Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (245)

kingik 

všechny recenze uživatele

Nesmrtelný příběh Jean Valjeana má stále něco do sebe i v bídných českých exteriérech. Liam Neeson versus neústupný Geoffrey Rush. A příběh Victora Huga ožívá v další verzi. O ději se nemá cenu rozepisovat, protože je dostatečně známý. Z galejníka je boháč a má za sebou podezíravého konstábla. Oproti nejnovější zpívané a vyšperkované verzi tahle působí, jako chudý příbuzný. Film vypadá lacině především tam, kde historické filmy mají mít největší sílu. Dobové kostýmy a výprava však tentokrát nijak neohromí a je vidět, že se na filmu šetřilo, a to i na technické stránce. Neeson nehraje nijak špatně, ale proti vynikajícímu Rushovi neměl šanci a byl naprosto zatlačen do kouta. Rushův prohnaný konstábl Javert je postava, která výrazně hýbe dějem a posouvá ho ze statické roviny. Dalším kladem je poměrně ponurá atmosféra, která se line celým filmem a postupně houstne. Jenže film má kupodivu inklinaci k televiznímu formátu, a tak jen nepříjemně vynikne poměrně těsný rozpočet, včetně slabého vizuálu. Srovnávat tuhle verzi s tou nejnovější muzikálovou, je jako srovnávat NHL s Extraligou.Tahle verze je takový přijatelný střed a je výhodou se na ni podívat, hlavně pokud jste neviděli moc jiných verzí Bídníků a nemáte přehnané nároky. Tahle verze až tolik nesmrtelná nebude a mohla by být také kratší. Mé hodnocení: 60% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu, že jsou z toho ostatní tak vyvalení. Tahle verze Hugova románu nesahá těm s Jeanem Gabinem a Hosseinově verzi s Lino Venturou ani po kotníky. Geoffrey Rush tu odvádí svůj standart a ani ostatní nijak nezáří. Celý to vypadá spíš jako dražší televizní inscenace, bez špetky invence. Standartně odvedená práce, nic víc. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Nejspíš znáte ten příběh … z pera Victora Huga. Příběh bezelstné laskavosti, soucitné lásky a upřímné lidskosti, které jsou za drobné a víceméně omluvitelné prohřešky neúnavně stíhané přísným právním řádem a nekompromisní světskou mocí. Bille August jim věnoval velice přesvědčivé hrdiny, výpravné dobové kulisy i odpovídající emoce. To abyste se o ně báli - to abyste stáli o to, aby se někde ve víru neklidné revoluční doby našlo místo alespoň pro jednu docela malou, prostou a nenáročnou spravedlnost. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Strhující přepis slavné knihy, který ji svými kvalitami v jistých aspektech dokonce i převyšuje. Příběh je plný napětí a divák se po celou dobu prakticky nemá šanci nudit. August režíruje znamenitě a několik málo kiksů promptně zamaskovává výtečnou výpravou a zajímavým vypravěčským stylem. Liam Neeson sem padne jako ulitý a démonický Geoffrey Rush stejně tak. S největší pravděpodobností skutečně nejlépe a nejpůsobivěji zfilmovaná verze a celkově až překvapivě vynikající výkony všech složek, podílecíjích se na filmu. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Tuto verzi bídníků jsem viděl jako první a ještě k tomu v kině, takže na mě zapůsobila rozhodně nejvíc. Moji oblíbení herci, ponurost a skvělá hudba. Pamatuju si, jak jsem byl po pár minutách zklamán, že Liam Neeson v titulcích neznamená, že nám pustili Star wars episodu I., ale zbytek filmu už mě jen překvapoval. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Když se sešel Hans Matheson na castingu v New Yorku s Billem Augustem, nabídl mu August roli mladého revolucionáře Mariuse, ale americká filmová studia si nepřála, aby Matheson roli ztvárnil protože byl v té době neznámý. Nakonec ale roli získal. (Lynette)
  • Ve scéně, kdy se bojuje o rakev jednoho z revolucionářů, je možné v záběru vidět, že natáčení probíhalo před pražským hradem. Místo katedrály sv. Víta však vidíme Notre Dame. V dalších střizích a záběrech ale vidíme opět skutečný chrám sv. Víta. (Mr.Hudson)
  • Filmaři rovněž natáčeli na Hradčanském náměstí v Praze, v zámku Trója, na hradě Rabí, v Kutné Hoře, Žatci a Vrbnu, které sloužilo jako francouzské městečko, kde působí starosta Jean Valjean (Liam Neeson). (Lynette)

Reklama

Reklama