Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když přijíždí podplukovník Frank Slade (Al Pacino) do New Yorku, je právě víkend Díkůvzdání. Chce si v tyto dny opět užít života na vysoké noze - vybraná jídla, nádherné ženy, vozy se šoférem a apartmá v hotelu Waldorf - Astoria. Slade je skutečně originální drsný chlapík, který má v sobě něco z básníka. Těžko se ale vyrovnává s tím, že nedávno oslepl. Na jeho cestě ho proto doprovází student Charlie Simms (Chris O'Donnell). Je to slušný mladík, který se však ocitl na svízelné životní křižovatce. S Frankem projde školou života a zažije něco, co se dá prožít jen jednou. Jejich drsná, objevná a často až přemrštěná dobrodružství, je oba navždy změní. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (525)

meave 

všechny recenze uživatele

Stretnutie zatrpknutého cynika a mladíka, ktorý sa narodil „v dobe okrúhlych stolov“. Kým Slade vraví „svedomie je mŕtve“, zatiaľ sa Charlieho mladícky entuziazmus do neho vpíja, aby všetko vyvrcholilo v dobrom, aj keď trochu pátosom zaváňajúcom, závere. Al Pacinov slepec bol bravúrny a cynik je asi „od prírody“. Myslím, že na svete je mnoho podobných modelov a realita sa často zráža s ilúziou. Vznikajúce iskrenie patrí medzi korenie života a hlášky ako “IQ tykve“ dodávajú príbehu šťavu. Ja som bola spokojná. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Napriek pozvoľnému tempu a neprimeranej dĺžke som bol počas celej doby premietania presvedčený, že sledujem ďalší päťhviezdičkový film. Výkon Al Pacina bol jednoducho ohromujúci. Lenže potom prišlo záverečných 20 minút a počnúc akademickým tribunálom, cez Sladeov prejav, až k úplnému záveru to už bola iba strmá cesta nadol. Aj v tej lepšej časti boli zreteľné hollywoodske nešváry, ale pri troche dobrej vôle ich bolo možné prehliadnuť. Záver bol však neprehliadnuteľný, neodpustiteľný a rozšírenú alergiu na Američanov a ich filmy vysvetľujúci. Škoda, budem si musieť na ďalší päťkový film ešte chvíľu počkať. ()

Reklama

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Pokud je člověk ve stresu, a chce se uklidnit, sáhne po nějaké bylince, nebo čaji. Já si pouštím Vůni ženy. Pokud má někdo zánět uší, či jiné problémy se sluchem, zajde na ušní. Já si pouštím hudbu Thomase Newmana. Pokud někdo trpí problémy se zrakem, zajde na oční. Já si pustím herecký koncert Al Pacina a mé problémy jsou vyřešeny. Lituji přátelé, ale těžko se mi popisuje film, který se slovy dost dobře popsat nedá. Neumím popsat lásku, duši či jinou abstrakci. Mohu snad jen říci, že Vůně ženy je více, než film. Je to nejkrásnější druh umění, které toho vypoví o životě a přátelství více, než kterékoliv jiné dílo. A na závěr bych se chtěl pochlubit, že jsem se po druhé narodil, protože během této scény jsem zemřel blahem. 100%. ()

murakamigirl 

všechny recenze uživatele

3,5*. 1. film s Al Pacinom, v ktorom ma navštívili nudné chvíle. 1. film s Al Pacinom, ktorý už po 2. vzhliadnutí vidieť nepotrebujem. (Toto píšem po rokoch, po 2. vzhliadnutí.) Príjemný, avšak NUDU počas 150 minút nejde minúť. S dvomi výnimočnými výkonmi: oscarovým Pacinom a skvostným mladým P. S. Hoffmanom. Školská zápletka je pre mňa slabá a nafúknutá do príliš serióznych dimenzií, aj keď zaujímať neprestane (aspoň mňa)- opäť vďaka spomínaným 2 hercom. Ale predovšetkým preto, že ju "kultivuje" Pacinov plukovník Slade (ááno, jeho perly sa oplatí počúvať). Skrátka a dobre: Pacino je šťastnou hviezdou Vône ženy. Takou, čo nezriedka oslepuje a.... hviezdy rozmnožuje (mimoatmosférické samozrejme:) ). 3,5 * ()

brit84 

všechny recenze uživatele

Podle mě se sem docela hodí srovnání s filmem Společnost mrtvých básníků. Obojí je ze školního prostředí, i když dějově jsou oba diametrálně jinde. SMB mě narozdíl od VŽ až tak nenadchla celkovým zpracováním. Robin Williams tady nemá tolik prostoru k hereckému koncertu, ale konec filmu na mě působil jako božská mana. Naproti tomu Vůně ženy má zajímavý příběh a skvělý výkon Al Pacina. Jenže konec vyšumí v umělý patos, který sice stejně jako v SMB sází na dojetí, ale mě na zadek neposadil. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (26)

  • Al Pacino povie "hoo-ah" alebo jeho variácie počas filmu presne desaťkrát. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama