešení příběhu. Ten děj je taky hrozně jednotvárný, bez pořádných zvratů a záhad, což taky přispívá k jeho zapamatovatelnosti a obyčejnosti. Druhá série to naštěstí dost zlepší a její děj je o několik levelů lepší, pořád je to ale pouze dobré a nemá to nic extra. Záporáci taky nejsou nic moc, ani jednoho z hlavních záporáků nepovažuji za nějak extra dobrého a už vůbec ne zapamatovatelného. Celkové hodnocení pro Agentku Carterovou, jak jsem říkal, není to špatný seriál. Zabaví vás, nudit se rozhodně nebudete. Ale je to prostě jen dobré. Nic víc. Za pár týdnů po dokoukání pravděpodobně zapomenete, o čem to bylo, jelikož seriál ničím nevyčnívá mezi jinými dobrými seriály. Všechno co dělá, tak dělá dobře, ale nic nedělá skvěle. Pokud nemáte na co jiného se dívat, klidně dejte Carterové šanci, jinak ale znám milión jiných lepších seriálů... Příjemný seriál, který bohužel nedává divákovi nic navíc, než jen dobrý seriál, a nemá moc důvodů, proč ho sledovat. Každopádně není špatný, bohužel je pouze dobrý. Hodnocení: 60%

Agent Carter - Season 2 (2016) (série)

Pořád to není nejlepší seriál pod sluncem, ale oproti té první sérii alespoň mohu říct, že jsem se bavil. Druhá série Agentky Carterové je totiž příjemná zábavná jednohubka, na kterou sice nebudete další měsíce vzpomínat jako na skvělou věc, ale dokáže vás zabavit a je to dobrý výplňkový seriál, když nemáte na co koukat. Stále to tahají dobré postavy. Hayley Atwell je výborná, je to sympatická hlavní hrdinka a i když tu nemá podle mě tolik osobních linek jako v první sérii, tak je to nosná postava a třeba její dynamika a vztah s Danielem Sousou je skvělý. Kdo se neuvěřitelně vyhoupnul, tak je Jarvis. Postava Jarvise byla v první sérii takový obyčejný komediální prvek, který sice bavil, ale to bylo asi tak všechno. Tady dostává úžasnou osobní linku a stává se z něj dobrý charakter, který umí pořád pobavit, ale dokáže předvést i dobré emocionální scény. Vedlejší postavy jsou taky dost fajn a každá z nich má alespoň pár pěkných momentů. Jediný s kým mám problém je záporačka Whitney Frost, která je taková obyčejná po moci lačnící maniačka, která chce zničit svět jenom proto, aby byla mocnější. K ději, ten je konečně zajímavý, je propletený, plný záhad a má nějaký smysl, ne jako v první sérii. Taky působí mnohem více epicky a jako stabilní a napínavý děj. Příběh se přesunul z tmavého New Yorku do letního L.A., což je fajn osvěžující změna. Co mi ještě vadí, tak je konec série. Ta totiž končí jedním obřím cliffhangerem na 3. sérii, která ale nikdy nevznikne, takže je to vlastně jenom taková velká otázka pro diváka, na kterou nikdy nedostane odpověď. Asi poslední věc, co bych chtěl vytknout je, že občas se to lehce táhne a doteď nerozumím zvýšení počtu epizod o 2. Jinak je ale druhá Agent Carter solidní zábava, která sice pořád nijak nevyčuhuje nad jinými dobrými seriály, ale aspoň nespadá do průměru jako první série a bavilo mě to sledovat. Příjemná a zábavná akční podívaná, která vás zabaví, když nemáte na co jiného koukat. Fajn série. Hodnocení: 70%

Agent Carter - Hollywood Ending (2016) (epizoda)

Velice povedené finále. Krásně uzavírá příběh a dějové linky téhle série a připravuje půdu pro 3. sérii.... která stejně nevznikne, protože tenhle seriál byl po této řadě zrušen :D Každopádně, příběh tohoto finále je sice možná trochu uspěchaný, kdyby se začal vyvíjet už v minulých epizodách, tak by to asi víc působilo jako epické finále. A taky je tu taková mini linka s Thompsonovým objevováním, jehlicí Arena klubu a onou záhadnou složkou, která je vlastně jenom setup na 3. sérii, který o to víc naštve, když si uvědomíte, že 3. série nebude.  Taky se mi moc nelíbí zakomponování Howarda Starka do celého seriálu, jelikož vždy působil jako taková ta legendární záchrana, co vytáhne v nejhorší chvíli hlavní postavy ze šlamastiky, a tady tomu není jinak. Ale jinak mě Howard bavil. A posledních asi 10 minut je super a působí to jako dobré zakončení série a vlastně by to mohlo sloužit i jako závěr pro celý seriál. Teda nebýt úplně poslední scény, se kterou mám problém. A takhle, ta scéna sama o sobě je fakt super. Zabít jednu z hlavních postav úplně na konci série je zajímavý zvrat a sakra dobrý cliffhanger, jenomže tady je krásně vidět, proč by se tyhle cliffhangery na konci série neměly dělat. Protože žádná další série nemusí být. A to mě vadí. Že tenhle seriál končí jedním obrovským setupem a zvratem, který už nikdy nebude vysvětlen. Doufám, že si aspoň jiní tvůrci z tohoto vezmou ponaučení a nebudou dělat mega zvraty na konci řady, když neví, jestli nějaká další bude :D Jenom díky téhle scéně bych chtěl 3. sérii vidět. Sice nám autoři sdělili, co s ní asi tak plánovali, víme, že by se v ní ukázalo, že Michael, bratr Peggy, stále žije a právě on zabil Thompsona, bohužel tohle na televizní obrazovce dost pravděpodobně nikdy neuvidíme... Finále dobré, ale ten konec... Sakra Marvele :D Hodnocení: 75%

Agent Carter - A Little Song and Dance (2016) (epizoda)

Výborná předfinálová epizoda, která má spoustu dobrých charakterových momentů a emotivních scén. Hned na začátek musím zmínit prvních 6 minut dílu, což je vlastně takový haluzní muzikál v hlavě Peggy, což bylo takové osvěžující a líbilo se mi to :D Celou epizodu opět tahá Jarvis, který je vynikající. Jeho dynamika s Peggy, jeho herecký výkon, jeho charakterové momenty a osobní motivace jsou skvělé a Jarvis je jedna z nejlepších postav seriálu. Taky se mi líbí Thompson, který možná až moc často hraje na dvojtého agenta, ale jinak je dost fajn. Těším se na finále. Hodnocení: 70%

Agent Carter - The Edge of Mystery (2016) (epizoda)

Hned na začátek musím vypíchnout Jarvise, který je naprosto skvělý v této epizodě. Má tu hromadu dojemných momentů, které fungují hlavně díky jeho hereckému výkonu, kromě toho tu je skvělá osobní příběhová linka právě kolem Jarvise a celkově je to strašně dobrý charakter, který tahá celou tuhle epizodu. Zbytek je taky super, hlavně posledních asi 10 minut, které působí docela epicky a velkolepě. Vedlejší postavy jsou taky fajn, Thompson je tu dost super a Sousa je pořád dobrý. Celkově super díl a těším se na finále. Hodnocení: 76%

Agent Carter - Monsters (2016) (epizoda)

Další velice příjemná epizoda. Strašně se mi líbí, stejně jako u té minulé, že vypráví svůj vlastní epizodní příběh, který ale souvisí s hlavním dějem série a nestojí úplně sám za sebe. Celý díl si krade pro sebe Jarvis a James D'Arcy je skvělý, jeho výrazy a mimika, ať už v komediálních chvílích nebo v momentech, které jsou vážné a emotivní, tak jsou prostě výborné. Jeho žena Ana je taky skvělá postava, která má pěknou dynamiku s Jarvisem a skvělý zvrat na konci dílu. Baví mě i Wilkes, který už pár dílů zpátky přestal být tou otravnou postavičkou a líbí se mi, kam to směřuje. A opět, vztah mezi Sousou a Peggy je výborně udělaný. Jenom ta Whitney mě pořád moc nebere. Hodnocení: 75%

Agent Carter - Life of the Party (2016) (epizoda)

Velice dobrá epizoda, která mě bavila od začátku až do konce a celou jsem si jí užil. Příběh byl napínavý a zajímavý, plný fajn momentů, příjemné dynamiky Peggy a Sousy, dobrou Dottie, která mě asi poprvé za celý seriál bavila, a i scéna s Whitney a radou se mi dost líbila. Už jsem dlouho nechválil Jarvise a jeho super hlášky, tak to udělám aspoň zde :D Strašně fajn díl, který jsem si užil. Hodnocení: 80%

Agent Carter - The Atomic Job (2016) (epizoda)

Docela fillerová a zbytečná, ale zábavná epizoda. Sice tu jsou některé poměrně povedené scény, třeba vymazávání paměti Hughi Jonesovi je super a zábavný moment, a scéna, kdy Jarvis zneškodňuje bombu je taky docela napínavá, na druhou stranu už mě přestává bavit Whitney, která nemá pořádně žádné motivace, jenom prostě chce víc moci. Ale aspoň je charismatická, narozdíl od doktora z minulé série. Každopádně, sérii by rozhodně prospělo 8 dílů jako ta předchozí, těch 10 je podle mě maličko víc a zbytečně se to táhne. Hodnocení: 60%