Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

ssarka

Karla Zemana uznává celý širý svět odborníku...mě se jeho tvorba líbila už jako dítěti a i teď mě jeho revoluční umění animace fascinuje,za mě všechna díla jsou za maximum hvězd bez vyjímky...navíc,u jednoho jeho filmu je komentář,že se skoro vyrovná Burtonovi a Terry Gilliamovi,omyl milí zlatí,v jednom dokumentu o Zemanovi tito dva mistři o něm mluví jako o člověku,co je nejvíc inspiroval a ovlivnil a stále ovlivňuje jejich tvorbu..tak kdo je tady mistr Yoda i v 21 století?? ()

Sansnom70

Jako každý malý kluk jsem hltal jakýkoliv obrázek s nějakou pravěkou nestvůrou. A když byl čas, tak jsem se strašně těšil na návštěvu muzea Anthropos v Brně. Když dávali tento film v televizi, tak jsem u něj seděl jako přivařenej. Dnes ale při filmech jako třeba Jurský park, je tento film jen pohádkou, která pomalu nikoho nebaví. Když můj syn viděl prvně Jurský park a pak viděl část tohoto filmu, znechuceně odešel. Hold doba šla dopředu a efekty, které byli na tehndejší dobu nevídané, dnes nahrazuje počítač. Pro mě ale zůstane tento film nádherný, protože jsem na něm vyrůstal. ()

A.MacGyver

28.4.2019 - KINO KOTVA Viděl jsem to jako malý (*1986) asi 100x v TV nebo z VHS. Asi po deseti, patnácti letech jsem na to šel do kina z nostalgie. Stále výborné dobrodružství. Žádní Avangers a podobné nesmysli tomu nesahají ani po kotníky. Pan Zeman - plný počet bodů... ()

Nataniel73

Veľmi pekne spracované putovanie štyroch chlapcov do dávnych čias a objavovanie tvorov, o ktorých mládenci doposiaľ čítali len v náučných knihách. Samozrejme keď sa človek pozrie na rok vydania 1955, nejaké extra technické triky očakávať nemôže. Čo však filmu chýba po technickej stránke (z dnešného pohľadu smiešne dinosaury, ateliérová príroda, maľby namiesto živých stromov) to sa tvorcovia snažili vynahradiť pútavým príbehom. Dej je pekný a verím, že v danej dobe musel osloviť mladú generáciu. Vždy ma fascinovala myšlienka možnosti cestovania v čase a mám rád filmy, ktoré sa tým inšpirujú. Kvalitné filmové dielo, ktoré má u mňa 75%. ()

evangelik

Filmy K. Zemana "žeru". Tenhle jsem viděl asi jenom tak 5x - nejméně ze všech (Ukradenou vzducholoď jsem naproti tomu viděl nejméně 20x). Jak se mi s časem změnilo jeho vnímání! Před 50 roky jsem viděl hlavně ten příběh, předpotopní tvory, dnes vidím ten pionýrský šátek na krku "šéfa výpravy" a představuji si tu tehdejší schvalovačku. Ještě ne úplně senilní ministr Zdeněk Nejedlý má ke všemu připomínky, musí to být hlavně socialistký výchovný a poučný film! Pak to pustíme. Z dnešního hlediska jsou triky velmi primitivní, nedokonalé, ale Zeman to dělal úplně "na koleně". Jiné hodnocení než 5 hvězd prostě není možné... ()

Skylwalker42

Můj dětský velký dobrodružný film. A to na mém poli figuroval společně s Jurským parkem. Moje dva "filmové dokumenty" o prehistorii. Cesta do pravěku je hlavně založena na pravdivých vědeckých faktech. Tenkrát sem na to nebral zřetel Nyní mě to fascinuje. Stejně jako pohled, při každým podívání, na dinosaura. Karel Zeman ve své době vyrobil velmi nadčasový snímek, který zde bude po mnoho generací, A není divu, že Spielberga to inspirovalo k budoucímu kasovnímu trháku, Plout proti proudu po řece času......jako dítko jsem o tom blaženě snil. ()

MoziMedve

Vybavuji si, že mě ten film nudil i jako dítě. Nápad zajímavý, ale to provedení? Nemyslím tím efekty, ty jsou snad jediný kvůli čemu film stojí za to, ale pokud by se vystříhali slabší pasáže zaměřené víc na kluky, zbylo by fajn 20 minut kvůli kterýma na to každý stejně kouká. ()

Hombre8

V době svého vzniku to musela být naprostá bomba. Zeman prostě zazářil jako hvězda první velikosti. Film je poutavý dodnes, když se člověk přenese přes překonané triky samozřejmě. ()

BONOBON

Nesmrtelná legenda československé kinematografie. Tenhle snímek jsem viděl nespočetněkrát a v době mého dětství pro mě znamenal ještě víc než můj milovaný Petersenůn Nekonečný příběh. Ten mamut... nebo ten dinosauří souboj, který mě vždycky hrozně dojal... Nezapomenutelné a dodnes fascinující dobrodružství, které stále počítám mezi 5 nejlepších československých filmů všech dob! ()

klaus

Tak tenhle dobrodružný filmeček od Karla Zemana. Odhalil dinosauri mému mládí. Byl jsem fascinován zobrazením dinosaurů ()

p81

Jako dítě jsem ten film miloval, dneska mě nehorázně s..e, triky výborný, ale ty strašný "hošani" :-((( ()

madpepek

Nevím kolikrát jsem tento film už viděl, ale vždy se u něj bavím. I když s efekty na Jurský park nemá, - taky je to trochu jiný rok výroby, stejně má Cesta do pravěku svoje kouzlo a je to nádherná cesta do dětské fantazie několika kluků. ()