Hra na lásku (2012)

Like Someone in Love je art film, který má sílu vtáhnout diváka do děje a přitom celý stojí na jednoduché zápletce. Sledujeme tedy setkání dvou lidí, kteří i přes věkový rozdíl najdou jakési porozumění, ale nevyhnou se nepříjemným následkům. Celé je to krásně nasnímané a kompozice záběru je vskutku velmi propracovaná. Příběh vlastně drží na uvěřitelných hereckých výkonech a na jejich dialozích. Působí to na mě jako krátká povídka z Tokia, kterou jsem si užil.

Tiché světlo (2007)

Velmi pomalé tempo, podmanivá atmosféra a krásná kamera. Výjimečný filmový zážitek, který není pro každého.

Ve stínu (2012)

Ve stínu je šablonovitá kriminálka zasazená do období měnové reformy. Atmosféra 50. let je zde vyobrazena opravdu uvěřitelně, k tomu pasuje i zajímavá hudba a na české poměry i hezká kamera. Celkově technická stránka filmu je na vysoké úrovni. Ivan Trojan a Sebastian Koch jsou opravdu skvělý a táhnou celý snímek, ale příběh je bohužel natolik strohý a nezáživný, že jsem se ke konci dost nudil a to závěrečné vyznění filmu si mohl Ondříček odpustit. Kdybych na to narazil v televizi budu poměrně potěšen, ale v kině...to chce trochu víc.

Prometheus (2012)

Obrovské zklamání. Proč to nedává skoro žádný smysl? Proč se některé postavy chovají jako totální idioti? Nevím, jen je mi to strašně líto, protože jsem se na to tak těšil. Vypadá to sice opravdu krásně, ale to bohužel nestačí. Průměrná sci-fi jednohubka, která vyšumí z hlavy po několika hodinách.

Válka Bohů (2011)

Válka bohů...film pro velká plátna. Tarsem Singh se svojí nezaměnitelnou vizuální stránkou u mě boduje. Bohužel film dost dobře nefunguje po celou dobu, díky dementnímu scénáři s hloupými a nudnými dialogy. Válka bohů má slušný rozjezd a efektní konec, zbytek je plný blábolů a nudy. Mickey Rourke je fajn a Henry Cavill mi nevadil.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Daniel Craig je drsnej. Olivia Wilde je krásná. Harrison Ford je starej. Vetřelci jsou trapní. Zbytečný film, za který by se měl Favreau fakt stydět. Bohužel.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Vin Diesel vs. Dwayne Johnson? Jo na to se dá koukat! Justin Lin vyspěl a servíruje nám hodně přepálenou akční jízdu a s ničím si nebere servítky. Auta poletují vzduchem, všechno bouchá a padá hláška za hláškou. Místy sice hloupé a trapné, ale v rámci žánru naprosto snesitelné.

Machete (2010)

Jedna hvězdička za De Nira se Seagalem.

Normal (2009)

Nádherná, audiovizuální podívaná s mrazivými scénami, skvělými hereckými výkony a smysluplnými dialogy. Celkově na mě Normal udělal velký dojem. Škoda jen příliš jednoduchého scénaře z kterého, ale Ševčík vymáčknul (díky svým obrazům) maximum.