Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (10)

Trailer 4

Recenze (235)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

----- "Jsou to Římané ! Za správnou cenu tě nechají udělat cokoli." ----- Snímek se snaží uchopit prastarý příběh spíše ze střízlivého pohledu ateisty ... což se mu dosti překotně a jaksi nepatřičně vymkne z rukou až v cukrkandlovém závěru, který absolutně nekoresponduje s tím, co už bylo odvyprávěno - a poztrácenou hloubku zpátky do hry stejně nevrátí. Přitom se zápletka až do té doby vyvíjí vcelku uspokojivě - a viditelně si užívá drobné odchylky od předlohy, které ji dílem inovují a dílem zjednodušují ... a proti kterým nic zásadního nenamítám, i když na druhou stranu nejsou nikterak přínosné. Cestou milá zápletka jen tak mimochodem a jakoby nechtěně za sebou trousí neměnné pravdy, kterým na aktuálnosti neubralo ani naše hektické, prý pokrokové jedenadvacáté století. O to překvapivější je její kajícný a poněkud nešťastně uchopený návrat k původnímu vyznění příběhu, které mě nikdy přehnaně neuspokojovalo, neboť pokorným přijímáním osudu a bezpodmínečnou láskou ke všem bližním bez rozdílu zpravidla sobě ani nikomu jinému nepomůžete a cynický a bezohledný svět nezměníte, jen se mu zbytečně a kontraproduktivně vydáte napospas ... Umírněné 3* ... P.S.: 1) Vřele doporučuju stejnojmenné výpravné velkofilmy staršího data, a to z roků 1925 a 1959; 2) Finální závody v aréně jsou vyobrazeny s neskrývanou brutalitou. Nicméně na rozdíl od prapůvodní verze z roku 1925 tentokrát reální koníčci snad nedoznali úhony ... alespoň v to pevně věřím, neboť přístup filmařů k hercům a herečkám z říše zvířat od té doby přece jenom zaznamenal viditelný pokrok. Na druhou stranu ve vyprávění trochu postrádám hlubší vztah šejka Ilderima (a svým způsobem i Ben Hura) právě ke koním. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Myslím, že či oživiť Wyllerovu klasiku z roku 1959 bolo ťažkým rozhodnutím, ale určite jednoduchším spracovaním. Hoci sa natíska myšlienka porovnávať ( u mňa určite, lebo klasiku som videl mnohokrát a stále ju považujem za najlepší film ), budem sa snažiť odpustiť si to. Nový Ben Hur sa určite priblížil súčasnému divákovi, posobí civilne, skromne, pri rýchlejších scénach je točený tekavou kamerou, strih je dynamický, doraz je daný na akčnejšie scény. V tomto duchu je aj pochopiteľnejšie, že námorná bitka je lepšie natočená než preteky v aréne, už len z dovodu vačších filmárských možností. Herecké obsadenie je vo filme slušné, Freemanova účasť potešujúca. Režisér si vzal vačšie sústo na ktoré má, Wallaceova knižná predloha má v sebe epickosť, ktorá tu absentuje. Taktiež absentuje silný duchovný motív, hoci ani v jednom filmovom spracovaní nie je prioritným, v tomto prípade mi pripadá až odfláknutý. Príbeh židovského šľachtica je len priemerným snímkom, ktorý určite nevyužil všetky ponúkané možnosti. ()

Reklama

Mertax 

všechny recenze uživatele

Ubíjející, neinvenční, předvídatelný a otravně hlasitý jako bubnování pro veslující otroky v podpalubí. Nelze říct, že herci by byli špatní (Huston prokázal své kvality jako válečný veterán v Boardwalk Empire) a dialogy křečovité, slabinou jsou obměny v příběhu, které filmu ubírájí emoce. Hur už není obětí nešťastné nehody a bezpráví a k tomu vyprávění spoléhá opakovaně na prvek náhody. Legendární závod čtyřspřeží nepřenáší nic, co bychom neviděli třeba už v černobílé verzi z roku 1925. Nové zpracování je dokonce krotší než Wylera verze s Hestonem, chybí tak zobrazení krutosti a surovosti v cirku a film ani nedokáže prodat fakt, že kvadrigy skutečně řídili herci. Kamera se i v klidných scénách zbytečně klepe a střih je někdy skutečně podivný, což dokazuje poněkud komická scéna s Ježíšem, který uprostřed tržiště vyrábí nábytek. Prefekt Gratus je nesmyslně vyměněn za Piláta Pontského, který se ve filmu s Kristem (konečně ho nehraje běloch) ani nesetká. /// Film, který neutáhnou ani čtyři koně neboli 🐎🐎🐎🐎, když to má ten rating pro mladé. [IMAX, 3D, titulky] ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Pôvodného Ben Hura som nevidel a ani žiadneho iného, takže mi to prišlo aj celkom vhod, že niekto natočil tento príbeh. Na konci som si ale povzdychol, aká je škoda, že to nenatočil niekto schopnejší. Samotný príbeh bol dobrý, mal šťavu aj potrebný náboj v podaní Morgana Freemana, akurát mi tu len chýba niečo, čo by ma vytrhlo / pripútalo zo/ do sedačky, pretože takto to bola iba pekná cesta späť ku svojej rodine. Herci tiež nič moc, ale aspoň Marco Beltrami trochu uši potešil. Obľúbený soundtrack: Ben-Hur Theme. 65% - 3* ()

AffectedFace 

všechny recenze uživatele

Sice jsem původní snímek neviděl a už jenom kvůli časové délce mne tak to trochu odradil, ale nový Ben-Hur není zas tak špatné "televizní" béčko. Ano přesně tak. Televizní... Ben-Hur se sice snaží tvářit jako velkofilm století, ale není tomu tak. Herecké obsazení vypadá jak ze Španělské telenovely, kterou právě vysílají na Prima Love. Ikonickou postavou filmu bude jedině Freeman, kterej mi tam taky až tak nesedl... Ale celkově je od tvůrců vidět snaha udělat kvalitní, ale zároveň z vlastní strany vytvořený remake starého snímku, který posbíral několik nominací. Nenáročně dobré béčko se solidním CGI zpracováním. Jenom Rating 15+ nechápu. 60% ()

Galerie (77)

Zajímavosti (12)

  • Gal Gadot bola pôvodne obsadená do roly Esther, avšak pre pracovné vyťaženie musela film opustiť. (figliar)
  • Pri napadnutí rímskej légie počas vstupu do Jeruzalema šíp zasiahne nosiča vojenskej štandardy. Legionár stojaci vedľa ju okamžite chytá, aby tak zabránil jej pádu. Štandardy légie boli chované vo veľkej úcte a Rím viedol vojenské kampane na ich znovuzískanie v prípade straty (napr. po bitke v Teutoburskom lese). Štandarda v tomto prípade zobrazuje vlka, hoci po Mariánskych reformách bol všeobecným symbolom orol. Štandarda s orlom je viditeľná v pozadí predchádzajúcej scény za štandardou vlka. (Ludo444)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (více)

Reklama

Reklama