Isekai maó to šókan šódžo no dorei madžucu

• Japonsko 異世界魔王と召喚少女の奴隷魔術 (více)

Série(2) / Epizody(22)

• Season 1 (2018) - 12 epizod

• Ω (2021) - 10 epizod

Recenze uživatele DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2018) (S01)

Popravdě z anime zpracování jsem celkem zklamán, protože je to zjemněno (jak už se bohužel stává při zfilmování) - i když je tu k tomu dodávaná necenzurovaná verze, která je ale pouze zaměřena na mlhu kolem poprsí -, charaktery nemají takovou hloubku a není tu vidět příliš jejich vnitřní souboj jakož tomu je u mangy, která mi přišla mnohem zajímavější (ale i u té bych maximálně dal tři hvězdy, protože obecně příběh není extra napínavý, je to předvídatelné a mnoho postav do určité míry je otravných). Navíc v manze bylo pár situací, které pomohou víceméně dokreslit něco z pozadí příběhu, ale jaksi byly zde opomenuty. Ono zpracování postav mi po animační stránce, tak i po hlasové či detailové nepřišlo zrovna dobré. Obecně celé anime působí přihlouple, takže si člověk neužije něco, z čeho by si odnesl nějaký hlubší zážitek než to, že se koukne, o čem to vlastně je. Humor je spíše úsměvnej, než nějaký hlubší zasmátí, ecchi situce si člověk neužije kvůli neschopné a stydlivé hlavní postavě, fantasy prvek - o přenesení do jiné světa, kdy je tu opět onen "overpowered" jedinec, takže napětí je rovnou zabité, a člověk si neužije moc odhalení historie světa a jedinců v něm. Animace je nic moc a po hudební stránce také slabší. ()

Ω (2021) (S02)

Tragédie pokračuje i v druhé sérii. Zase je tu vidět hodně úprav scén k horšímu oproti manze. Celé to opět vyznívá přihlouple a hudba tomu přidává na příšernosti. Úrovní to možná je ještě o něco horší než první série, kdy se pouze příběh posune kousek dál, ale obecně není příliš zajímavý, kdy veškerá dramatičnost je odebrána, rychle odbyta nebo zprzněna. ()