Reklama

Reklama

Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí

(pořad)
Zábavný / Hudební
Československo, 1977, 153 min

Režie:

Ján Roháč

Kamera:

Jiří Lebeda

Účinkují:

Vladimír Menšík, Miroslav Horníček, Miloš Kopecký, Jiří Korn, Jiří Hrzán, Karel Gott, Jaromír Hanzlík, Milan Lasica, Július Satinský, Waldemar Matuška (více)
(další profese)

Obsahy(1)

První legendární silvestrovský pořad s Vladimírem Menšíkem... Televizní silvestrovské pořady patří v historii televizní zábavy k legendám. Připomeňme si tedy jeden z nejlepších silvestrovských pořadů, Silvestr 1977, moderovaný vynikajícím hercem a komikem Vladimírem Menšíkem. Ten na pódiu přivítá řadu osobností hereckého, hudebního i televizního nebe. Za některé z nich můžeme zmínit Miloše Kopeckého, Karla Gotta, Václava Neckáře, Waldemara Matušku, Helenu Vondráčkovou, a celou řadu dalších. A proto si můžete být jisti, že se na závěr roku budete výborně bavit v té nejlepší společnosti populárních osobností a skvělého humoru. (Česká televize)

(více)

Recenze (61)

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-pořad. Dříve, ještě za "komárů" se bylo na Silvestra na co dívat. Dnes ty pořady na Silvestra v podobě nepovedených záběrů a přeřeků na TV Ho*na nestojí ani za zmínku. Tohle je kult československé, pravé, od srdce dělané a nefalšované zábavy. | 80% (4*) | ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak včera jsem na to vskutku retro koukal a musím říci, že už je trochu cítit zatuchlinou. Samozřejmě oproti Nova Silvestrům je to jiná liga. To co dnes považujeme za výkvět herců a mnohdy i zpěváků tehdy nahnal soudruh povinně do jednoho studia a udělala se šou. Znormalizovaný lid se musel bavit a chléb a hry vždycky spolehlivě fungovaly to už znali ve starém Římě. Bylo tedy koho nasadit a už to garantovalo jistou úroveň. Na stranu druhou je z četných záběrů do publika složeného ze samých celebrit vidět, že se docela bavilo. Beru to tak, že to brali jako přátelské setkání s hereckými kolegy, takový větší firemní ,,silvestrovský'' večírek jaké se dnes pořádají. Kdo tu dobu zažil, chápe Menšíkovi narážky na Ikarův pád, Ženu za pultem atd... Rád okem spočine na panu Kopeckém atd.. A své dělá i živý orchestr, který poctivě doprovázel živě všechna čísla. Na tom zvuku je to stále znát. Přesto když na to dnes koukne někdo narozený později, bude si asi ťukat na hlavu na co to jeho rodiče tenkrát koukali a proč vlastně? To jako museli? Včechny ty tanečnice ve třpytivých podprsenkách s pavími pery, napodobeniny to velkých západní revue jsou dnes už jen pouhým odrazem tehdejších časů a působí až neuvěřitelně... K tomu neostrost obrazu, špatné barvy, ruchy od světel v kamerách při záběrech na lesklé věci i samotná móda diváků i účinkujících z tohoto pořadu dělá dnes už jen pouhé retro. A je smutné, že ČT na Silvestra mezi dechovkou na jednom programu a cimbálovkou na druhém programu (o pekelném pořadu Zedníčka a Paulové i s jejich ,,exkluzivními'' hosty se raději nebudu vyjadřovat stále sahá po takovémto formátu jako jakési kvalitní klasice a nebyla schopna udělat něco novějšího. Dyť je to už sakra 42 let ! * * * ()

Reklama

sportovec 

všechny recenze uživatele

Soustředění sil znamená ve většině případů přivolání kvality. Ta silvestrovská, spojená s Vladimírem Menšíkem a plejádou jmen, o jejichž kvalitě si dnes můžeme nechat jen zdát, postupem času dále získává na své hodnotě. Je až neuvěřitelné, jak za podmínek cenzurního dozoru, neustálého otravování a trapného doptávání vznikala čísla, na která dnes prostě nemáme. Více se objasní, pohlédneme-li na jména tvůrců i účinkujících. Zlatá šedesátá léta filmové vlny a obecného československého kulturně civilizačního vzmachu v mnoha ohledech přetrvala nástup normalizace. Oblast televizní zábavy vedle pohádkové tvorby a animovaného filmu byla další oázou, kam cenzura dosahovala jen s velkými obtížemi. A právě to je po letech stále více znát. Ku prospěchu věci i televizního diváka. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V době, kdy se naši rodičové smáli Silvestrovské přehlídce vystupujících umělců, nebyli ani někteří uživatelé Csfd na světě anebo to byli caparti v punčocháčích. Tahle doba i se svým typickým, mnohdy z dnešního pohledu až zcela naivním humorem, patří právě generaci maminek a tatínků, kteří se na jednom z programů ze dvou smáli pánům Menšíkovi, Kopeckému, Hrzánovi, Sovákovi, Holzmannovi a jim podobným a zaposlouchali se do písní paní Zagorové, Rottrové nebo Vondráčkové, či si vyposlechli procítěný saxofon Felixe Slováčka se zavřenýma očima (tedy zavřené oči měl mistr a doufám, že nikoliv diváci) a pak se zase s chutí nasmáli paní Bohdalové, Janžurové nebo Zázvorkové. A s nimi i celá řada herců a zpěváku sedící v hledišti, a věřte, byly to salvy smíchu, vesměs panovala uvolněná nálada a byla z toho cítit pohoda. Inu, umělci bavili umělce a nebojím se napsat, že v legendárním Silvestru. Jenže s odstupem a s postupem doby už to (pro mě) není taková řachanda jako v době svého vzniku a už to obrůstá a zarůstá uměleckým mechem. Časy televizního humoru jsou v nenávratnu. A pokud jde o tenhle humor z roku 1977, tak to platí téměř trojnásobně. Nicméně pokud toužíte po humoriádě s pekelně laskavým humorem, tak tenhle Silvestr je váš, a měli by jste jít spát až ráno. Mé hodnocení: 60% ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Je zajímavým paradoxem, že letošní vrchol silvestrovského televizního programu začínal až hodinu po půlnoci. I přes pozdní hodinu bylo na co koukat a i když se mi některá dobová čísla prostě nikdy nezalíbí, mám proč být spokojen, i díky Vladimíru Menšíkovi, u kterého musím zopakovat svá slova z komentáře k sestřihu jeho nejlepších scének. Nebylo by mimochodem špatné, kdyby se ušetřily peníze za estrády, které nepobaví a nemají šanci zkultovnět, a do hlavního vysílacího času se opět nasadila nějaká repríza, ČT by neprohloupila. Jinak jsem příjemně překvapen a zároveň i potěšen, že byl tento pořad zařazen do databáze. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Když se hledal průvodce tímto silvestrovským večerem, Horníček vypadl ze hry jako příliš intelektuální, Kopecký pro nespolehlivost, Sovák odmítl s tím, že nebude dělat šaška a shora vnucovaného Buchvaldka odmítl režisér s tím, že v tom případě okamžitě skončí. Menšíka pak museli dlouho přemlouvat, než to přijal. (raininface)

Reklama

Reklama