Reklama

Reklama

Režisér Mikael Hafström (Pokoj 1408) uvádí velkolepý špionážní thriller Smrt v ŠanghajiJohnem Cusackem a světovými hvězdami Li GongKenem Watanabem v hlavních rolích. Film ve stylu Casablanky se odehrává v týdnech před útokem na Pearl Harbor ve starobylém čínském městě, kde nic není, jak se zdá. Americký tajný agent Paul Soames (Cusack) přijel vyšetřit vraždu svého nejlepšího přítele a ihned se ocitá v pavučině lží a spiknutí, která ovládá celé město. Soames má neustále v patách japonského agenta Tanaku (Watanabe) a své vyšetřování brzy zaměřuje na místního charismatického gangstera Anthony Lantinga a jeho krásnou ženu Annu (Li). Zanedlouho se Soames s Annou zaplétá a oba tím vystavuje smrtelnému nebezpečí. Zatímco oddanost vlasti ustupuje touhám srdce, Soames s Annou musí rozluštit záhadnou vraždu a uniknout z okupované Číny dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (91)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film so skvelým hereckým obsadením. Týka sa to hlavne Johna Cusacka a Jeffreyho Dean Morgana, lebo bol inak film pochopiteľne nabitý ázijskou sebrankou. Réžia bola na slušnej úrovni, podobne ako atmosféra filmu. Naopak snímke uškodil pomerne komplikovaný scenár, v ktorom sa divák mohol ľahko stratiť. Na hudbu si vôbec nespomínam, ale zato bolo uspokojivé dobové prostredie, respektíve kulisy. Film doporučujem avšak s výhradami. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Příběh začíná roku 1941. CITÁT - Dobrý špión potřebuje krytí.......... Po úvodní scéně se vracíme o dva měsíce zpět abychom sledovali děj, který nás přivede zase na začátek (nebo konec). CITÁT - Šanghaj je Paříš Orientu.......... Příběh je vyprávěn hlavním hrdinou Paulem Soamesem (John Cusack). Nemusím moc špionážní filmy zvlášť ty z Neesonem nebo Damonem a jeho tvářičkou jak dětskou prdelkou a tak jsem si tento snímek docela vychutnal. Pěkně vyvedené válečné prostředí, povedená hudba a skoro kriminální příběh nás pěkně vtáhne do děje. Trochu mi tam vadila ta vysoká politika, té moc nerozumím. Neočekávejte však žádnou akční brutální vyvražďovačku, ikdyž se zde hodně umírá a také nečekejte žádná špionážní udělátka a pomůcky, funguje zde jen kabelový telefon (pevná linka) a symbolika předávaná ústně nebo předem dohodnutými předměty. Je to spíš taková válečná noirovka bez špetky humoru. CITÁT - Svět se změnil.......... ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Lákalo jméno režiséra, hodně jsem sliboval od obsazení, ale skutek utek. Jediné, co stojí za výraznější pozornost je šanghajské prostředí a výstřih Li Gong. Jinak se jedná o slátaninu, která místy neměla hlavu ani patu. Korunu tomu všemu nasazoval John Cusack v jedné ze svých nejotravnějších rolích. Jednoznačně nejhorší Håfströmův film. 15% ()

Nevada 

všechny recenze uživatele

Po slibném začátku, ze kterého dýchá správná špionážně dramatická atmosféra, bohužel film upadne do balastu nepřesvědčivých vztahů a snahy o vytvoření několika záhad, které jsou ovšem většině diváků brzy jasné. Hodně zachraňuje dobře vybrané herecké obsazení. Prim u mě hráli (ne)překvapivě Yun-Fat Chow a Ken Watanabe ve vedlejších rolích, zatímco můj velký oblíbenec John Cusack skoro zklamal. P.S. Ani po 2 dnech jsem nepochopila proč je tady mezi žánry uvedený "mysteriózní". ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Zlomila vám srdce?“ – „Pokiaľ si správne spomínam, tak áno.“ Švéd Mikael Håfström (DUCH JAZERA) je zaujímavý režisér. Hoci jeho ZLO a IZBU 1408 nemožno viniť z výborných scenárov, tak z dobrých hereckých výkonov, originálnej myšlienky a silnej atmosféry áno. SHAGHAI ma bavil o čosi viac, ako relatívne podobná TÚŽBA, OPATRNOSŤ. Postavy mi pripadali živšie, príbeh dynamickejší, dialógy svižnejšie, herci charizmatickejšie udržali moju pozornosť, nebolo to tak čertovsky dlhé a výprava nočného vojnového Šanghaja, kde sa miesia všetky kultúry sveta (v anglickej štvrti sa pije, v nemeckej robí špionáž a vo francúzskej sa je), bola miestami taká okúzľujúca, až som sa chcel vrátiť v čase. Dokonca sa mi snímku podarilo vidieť s bizarným čínskym (japonským?) dabingom, čo jej dodalo ešte atraktívnejší rozmer. Miestami bol ale dej príliš prekombinovaný, takže mi to v druhej polovičke začalo pripadať zdĺhavé a únavné. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (7)

  • Bey Logan dělal koordinátora pro The Weinstein Company (TWC) na Shanghai Tang Fashion Show. (Rominator)
  • Okrem Thajska sa filmovalo aj vo Veľkej Británii. (MikaelSVK)

Související novinky

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama