Funebrák (1932)

Mám rád Vlastu Buriana, jeho druh humoru a obdivuji cestu, jakou zvolil i jeho osobitý a nezaměnitelný styl. I tento film je poměrně vtipný, ale když jsem musel přivřít obě oči u hodnocení C. a k. polního maršálka, zvolil jsem konečné, celkem vysoké, tříhvězdičkové hodnocení také za celkovou soudržnost a hladký průběh celého snímku a to je to, co mi scházelo tady. Přišlo mi to jako lehce spojené dvě velmi dlouhé scény, přičemž ta pomyslná první, která obsahuje tance a písně různých národů se mně zdála o něco lepší než ta druhá, ve které sledujeme převážně rozhovor 3 lidí v kanceláři ředitelství drah, ta mi totiž přišla na tehdejší dobu úplně průhledná a prakticky jsem se nezasmál, což je u komedie určitě špatně. Celkový dojem 50%.

Kolo plné hvězd (2011) (pořad)

Cibulka je poloviční magor a výběr scének také není pochopitelně většinou nijak oslnivý. Pokud bych ještě někdy zhlédl nějaký díl, tak by mé hodnocení nahoru rozhodně nešlo.

Zatmění (2008)

Tentokrát si nejsem při svém hodnocení tak úplně jistý. Film jsem sledoval už ve značné únavě, bral jsem ho jenom jako takovou odpočinkovou záležitost a vůbec jsem o něm nic nevěděl, ale i přesto mě hodně bavil a bavilo mě čekat na nějaké velkolepé finále, které ale nakonec vůbec nepřišlo. Protože jsem byl plný očekávání, dal bych za celkový dojem 3*, ale jelikož si už nedokážu představit, že bych se na to ještě někdy podíval, tak jen 2*.

Zachraňte myšáka (2006)

Na první argentinský film, který jsem kdy viděl to není žádná sláva. Nejradši bych dal jen jednu hvězdu, za to málo, co mě udrželo vzhůru po celou dobu sledování, ale mám pocit, že kdybych to viděl třeba v šesti letech, byl bych docela spokojený. A o to tu přece jde.

Ted Bundy (2002)

Velmi dobrý a kvalitně zpracovaný životopisný snímek o nechvalně známém americkém zloději, násilném sériovém vrahovi a zvráceném nekrofilovi. Theodore Robert Bundy, jméno jednoho z nejbestiálnějších zabijáků vůbec. Počet jeho obětí nebyl nikdy přesně vyčíslen, někteří tvrdí, že se mohlo jednat dokonce i o 100 až 150 bělošek ve věku 13 - 26 let, které nejprve nalákal na svůj šarm nebo na velmi vynalézavou lest, poté zabil ranou do hlavy nebo uškrtil a znásilnil. Je nepochopitelné, jak mohli policejní orgány nechat takového člověka dvakrát uniknout na svobodu, ale v USA je zřejmě možné vše. To jediné, co mi na filmu vadilo byl poměrně povrchní přístup.

Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

TV film jak víno. Kdyby se jednalo o běžnou produkci, přikláněl bych se spíše ke třem hvězdám, ale takto mohu dát s klidným svědomím 4 jako jistě nejlepšímu televiznímu hororu, co jsem doposud viděl. Snímek neobsahuje prakticky žádné krvavé scény, zato disponuje kousavou atmosférou se zuby ostrými jako břitva, oproti které by se lecjaké horory, které kdy běžely v kinech mohly jít schovat. 70%

Pokémon - Diamant a perla (2006) (série)

Po zhlédnutí této ohavné sračky jsem vážně uvažoval o navýšení jedné hvězdy navíc originální první řadě.

Zombi Holocaust (1980)

Ano, rozumy takových chytráků, jako je POMO opravdu u zombie hororů velmi potřebujeme, ale k filmu. Ten jako by si vzal to nejlepší ze všech tradičních italských kanibal hororů a zacpal nám hubu neuvěřitelnou náloží vnitřností, vražd a krve. Zároveň si snímek značně pohrává s již zmiňovanou zombie tématikou, avšak velmi neefektním způsobem, na jaký u italské produkce rozhodně zvyklý nejsem, a tím jsou až hanebně špatné masky a nepřirozené a proměnlivé pohybování zombies. Navíc, opravdu velice slušně rozjetý a napínavý příběh, zhruba po hodině dění začíná upadat místo očekávaného grandiózního finále. Také hudba je tu o něco slabší, než bývá u tohoto druhu italského filmu zvykem, ale i tak je dost dobrá, dost možná, že je jen nevhodně laděná. Nebýt nešt'astně průměrné poslední čtvrthodiny, dal bych 4 hvězdy.

Ďábelský kruh (1990)

I přesto, že se jedná pouze o videofilm je to neskutečná špína, která nemá hlavu ani patu. Věci se tu prostě dějí jen proto, aby se něco dělo, bez hlubších důvodů. Nejde mi na rozum, jak tohle mohl Yuzna vytvořit. Mně by nevadila nenávaznost k prvnímu nebo ostatním dílům série, i když teda ani předchozí dva díly se v tomto směru moc nečinily a určitě film není naprostý odpad, ale působí, že je natočený úplně bez srdce, jenom pro peníze a jen bazíruje na jménu série. 30%

Brána do záhrobí (1981)

Možná vám to vzhledem k mému vysokému hodnocení přijde trochu divné, ale je fakt, že tak velké zklamaní, jako z tohoto filmu jsem nezažil ani nepamatuji. Na E tu vivrai nel terrore jsem se těšil jako na smilování tak dobrý rok, dokonce to byl možná můj nejočekávanější film v životě a dostal jsem pouze vysoce nadprůměrný zombie splatter horor bez děje, pouze s nějakou "pekelnou kostrou", která to celé drží pohromadě a chrání před úplným rozsypáním. Velkou výhodou snímku je opět Fulciho neopakovatelná atmosféra a standardně mohutná dávka gore, takže o nějaké braní orgánů či netvoření těl samozřejmě není nouze. Je těžké zhodnotit film, který prakticky po celou dobu nudí chabými dialogy a nulovým průběhem a zároveň ohromuje krásnými krvavými scénami, ale suma sumárum je to někde na 70%. O čtyřech hvězdách mě přesvědčil výtečný, chutný soundtrack mistra Fabia Frizziho, který právem patří mezi 5000 nejlepších hudebních alb všech dob, i se svým úžasným ústředním motivem (Ano POMO, jediný příšerný ocas si tady ty!), který ted' považuju za jednu z nejlepších filmových znělek, jaké jsem kdy slyšel.