poster

Cesta do pravěku

 • anglický

  Journey into the Primeval Times, A

 • anglický

  Journey to the Beginning of Time

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1955, 93 min

Režie:

Karel Zeman

Scénář:

Karel Zeman
(další profese)
 • Tosim
  ****

  Tento výukový film jsem si v dětství nikdy nenechal ujít, i když mé dospělé okolí se na toto moje počínání dívalo dost nechápavě :-) Jenom to pojetí s pionýrskou výpravou se mi moc nezamlouvá...(20.5.2003)

 • lesumir
  ***

  Jedním slovem klasika.(15.7.2006)

 • sportovec
  *****

  Jeden z nejbásnivějších a nejkouzelnějších pověstných až bájných filmů mého dětství svou jiskřivou imaginací, objevností triků, způsobem průniku do historicky nedostupných a tehdy takřka neznámých dob, i patosem svých pionýrských - a to doslova, včetně od skautů okopírovaných šátků - dětských hrdinů dodnes vyvolává mocné pohnutí ve svých divácích-pamětnících, ale, jak se zdá, také u diváků dalších generací. Česká škola animovaného a vědeckofantastického filmu - mezi její další šperky patří mj. dnes již rovněž klasičtí NÁVŠTĚVNÍCI - je a bude výzvou pro další filmařské generace. A současně pozitivní alternativou českého diváka k přemíře amerického filmového "zboží", které v tak velkém rozsahu spíše škodí než prospívá. Všem.(26.8.2007)

 • Skejpr
  *****

  Nádherný a kouzelný snímek, který celému Hollywoodu do dneška vytírá zrak.(9.3.2008)

 • Lima
  *****

  Sledovat tento film je mít čirý požitek ze Zemanovy fantazie. Jeho triková invence je dodnes, navzdory digitální technice, nepřekonaná. Za ty prachy, co na to měl k dispozici, by v Americe nenatočili ani titulky. Skvost, už se nemohu dočkat vydání na DVD.(13.4.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace