Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Úspěch protiválečně laděné komedie o bojovém robotu, který po zásahu bleskem ožil a získal nejen schopnost samostatně uvažovat a projevovat emoce, ale navíc také značně pacifistickou povahu, inspiroval producenty k natočení dalšího dílu. Vedle svérázného robota, který si říká Johny Pětka, je tu hlavní postavou Ben Jahvri, bývalý partner Newtona Crosbyho, který robota kdysi pro společnost Nova Robotics vytvořil. Benovi se nedaří nijak zvlášť dobře. Živí se na ulici jako prodavač malých robotků, a protože zcela postrádá obchodního ducha, málem by propásl jedinečnou příležitost, když jeho malí roboti okouzlí hezkou Sandy, nákupčí velké firmy. Naštěstí je tu kolega, protřelý prodavač hodinek Fred, a tak než se Ben vzpamatuje, je z něj velkovýrobce hraček. Smůlou je, že si novopečení podnikatelé pro svou výrobní linku vybrali místo, odkud se právě skupina lupičů chystá k loupeži diamantů. V boji s gangstery, kteří se neštítí ničeho, však oba muži dostávají nečekaného spojence - Johnyho Pětku, kterého Benovi poslali Newton a Stephany. Válka s lupiči může začít a svérázný robot do ní vnese nejen pořádnou dávku vzrušení, ale také zábavy, pramenící z jeho neobvyklého smyslu pro humor a schopnosti udělat taškařici z každé situace. (TV Nova)

(více)

Recenze (157)

Paldiny 

všechny recenze uživatele

Džonny päťka dáva zbohom zbrojnému priemyslu, aby tentokrát skúsil šťastie vo veľkomeste. Do príbehu sa vracia sympaťák Ben, ktorý dostane konečne toľko priestoru čo mu prísluší. Ako výpomoc mu zdatne sekunduje márnivý biznismen Freddy a potrhlá kočka, cez ktorú skúsia nakopnúť kariéru s hračkami. Nepotrvá však dlho kým Džonny spozná nových nepriateľov osamelosť, vandalizmus, chamtivosť. Vo filme sa miesia mnohé vtipné momenty (stopovanie taxíka, našepkávanie pri rande, morzeovka) s tými dojímavými (nevypočutá spoveď, Päťka na súčiastky, písanie kriedou na stenu) ktoré majú spoločné len jedno, pardon jedného. Džonny má dušu, má štýl, jeho druhý film zas srdce a ako sa hlavná postava stala viac než spotrebičom, získal si tento požierač informácií aj moje sympatie. ()

Raphaell 

všechny recenze uživatele

První film, který jsem kdy viděl v kině. Nevím, jestli mě víc nadchl on nebo kino jako takové. Jinak než za 5 to ale nejde, protože dojmy ve mě přetrvaly a ten film si ještě pořád pamatuju. Moje mamka byla vždycky odpůrkyně kin, přičemž nám dětem argumentovala tím, že za rok ty filmy stejně budou v televizi. Vzala mě teda mamka kámošova. Děkuju jí za to, protože takový pocity v kině bych chtěl zase někdy zažít. Už to ale asi nejde, všechno je jednou poprvé a zároveň naposled, s jedinečnou atmosférou, která se vpije do srdce a občas je cítit její sladkobolnou vůni. Někdy si to pustím aspoň na počítači, už teď se těším :) ()

Reklama

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Fajn bylo, že Benova postava dostala oproti jedničce víc prostoru, kterej se povedlo sympaticky zužitkovat a kvalita vizuálních efektů je i po letech koukatelná. Míň už potěší slabší příběh (spoustu náhod a nelogičností budiž prominuto jako přirozená součást tohohle žánru před několika desetiletími zpátky), skromnější výprava, menší porce akce nebo nepříliš zajímavej Benův parťák, tři slabší hvězdy. ()

torn666 

všechny recenze uživatele

Varovanie, vyskytuju sa tu dva-tri "minispoilery" :-)... Cislo 5 zije - priatelsky, povodne vojensky robot ktoreho priatelia nazyvaju "Johnny pětka" teraz navstivi velkomesto. Prekvapuje ma ako tu moze mat druhy diel otolko slabsie hodnotenie nez prvy(respektive uz to ze ma horsie hodnotenie ako prvy), toto je totiz jeden z tych filmov kedy je dvojka lepsia nez jednicka(podla mna jednoznacne lepsia, ale nech to jednoznacne dakomu nebije do oci pisem ho sem len do zatvorky :-). Zatial co jednicka vsadila na dake tie uvahy ci stroj moze byt zivy a jeho pravo na vlastne sebaurcenie, dvojka sice s casti takisto no pribudla zapletka so "zaporakmi" ktory chcu znicit vyrobu malych Jhony 5tiek...(ale hlavne ukradnut klenoty :-). Ako dieta som najskor videl dvojku az potom jednicku ktora sa mi uz vtedy zdala ocosi slabsia nez dvojka. Po precitani komentarov a hodnoteni tu som sa rozhodol svoje stare "bodovanie" prehodnotit, avsak aj po zhliadnuti oboch dielov v spravom poradi sa mi iba potvrdilo - dvojka ma lepsi humor ako aj emotivne prvky a takisto je napinavejsia nez jednicka(teda vramci toho co sa povazuje za napatie u rodinnych filmov :-) (tento komentar je uz "presmajlovany", avsak k tomuto filmu sa to hodi :-). Pozor vacsi spoiler - V scene na konci kde Jony5ka umiera som ako dieta neveriacky hladel na obrazovku ze to predsa nemoze byt pravda :`-| este ze ho potom ozivily elektrosokmi pouzivanymi pri zastave srdca :`-D. Aj ked po viac ako 20tich rokoch uz vidim tieto filmy uplne "inymi ocami", "Číslo 5 žije 2" ma svoje klady ktore nestarnu a ma jednoducho "srdce"(a to ma aj jednicka) co v mnohych sucasnych (nielen)obdobnych filmoch pre mladsich divakov ci cele rodiny chyba - napada ma sice "Real Steel: Oceľová päsť - Ocelová pěst"(a ten navyse nieje rovnako humorny) avsak v obdobi 80' a 90' tych rokov ich bolo omnoho viacej. A tak aj po 20tich rokoch stale hodnotim "Cislo 5 zije 2" rovnako(5*) a to zaroven znamena vyssie nez jednicku ! S casti to bude aj vdaka sympatickej postave vedca s humornym prizvukom(typicka postava z filmov 80'-90' tych rokov) ktory mal v jednicke malo priestoru avsak aj celkovo je dvojka vtipnejsia, dojimavejsia a dokonca pohyby robota posobia lepsie. Pokial by si jeden z tychto dvoch filmov(Cislo 5 zije 1 & 2) zasluzil byt v "modrej skale hodnotenia" tak skor jednicka ako dvojka, no aby ste ma zle nepochopily - oba podla mna patria do "cerveneho hodnotenia" --> Short Circuit (1986) = 4*, Short Circuit 2 (1988) = 5* !! ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Návrat k roztomilému robotovi se svou vlastní duší, který tak strašně rád sbírá informace. Druhý díl je trochu slabší než ten první, ale pořád dost dobrý na to, aby se na něj člověk podíval znovu. Hlavně mi tam chybí Steve Guttenberg, který v prvním díle ztvárnil vynálezce robota. Ale jinak je to fajn pokoukání 70% ()

Galerie (19)

Zajímavosti (10)

  • Když si Číslo 5 (Tim Blaney) poté, co jej Oscar (Jack Weston) a jeho kumpáni (David Hemblen, Don Lake) vážně poškodí, u zaparkovaného auta otevírá kapotu a odpojuje z něj autobaterii, tak je na ní vidět nápis „Die Hard“. Přestože jde o název skutečného a dodnes existujícího výrobce autobaterií, má tento nápis také význam "bytosti, kterou je obtížné eliminovat". V podobné pozici byl i John McClane (Bruce Willis) ve filmu Smrtonosná past (1988), kde také čelil přesile padouchů. Dlužno dodat, že původní anglický název Smrtonosné pasti je Die Hard. Vzhledem k tomu, že Past měla premiéru pouze o měsíc před tímto filmem, jde pravděpodobně pouze o náhodu. (Dinsberg)
  • Nesrozumitelné Oskarovy (Jack Weston) instrukce dvěma ozbrojeným kumpánům ve scéně, kdy je na chvíli polapen Číslem 5 (Tim Blaney) na stromě, v českém dabingu nedávají smysl. Jde o nepřeložené věty ve variantě anglické pig-latin: „act-ay ared-scay“ a „et-gay ehind-bay im-hay“. Tato mluva se vyskytne i v pozdější scéně. (mykhal)

Reklama

Reklama