Cesta do pravěku

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1955, 93 min

Karel Zeman

Karel Zeman

Zeman a jeho představy. Jeden z nejlepších filmů o dinosaurech, který znamenal ve své době tolik, co Jurský park před několika lety. Film, který bez problémů naplní fantazie malých chlapců, ale bohužel z pohledu dneška už působí jen jako chudý příbuzný.(20.8.2004)

Výkladní skříň naší paleontologické vědy:) Současní paleontologové prominou, že takto adoruji víc než půl století staré objevy, z nichž některé dnes již třeba byly slušně řečeno aktualizovány, ale bráno měřítkem kinematografické historie je Cesta Do Pravěku špičkové dílo do dnešních dnů. Nicméně ten konec-nekonec mi úplně nesedí ani dnes (říkat proč by asi byl spoiler) a kdysi jako dítě jsem ho považoval za velkou zradu:) Proto dávám 70%.(21.4.2003)

Srdeční záležitost, díky které jsem na jeden čas objevil zálibu v pravěku. Dodnes mám někde svého Trilobita.(24.12.2006)

Zemanovi dobrodruzne filmy s prvky fantasy jsou jednim ze zlatych pokladu nasi kinematografie - a Cesta do praveku diky svym vpravde revolucnim trikum obzvlaste.(3.8.2002)

Ta výprava je v dnešní době velice úsměvná,ale když vezmu v potaz,v jakém roce to bylo natočeno,smekám.Jako malá jsem Cestu do pravěku milovala a i když to momentálně není tak horké a nijak to nevyhledávám,ty čtyři hvězdičky ponechám.I když to má dost nelogických chyb a je to celé vlastně strašná hloupost,má to zkrátka takové kouzlo..(23.3.2011)