foto

Karel Gott

  • nar. 14.7.1939
    Plzeň, Protektorát Čechy a Morava
  • zem. 1.10.2019 (80 let)
    Praha, Česko

Biografie

Karel Gott je sice rodák z Plzně, ale od dětství žije v Praze. Tíhnul k malířství, ale jeho pokus dostat se na UMPRUM nebyl úspěšný, načež se vyučil elektromontérem a začal pracovat v ČKD. Souběžně se začal věnovat zpěvu, v roce 1958 se zúčastnil soutěže Hledáme nové talenty, poté příležitostně zpíval v pražských kavárnách, stěžejní pro něj byla spolupráce s orchestrem Karla Krautgartnera, s nímž také absolvoval první zahraniční zájezdy. V roce 1960 pořídil Gott první studiové nahrávky, současně začal pod vedením profesora Karenina studovat na pražské konzervatoři, kde jeho výjimečný hlas získal technickou dokonalost.

Gottův ostrý tenor se v době kulminující popularity barytonů nesetkal s pochopením, nicméně pracovitost, zlepšení hlasové techniky na konzervatoři a také fakt, že jeho projev byl naprosto odlišný od všeho dosud prezentovaného, přinesly první úspěchy. V roce 1963 byl angažován do divadla Semafor, kde zpíval svůj první velký hit Oči sněhem zaváté, načež následovaly další nahrávky i četná vystoupení na domácích a zahraničních písňových festivalech. V roce 1965 spolu s bratry Štaidlovými založil vlastní divadlo Apollo, jehož byl hlavní hvězdou. Pro vystupování Karla Gotta mělo velký význam půlroční angažmá v Las Vegas (1967). V roce 1968 začala letitá spolupráce se skladatelem Karlem Svobodou, jejíž první výsledek – Lady Carneval – patří dodnes ke Gottovým největším hitům.

V 70. a 80. letech zůstával Karel Gott na české pěvecké scéně osobností číslo jedna, koncertoval a nahrával po celém světě, rozšiřoval svůj repertoár o klasiku i lidové písně, vděčnými počiny byla jeho vánočně koncipovaná alba a jeho popularita byla na vrcholu. Nutno dodat, že úspěchů dosahoval především s převzatými písněmi, skutečně kvalitní domácí repertoár dokázal dodat jen Karel Svoboda (Mistrál, Nápoj lásky č. 10, Mám zlatej důl, Beatles, Čau lásko), zřídka také Ladislav Štaidl (Kávu si osladím). Gottova tvorba navíc začala trpět nadprodukcí, ze stovek a tisíců nahrávek mělo jen nevelké procento skutečné kvality a kritika řadu jeho písní zcela strhala. Nicméně před neuvěřitelnou pracovitostí, suverénním přednesem a bezkonkurenčním hlasem nelze než smeknout. Snahou o udržení přízně publika se Karel Gott v 80. letech dostal k pokusům o moderní zvukový projev, což se mu poměrně dařilo, byť začala vyrůstat konkurence, již o generaci mladší. V roce 1989, kdy Karel Gott slavil padesáté narozeniny, došlo v tehdejším Československu ke změně společenské situace, která zpěváka postavila znovu na startovní čáru, protože byl vnímán jako umělecká ikona socialistického režimu a navíc nově konfrontován s přísunem zahraniční hudby, dosud u nás odpírané. Své rozhodnutí ukončit kariéru však přehodnotil po fantastickém úspěchu dvou velkých turné v letech 1990 a 1991, načež pokračoval v tvůrčí činnosti. Z progresívního zpěváka se stal žijící legendou, dodnes sbírající ocenění a pořizující nové a nové nahrávky, jimž však – nutno dodat – dnes chybí invence a také hlasová suverenita.

Profesionální životopis Karla Gotta lze pojmout také řečí čísel a statistiky, která hovoří za vše. Počet hudebních nahrávek Karla Gotta se počítá na tisíce, přesný počet vzhledem k absenci dokumentace v některých dobách a některých zemích nelze zcela určit. Počet prodaných hudebních nosičů na celém světě se odhaduje na třicet miliónů kusů (nejprodávanějším albem u nás byly Vánoce ve zlaté Praze z roku 1969, nejprodávanějším albem v zahraničí se stala první Gottova LP v Sovětském svazu, jíž se v roce 1977 prodalo na 4,5 miliónu kusů). Karel Gott natočil nejvíce alb pochopitelně v Československu a České republice, téměř stejný počet ale také v Německu (v německy mluvících zemích se však dodnes jedná často o kompilace a bezpočetné vydávání starších nahrávek). Karlu Gottovi vyšly LP desky také v Polsku, Holandsku, Španělsku, Kanadě, USA nebo Japonsku. Na obrovský počet prodaných hudebních nahrávek navazují desítky zlatých desek, dvě multiplatinové a jedna diamantová. Kariéru Karla Gotta lemují také četná ocenění z hudebních festivalů, ať doma nebo v zahraničí (např. Brazílie 1968, Řecko 1970, Japonsko v letech 1974 a 1977). Četná ocenění získal v Německu za umístění svých písní v hitparádách, s německy zpívaným repertoárem měl podobný úspěch také v Belgii a Holandsku. Téměř bezkonkurenční úspěch má Karel Gott dlouhodobě v diváckých anketách, jako byla Televizní rolnička (1985-1988) nebo Týtý (1991-2007), v nichž suverénně kraluje. Zcela výjimečnou kapitolou je postavení Karla Gotta v anketě o Zlatého, potažmo Českého slavíka, byť se v určitých dobách vedly debaty o porušování pravidel, případně o smyslu celé soutěže. Karel Gott se v roce 1962 umístil se čtyřmi hlasy na 49. místě. Hned v příštím roce získal Zlatého slavíka a první příčka mu s přestávkami, pragmaticky odůvodnitelnými, patří dodnes (1963-1966, 1968-1991, 1996-1997, 1999-2011, 2013-2015 - jubilejní čtyřicátý). Když byla po roce 1989 zřízena Akademie populární hudby, jednou z kategorií byla Síň slávy, do níž je každoročně uváděna jedna osobnost s významným přínosem české populární hudbě. Není s podivem, že jako první byl do Síně slávy uveden Karel Gott (1991). V době socialismu obdržel Karel Gott dodnes diskutované tituly zasloužilý umělec (1977) a národní umělec (1985). Neméně diskutované bylo také vysoké státní vyznamenání, které získal v roce 2009 (Medaile za zásluhy v oblasti kultury). Ve stejném roce získal v rodné Plzni čestné občanství.

Karel Gott je od roku 2008 ženatý s Ivanou Macháčkovou (*1976), s níž má dvě dcery. Starší dvě dcery má z předchozích vztahů.

Karel Gott ve filmu:

Žádný český zpěvák se nevyhnul filmování, Karel Gott jako nejúspěšnější z nich pochopitelně nebyl výjimkou. Ve srovnání s jinými zpěváky však Gott nevychází se svými filmovými rolemi nejlépe. Je především výborný zpěvák, nicméně již jeho mluvený projev na vlastních koncertech byl pro něj úskalím, o herectví pak nemluvě. Stejně jako například Waldemar Matuška nebo Václav Neckář prošel divadelní průpravou, nicméně u těchto dvou jmenovaných zapracoval také přirozený herecký talent, který Gottovi evidentně chybí. Karel Gott sám dodnes tvrdí, že stále čeká na velkou hereckou příležitost, nicméně sám dodává, že o své participaci ve filmu nemá nijak vysoké mínění.

Karel Gott poprvé hrál ve filmu KDYBY TISÍC KLARINETŮ (1964), kde se jako zpěvák Benjamin objevil po boku celého semaforského ansámblu. Již tady se projevilo pro něj nijak lichotivé srovnání s evidentně lepším hereckým projevem W. Matušky nebo H. Hegerové. V roli zpěváka se pak uplatnil v dalších filmech 60. let KOMEDIE S KLIKOU (1964), MUČEDNÍCI LÁSKY (1966), DÝMKY (1966), TA NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ (1968), v historicé veselohře SLASTI OTCE VLASTI (1969) hrál trubadúra, za operetního zpěváka Karla Fialu zpíval ve westernové parodii LIMONÁDOVÝ JOE (1964). Také v 70. letech hrál v několika filmech především sám sebe – ROMANCE ZA KORUNU (1974) nebo PARTA HIC (1976). V roce 1974 dostal Karel Gott svou jedinou velkou filmovou roli, a sice Švandy v moderní adaptaci klasické hry J. K. Tyla. V režii Ladislava Rychmana vznikl muzikál HVĚZDA PADÁ VZHŮRU, který však nesplnil vkládaná očekávání. Křečovitý herecký projev Karla Gotta spolu s nedostatkem kvalitní hudby (což je u muzikálu na pováženou) řadí dnes tento film spíše do kategorie rarit. Karel Gott sám později přiznal, že nebyl s výsledkem filmu spokojen, navíc natáčení jej více než na rok vyřadilo z pěveckého provozu, což si při svém pracovním vytížení na vrcholu kariéry nemohl dovolit, proto se již do podobného projektu nikdy nepustil.

Později se Karel Gott objevil až ve filmu DĚDICTVÍ ANEB KURVAHOŠIGUTNTAG (1992), kde opět hrál sám sebe. V roce 2001 hrál pak dvojroli Lucifera a Pánaboha v pohádce Z PEKLA ŠTĚSTÍ 2. Znovu svým hereckým výkonem nijak neoslnil, nicméně již v postavení legendy mu ani tato nepříliš zdařilá herecká kreace nemohla nijak uškodit. Poté si zahrál ještě epizodní role ve filmech KAMEŇÁK 2 (2004) a HRUBEŠ A MAREŠ JSOU KAMARÁDI DO DEŠTĚ (2005). Výjimečně se v menších rolích objevil také v německých filmech a seriálech.

Řadu českých filmů a seriálů pochopitelně doprovázely písně Karla Gotta. Většinou se jednalo o použití starších nahrávek jako hudební kulisy, nezřídka ale byly napsány titulní písně pro ten který film. Z těchto je na prvním místě nutno uvést pohádku TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU (1973), jejíž obrovská popularita a časté opakování dodnes udržuje v povědomí píseň Karla Svobody Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš? Dnes již zapomenuté jsou filmy JEZDEC FORMULE RISK (1973; píseň Má touha má dvě křídla) nebo MUKA OBRAZNOSTI (1989; píseň Musíš být jenom má). Hitových rozměrů dosáhla píseň Krev toulavá (opět od Karla Svobody), která vznikla použitím části hudebního motivu ze seriálu CIRKUS HUMBERTO (1988). Nebylo to ostatně poprvé, kdy Karel Gott nazpíval část hudebního motivu použitého ve filmu (takto například vznikly písně Lorelay a Až jednou pro album Romantika, které předtím zazněly instrumentálně ve filmech DEN PRO MOU LÁSKU a NOC KLAVÍRISTY). Zcela mimořádného úspěchu dosáhl Karel Gott v německy mluvících zemích s písní Biene Maja (1976), nazpívanou pro stejnojmenný kreslený seriál. Zde je nutno dodat, že zpěvák se původně zdráhal zpívat písničku pro dětský seriál, nicméně na německých pódiích s ní slaví úspěchy dodnes. V roce 1985 byla pořízena i česká verze.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Filmy

2020 Bubeník a princezna
2018 Když draka bolí hlava
2016 Decibely lásky
2014 Dědictví aneb Kurva se neříká
2010 Zeiten ändern Dich
2009 Veni, vidi, vici
2008 Karel Gott - Když muž se ženou snídá (Hity 90. let)
Karel Gott - Zůstanu svůj (Hity 80. let)
Nestyda
Taco a králíček (TV film)
2007 Karel Gott: Stokrát chválím čas: hity 70. let
2005 Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště
2002 Karel Gott a Helena Vondráčková - Vánoce 2002 (TV film)
2001 Z pekla štěstí 2
1995 Vysílá studio A po třiceti letech ... (TV film)
1994 HerGott (TV film)
Věci blízké našim srdcím (TV film)
1993 Fontána pre Zuzanu 2
1992 Dědictví aneb Kurvahošigutntág
Marcela má křtiny (TV film)
1991 Maratón (TV film)
1988 Elvis Presley (TV film)
1984 Praha, jak ji mám rád (TV film)
1983 Start ins Glück (TV film)
1981 Štědrý den bratří Mánesů (TV film)
1980 Ach, ten doktor (TV film)
V hlavní roli Oldřich Nový
1976 Parta hic
1975 Romance za korunu
Schlagerfestival 1925 (TV film)
1974 Hvězda padá vzhůru
Když hvězdy vyplovou (TV film)
1973 Třicet panen a Pythagoras
1969 Charley's Onkel
Slasti Otce vlasti
1968 Slyšte je pilně a neomylně (TV film)
Čas slunce a růží (TV film)
1967 Ta naše písnička česká
1966 Mučedníci lásky
Revue v mlze (TV film)
1964 Kdyby tisíc klarinetů
Komedie s Klikou

TV seriály

2013 Škoda lásky (TV seriál)
Škoda lásky (S01E01)
Vyprávěj (TV seriál) - a.z.
Rozdělení republiky (S05E04) - a.z.
2012 Vyprávěj (TV seriál) - a.z.
MS v hokeji 1985 (S03E20) - a.z.
2008 Comeback (TV seriál)
Gott Ex Machina (S01E02)
2006 Die ProSieben Märchenstunde (TV seriál)
2000 Pra pra pra (TV seriál)
1999 Z pekla štěstí (TV seriál)
1997 Hinter Gittern - Der Frauenknast (TV seriál)
1992 Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)
Zázraky u rabína (E01)
1986 Bylo nás šest (TV seriál)
Výhra (E04)
1978 Die nächste Party kommt bestimmt (TV seriál)
1975 O Dorotce (TV seriál) - vyp.
Dorotka a zpěvák (E07) - vyp.
1968 Píseň pro Rudolfa III. (TV seriál)
Hrabě Monte Christo (E07)
1967 Píseň pro Rudolfa III. (TV seriál)
Loupež století (E05)
Muž v redingotu (E02)
1966 Guten Abend... (TV seriál)

Dokumentární

2020 Karel
Karel Svoboda: Šťastná léta
Příběhy českého jazzu (TV seriál) - a.z.
Dvě ženy a jazz (E11) - a.z.
2019 Hudba a moc (TV film) - a.z.
Jiří Suchý - Lehce s životem se prát
Karel Gott - Zůstanu svůj (TV film) - a.z.
Karel je Gott (TV seriál)
Legenden - Ein Abend für Karel Gott (TV film)
2018 Karel Svoboda 80 (koncert)
2017 Hej mistře basů (koncert)
Karel Gott - Můj život
Český mejdan s Impulsem 2017 (koncert)
2016 Hana Zagorová 70 (koncert)
Lýra 50 (koncert)
PopStory (TV seriál)
Zlatá Lýra (TV film)
Zlatá lýra (TV seriál)
Český mejdan s Impulsem (koncert)
2015 Tajemství Jiřího Suchého (TV film)
Tajemství Pavla Zedníčka (TV film)
Václav Hybš 80 (koncert)
2014 Karel Gott 2014 (koncert)
Karel Gott Tour 2014 (koncert)
2013 Felix 70 (koncert)
Show!
Tajemství Lucie Bílé (TV film)
2012 Alexandra - Stimme der Sehnsucht: Der rätselhafte Tod eines Stars - a.z.
Karel Gott 2012 (koncert)
Marta Kubišová 70 (koncert)
Tajemství Josefa Dvořáka (TV film)
Tajemství Karla Gotta (TV film)
Tajemství Michala Davida (TV film)
Tajemství Waldemara Matušky (TV film)
Neobyčejné životy (TV seriál)
Karel Gott (S04E11)
2011 24 hodin s... (TV seriál)
Ahoj, Marie! (koncert)
Inventura Febia (TV seriál)
Pop-idoly doby (E03)
Ivan Mládek: Jožin z bažin a další největší hity
Tajemství Jiřiny Bohdalové (TV film)
Neobyčejné životy (TV seriál)
Ivo Paukert (S03E01)
2010 Deutschland Deine Schlager (TV film)
Fernsehlieblinge (TV seriál)
Koncert Evy Urbanové a Karla Gotta v Lucerně 2010 (koncert)
Michal David 50 - Mejdan roku (koncert)
Václav Hybš - muzikantská legenda (koncert)
ČT Live - Alphaville (koncert)
Příběhy slavných (TV seriál)
Walda (S11E12)
2009 Fenomén Gott (TV film)
Karel Gott 70 (koncert)
Lucie Bílá Best of Video
Tajemství celebrit (TV film)
Příběhy slavných (TV seriál)
Nakloněná rovina Karla Hály (S10E04)
2008 Po stopách hvězd (TV seriál)
Příběh
ČT Live - Pavel Vrba (koncert)
Příběhy slavných (TV seriál)
Mefistův rytíř (S09E05)
2007 S důvěrou a láskou
13. komnata (TV seriál)
13. komnata Jitky Zelenkové (S02E22)
2006 Karel Gott - Lady Carneval: Hity 60. let (koncert)
ČT Live - Pavel Sedláček (koncert)
Příběhy slavných (TV seriál)
Povolání: Vladimír Dvořák (S07E16)
Buďte pozdraven, pane Jouda! (S07E06)
2005 Holka od Červený řeky (koncert)
Karel Gott 2005 (koncert)
Mezičas Karla G. (TV film)
Mister Jazz (koncert)
Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)
2004 Der große Abend mit Frank Zander
Jak šly dějiny (TV film) - a.z.
Karel Gott - Sen o Vánocích
Karel Svoboda 65 (koncert)
Lucie Bílá: Láska je Láska
Příběhy slavných (TV seriál)
Písničku si cestou notoval (S05E10)
2003 Pocta Karlu Hálovi (koncert)
Příběhy slavných (TV seriál)
Poslední gróf (S04E01)
2002 Hvězdy na Vltavě (koncert)
Úžasný rokenrol v Čechách aneb Jeď, Honzo, jeď! (TV film)
2001 Lesk a bída země České (TV film) - a.z.
2000 Karel Gott a Eva Urbanová v Lucerně (koncert)
Koncert Karla Gotta (koncert)
Příběhy slavných (TV seriál)
Teď nemám čas, možná jindy... (S01E14)
1999 Už dávno nejsem dítě (koncert)
1998 Bigbít (TV seriál)
Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)
1996 Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)
1995 Pocta rokenrolovému králi (koncert)
1994 Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)
1993 GEN - Galerie elity národa (TV seriál)
Platinová deska Evy Pilarové (koncert)
Šakalí léto (TV film)
1992 Film o filmu: Dědictví aneb Kurvahošigutntág (TV film)
Karel Gott - Vánoční koncert Lucerna 1992 (koncert)
Nový Hyperion aneb Volnost, rovnost, bratrství
1987 Dnes je u nás country bál (koncert)
1986 Karel Gott
Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)
1985 Karel Gott 1985 (koncert)
1984 Lýrové pódium: Karel Gott (koncert)
1983 Dvacet let Olympicu (koncert)
1982 Karel Gott v Lucerně (koncert)
1981 Karel Gott v Lucerně (koncert)
1980 Karel Gott v Lucerně (koncert)
Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)
1979 Jdi za štěstím
Karel Gott v Lucerně (koncert)
Vánoční koncert Karla Gotta (koncert)
1978 Karel Gott v Lucerně (koncert)
1976 Bratislavská lýra 1976: Karel Gott (koncert)
1975 Bratislavská lýra 1975: Karel Gott (koncert)
1974 Bratislavská lýra 1974: Karel Gott (koncert)
1973 Koncert Karla Gotta (koncert)
1970 Den začíná i končí.... Jeden všední den s Karlem Gottem (TV film)
1968 Koncert Midem Cannes 1968 (koncert)
On (Karel Gott)
Československo: Portrét tragédie
1965 Hallo Satchmo

Hudební videoklipy

2019 Karel Gott a Charlotte Ella Gottová - Srdce nehasnou (hudební videoklip)
2018 Karel Gott - Ta pravá (hudební videoklip)
Karel Gott, Charlotte E. Gottová - Když draka bolí hlava (hudební videoklip)
Leoš Mareš & Karel Gott - Být stále mlád (hudební videoklip)
2017 Marek Ztracený - Léto 95 (hudební videoklip)
Michajlov: Konzum (hudební videoklip) - a.z.
2014 Těžkej Pokondr: Kníra mám (hudební videoklip)
2012 Buty: Píseň práce (hudební videoklip)
Karel Gott a Olga Lounová: Dál za obzor (hudební videoklip)
2010 Bushido - Zeiten ändern dich (hudební videoklip)
Bushido feat. Karel Gott - Für immer jung (hudební videoklip)
Kabát: Banditi di Praga (hudební videoklip)
2009 PSH: H.P.T.N. (hudební videoklip)
2008 Hitparáda 60. let (hudební videoklip)
Hitparáda 80. let (hudební videoklip)
2005 Karel Gott a Eva Urbanová: Tichá noc (hudební videoklip)
1998 Iveta Bartošová a Karel Gott: Mé přání (hudební videoklip)
1997 Karel Gott feat. Lucie Bílá - Co sudičky přály nám (hudební videoklip)
1989 Iveta Bartošová a Karel Gott: Nesmí se stát (hudební videoklip)
1984 Karel Gott: All Shook Up (Live) (hudební videoklip)
1974 Karel Gott: Už víckrát viděl jsem já tu tvář (hudební videoklip)
1972 Karel Gott: Kávu si osladím (hudební videoklip)
Karel Gott: Oči barvy holubí (hudební videoklip)
1971 Karel Gott: Řekněte, odkud Vás znám (hudební videoklip)
1970 Karel Gott: Korunou si hodím (hudební videoklip)
1969 Karel Gott: Láska bláznivá (hudební videoklip)
Karel Gott: Was Damals War (hudební videoklip)
1968 Karel Gott: Amen, pravím vám (hudební videoklip)
Karel Gott: Amor (hudební videoklip)
Karel Gott: Lady Carneval (hudební videoklip)
Karel Gott: Mám tě rád víc než dřív (hudební videoklip)
Karel Gott: Nech mě spát (hudební videoklip)
Karel Gott: Požehnej, Bože můj (hudební videoklip)
Karel Gott: Proč ptáci zpívají (hudební videoklip)
Karel Gott: Slunce a já (hudební videoklip)
Karel Gott: Tichý kout (hudební videoklip)
Karel Gott: Čas růží (hudební videoklip)
1967 Karel Gott: Bum, bum, bum (hudební videoklip)
Karel Gott: Duše (hudební videoklip)
Karel Gott: It Takes a Worried Man (hudební videoklip)
Karel Gott: Jak bludný Holanďan (hudební videoklip)
Karel Gott: Já vzdávám válku (hudební videoklip)
Karel Gott: Kvůli Vám (hudební videoklip)
Karel Gott: My Prayer (hudební videoklip)
Karel Gott: Pošli to dál (hudební videoklip)
Karel Gott: Tam, kam chodí vítr spát (hudební videoklip)
Karel Gott: Večerní chorál (hudební videoklip)
Karel Gott: Zlatá naušnice (hudební videoklip)
1966 Karel Gott: C'est la vie (hudební videoklip)
Karel Gott: Jsem na světě rád (hudební videoklip)
Karel Gott: Mám rozprávkový dom (hudební videoklip)
Karel Gott: V máji (hudební videoklip)
Karel Hála, Karel Gott a Jiří Kysilka: Dívka toulavá (hudební videoklip)
1965 Karel Gott: Tam, kde šumí proud (hudební videoklip)
Karel Gott: Trezor (hudební videoklip)
1964 Karel Gott a Eva Pilarová: Dotýkat se hvězd (hudební videoklip)
Karel Gott a Jana Petrů: Den je krásný (hudební videoklip)
Karel Gott a Milan Chladil: Je krásné lásku dát (hudební videoklip)
Karel Gott: Adresát neznámý (hudební videoklip)
Karel Gott: Isabella (hudební videoklip)
Karel Gott: Maria (hudební videoklip)
Karel Gott: Má oči šedé (hudební videoklip)
Karel Gott: Na perském trhu (hudební videoklip)
Karel Gott: Příval pláče (hudební videoklip)
Karel Gott: Úterý (hudební videoklip)
1963 Karel Gott: Oči sněhem zaváté (hudební videoklip)
Karel Gott: Pár havraních copánků (hudební videoklip)
Karel Gott: Písnička pro Martinu (hudební videoklip)
Karel Gott: Zdvořilý Woody (hudební videoklip)
1962 Karel Gott a Vlasta Průchová: Až nám bude dvakrát tolik (hudební videoklip)

Video kompilace

2007 Semafor - Největší hity 2 (video kompilace)
2005 Semafor - Největší hity (video kompilace)
1989 Dny zázraků a přání (video kompilace)

Koncert

2003 Dětská pyramidová show (koncert)
1989 Hity (koncert)
1987 Hity 87 (koncert)
1986 Hity 86 (koncert)
Stars im Konzert: Karel Gott - Konzert aus dem Palast der Republik Berlin 1986 (koncert)
1984 Jubilejní koncert Karla Gotta (koncert)
1978 Bratislavská lýra 1978: Karel Gott (koncert)
1968 Gramohit 68 (koncert)

Skladatelská filmografie

Scenáristická filmografie

Dokumentární

1981 Karel Gott v Lucerně (koncert)

Host

TV pořady

2019 Karel Gott 80 (TV pořad)
Slavíci na Barrandově (TV pořad)
2017 Ceny Anděl 2016 (TV pořad)
Chart Show (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2017 (TV pořad)
2016 Atlet roku 2016 (TV pořad)
Schlagerbooom - Das Internationale Schlagerfest (TV pořad)
Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad)
2015 Ceny Anděl 2014 (TV pořad)
Ekologický Oskar (TV pořad)
Karel Gott: Miláčik nášho národa skolaboval (TV pořad)
TýTý 2014 (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2015 (TV pořad)
2014 Atlet roku 2014 (TV pořad)
Ceny Anděl 2013 (TV pořad)
Chart Show (TV pořad)
Die ZDF-Kultnacht - Wir lieben Schlager: Die größten Stars, die besten Songs (TV pořad)
Srdce pro děti 2014 (TV pořad)
TýTý 2013 (TV pořad)
Wiedersehen macht Freude - Axel Bulthaupt präsentiert Perlen der MDR-Unterhaltung (TV pořad)
X Factor (TV pořad)
Zlatá hokejka 2014 (TV pořad)
ČESKÁ MISS 2014 (TV pořad)
Český Slavík Mattoni 2014 (TV pořad)
2013 60 pečetí (TV pořad)
Adventní koncerty 2013 (TV pořad)
Atlet roku 2013 (TV pořad)
Exkluziv! (TV pořad)
Galashow 60 (TV pořad)
Kouzelný Silvestr (TV pořad)
Krása pomoci (TV pořad)
Sejdeme se na Cibulce (TV pořad)
Srdce pro děti 2013 (TV pořad)
Televizní legendy (TV pořad)
TýTý 2012 (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2013 (TV pořad)
2012 18 je jen začátek (TV pořad)
Atlet roku 2012 (TV pořad)
Hlas Česko Slovenska (TV pořad)
Možná přijde i charita (TV pořad)
Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Sazka Fotbalista roku 2011 (TV pořad)
Srdce pro děti 2012 (TV pořad)
Tajemství Karla Svobody (TV pořad)
To nejlepší ze Slavíků (TV pořad)
Zrcadlo tvého života (TV pořad)
Český lev 2011 (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2012 (TV pořad)
2011 Atlet roku 2011 (TV pořad)
Barrandovský videostop (TV pořad)
Legendy popu (TV pořad)
Lucie Bílá 011 (TV pořad)
Silvestr na pláži (TV pořad)
Slavné dialogy (TV pořad)
Splněná přání - Srdce pro děti (TV pořad)
To byl náš hit (TV pořad)
Trumfy Miroslava Donutila (TV pořad)
Česko Slovensko má talent 2 (TV pořad)
Česká hlava 2011 (TV pořad)
Česká hvězda 2011 (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2011 (TV pořad)
2010 80 let Divadla Spejbla a Hurvínka (TV pořad)
Adela show (TV pořad)
Deset zastavení s mistry zábavy (TV pořad)
Kapka naděje (TV pořad)
Lidovky mého srdce (TV pořad)
Prominenti (TV pořad)
Slavná hudební čísla (TV pořad)
Slovenka roka 2010 (TV pořad)
TOP STAR (TV pořad)
TOP STAR Extra (TV pořad)
TýTý 2009 (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2010 (TV pořad)
2009 70 minut s Evou Pilarovou a jejími hosty (TV pořad)
Karneval na Barrandově (TV pořad)
Semafor "50" (TV pořad)
Silvestr 2009 - Pojďte dál... (TV pořad)
Slavné parodie (TV pořad)
TýTý 2008 (TV pořad)
Zůstanu svůj (TV pořad)
Česko - Slovenská SuperStar (TV pořad)
Česká miss 2009 (TV pořad) - mod.
Český slavík Mattoni 2009 (TV pořad)
2008 Elán je Elán (TV pořad)
Hvězda mého srdce (TV pořad)
Hvězdný reportér (TV pořad)
Modré z neba (TV pořad)
Přísně tajné (TV pořad)
TOP STAR magazín (TV pořad)
Televizní úsměvy (TV pořad)
TýTý 2007 (TV pořad)
X Factor (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2008 (TV pořad)
2007 Atlet roku 2007 (TV pořad)
Co nikdy neodnese čas... (TV pořad)
Hádej, kdo jsem! (TV pořad)
Mejdan roku z Václaváku 2007 (TV pořad)
TýTý 2006 (TV pořad)
Život je kabaret (TV pořad)
2006 Extra (TV pořad)
Mejdan roku z Václaváku 2006 (TV pořad)
Portrét (TV pořad)
To nejlepší z televizního humoru (TV pořad)
TýTý 2005 (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2006 (TV pořad)
Žito (TV pořad)
2005 Ať žije Valentýn! (TV pořad)
Koktejl smíchu (TV pořad)
Nova sobě (TV pořad)
Silvestr 2005 (TV pořad)
Svět na kolejích (TV pořad)
Televizní písničky a songy (TV pořad)
TýTý 2004 (TV pořad)
VyVolení (TV pořad)
Vzpomínky nám zůstanou (TV pořad)
Všechnopárty (TV pořad)
Za oponou (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2005 (TV pořad)
Šárka! (TV pořad)
2004 Anjeli strážni (TV pořad)
Felix Holzmann: Včera, dnes a zítra (TV pořad)
Jednou v roce na Vánoce (TV pořad)
Kam zmizel ten starý song (TV pořad)
Milane, Milane, ať se ti nic nestane! (TV pořad)
Na mušce (TV pořad)
Silvestr 2004 (TV pořad)
Tak mi tedy řekněte (TV pořad)
Tak se ukaž, Silvestře (TV pořad)
Tenkrát na východě (TV pořad)
TýTý 2003 (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2004 (TV pořad)
Řekněte mi, kdo to je (TV pořad)
Šlitr mezi nebem a zemí (TV pořad)
Život plný písniček (TV pořad)
2003 Karel Gott swingující (TV pořad)
Legendy televizní zábavy (TV pořad)
Odkud já vás znám (TV pořad)
Paškál (TV pořad)
Silvestrovské taneční hodiny (TV pořad)
Silvestrovský božský výběr (TV pořad)
Vyhlášení ankety TýTý Týdeníku Televize o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2002 (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2003 (TV pořad)
2002 Jsou hvězdy, které nehasnou (TV pořad)
Když jdou na mužskýho léta... (TV pořad)
Silvestr 2002 (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2001 (TV pořad)
Všichni zlatí slavíci (TV pořad)
Český slavík Mattoni 2002 (TV pořad)
2001 Ať se lidi mají rádi... aspoň dnes (TV pořad)
Dobroty (TV pořad)
Na kus řeči (TV pořad)
SILVESTR 2001 (TV pořad)
Tisíc růží pro Jiřinu (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 2000 (TV pořad)
Český slavík - Mattoni 2001 (TV pořad)
Šestnáct růží pro Gotta (TV pořad)
2000 GO - GO šou (TV pořad)
HIT STOLETÍ (TV pořad)
Hogo Fogo (TV pořad)
Hotel Devín a jeho hostia (TV pořad)
Lucie na bílo (TV pořad)
Největší české hity 20. století (TV pořad)
Silvestr 2000 (TV pořad)
Souhvězdí Novy (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1999 (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
Bylo jich pět (TV pořad)
Co takhle dát si Gotta (TV pořad)
Kaviareň Slávia (TV pořad)
NASTUPUJE AMFORA (TV pořad)
Semafor má 40 (TV pořad)
Silvestr 99 (TV pořad)
Silvestr ’99 aneb Paráda z Kavčích hor (TV pořad)
Silvestrovský koktejl 1999 (TV pořad)
Skopičiny (TV pořad)
Vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti TV obrazovky za rok 1998 (TV pořad)
Zlatá mříž (TV pořad)
Zvončeky šťastia pre planétu Zem (TV pořad)
ČESKÝ SLAVÍK Mattoni '99 (TV pořad)
1998 Na plovárně (TV pořad)
Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Prima jízda (TV pořad)
Prásk (TV pořad)
Rozjezdy pro hvězdy (TV pořad)
SILVESTR 1998 (TV pořad)
Zlatíčka (TV pořad)
Český slavík ’98 (TV pořad)
1997 Bolkoviny (TV pořad)
Miss desetiletí (TV pořad)
Mít svůj kout (TV pořad)
Navštívenka (TV pořad)
Novoty (TV pořad)
Proč bychom se nebavili, když nám Pánbůh archiv dal (TV pořad)
Úsměvy (TV pořad)
Český slavík '97 (TV pořad)
1996 Dneska je párty (TV pořad)
1995 Horoskopičiny (TV pořad)
Musik für Sie (TV pořad)
S politiky netančím (TV pořad)
Šoubyznys (TV pořad)
1994 Eso (TV pořad)
Karel Gott opět ve Slaném (TV pořad)
Snídaně s Novou (TV pořad)
Televizní noviny (TV pořad)
Čundrcountryshow (TV pořad)
1993 Když nemůžu spát (TV pořad)
Pohádkový svět Karla Gotta (TV pořad)
Zpátky si dám tenhle film (TV pořad)
1992 Kufr (TV pořad)
Riverboat (TV pořad)
Šance (TV pořad)
1990 Hitparáda (TV pořad)
Šaráda (TV pořad)
1989 Co všechno neodnesl čas (TV pořad)
Karel Gott v Lucerně (TV pořad)
Miss Československo (TV pořad)
Silvestr, který se nevysílal (TV pořad)
1988 Dárky (TV pořad)
Na výsluní 3. (TV pořad)
Silvestr 1988 aneb Jak jsme to neviděli (TV pořad)
1987 Domácí úkoly (TV pořad)
Dárky (TV pořad)
Klip klap (TV pořad)
Manéž Bolka Polívky (TV pořad)
Zajíc v pytli (TV pořad)
1986 Dnes mám perný den (TV pořad)
Písničky pro magnetoskop aneb Haló, tady Orchestr a balet Čs. televize (TV pořad)
1985 Hity roku (TV pořad)
Melodien für Millionen (TV pořad)
Videostop (TV pořad)
1984 ABECEDA (TV pořad)
Galasuperšou (TV pořad)
Hity (TV pořad)
Premiere - Friedrichstraße 107 (TV pořad)
Písničky známé a nejznámější s Orchestrem Karla Vlacha (TV pořad)
Silvestrovská féerie (TV pořad)
1983 Den otevřených dveří aneb Čí jsou hory? Kavčí! (TV pořad)
Dva z jednoho města (TV pořad)
Houslové klíče Karla Gotta (TV pořad)
1982 Karel Gott v operetě (TV pořad)
Možná přijde i kouzelník (TV pořad)
Rendez-vous s Gustavem Bromem (TV pořad)
Zadáno pro Karla Gotta (TV pořad)
1981 Muzikálová féerie (TV pořad)
Silvestr 81 aneb co bylo a nebylo v silvestrovském klubu mladých (TV pořad)
V divadélku pod věží (TV pořad)
1980 Dluhy Hany Zagorové (TV pořad)
Jak se vám líbí? (TV pořad)
Kytice pro TOČR (TV pořad)
Křeslo pro hosta (TV pořad)
Z melodie do melodie (TV pořad)
1979 Hvězdy přátelství (TV pořad)
NDR Talk Show (TV pořad)
1978 Karel Gott ve Slaném (TV pořad)
Písničky pro pamětníky (TV pořad)
Silvestr hravý a dravý (TV pořad)
1977 Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (TV pořad)
1976 Bylo jich šest (TV pořad)
Devět jablek pro Helenu (TV pořad)
Hudba - to je moje (TV pořad)
Písničky z obrazovky (TV pořad)
1974 3nach9 (TV pořad)
Silvestr je za dveřmi (TV pořad)
1973 Chléb a sůl (TV pořad)
Miloslav Šimek & Petr Nárožný & Luděk Sobota: Nejslavnější scénky (TV pořad)
Písničky roku 1973 (TV pořad)
Setkání v Brně (TV pořad)
Vydržte až do půlnoci (TV pořad)
Zpívá Karel Gott (TV pořad)
1972 Ein Kessel Buntes (TV pořad)
Melodie, které se vracejí... (TV pořad)
Písničky roku 1972 (TV pořad)
Recitál Karla Gotta (TV pořad)
Veselá je dědina (TV pořad)
1971 Kabinet 71 (TV pořad)
Na návštěvě v rodném městě (TV pořad)
Píseň roku (TV pořad)
Show Gilbert Bécaud (TV pořad)
1970 Gott - party (TV pořad)
Televarieté (TV pořad)
1969 Půjdem spolu do Betléma (TV pořad)
ZDF Hitparade (TV pořad)
1968 Hudební občasník – Jak vznikl tento pořad? (TV pořad)
Písničky kolem nás: Karel Gott (TV pořad)
Starparade (TV pořad)
1967 Páté album Supraphonu (TV pořad)
Sedm písní a pochybnost (TV pořad)
Zlatý slavík 1966 (TV pořad)
1966 Bratislavská lýra (TV pořad)
Talentschuppen (TV pořad)
1965 Čtvrté album Supraphonu (TV pořad)
1964 Písničky na zítra (TV pořad)
Třetí album Supraphonu (TV pořad)
Vergißmeinnicht (TV pořad)
Vysílá studio A (TV pořad)
1963 Babiččina krabička (TV pořad)
Druhé album Supraphonu (TV pořad)
Revue pro banjo (TV pořad)
1962 Album Supraphonu (TV pořad)
1961 Musik aus Studio B (TV pořad)
1957 Aktuelle Schaubude (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(62)