Murders at the Boarding House

Velká Británie, 2021

Kamera:

Matt Novello

*CARNIFEX*

Detektív John Cabrera prichádza do penziónu pre staršie či bezprístrešné osoby, ktorý riadi sympatická, 59 ročná Dorothea Puente, aby vypočul Ju a pár obyvateľov, ktorí by mohli poznať podrobnosti okolo nezvestnej osoby Berta Montoyu, ktorú nahlásila na policajnom oddelení v Sacramente, jedna zo sociálnych pracovníčok. Počas vyťažovania, Puenta na konštatovanie Cabrera, že by zrejme mal okrem priestorov penziónu, prehliadnuť aj dvor a záhradu naokolo, zareaguje slovami: "To si budete musieť priniesť aj lopaty". Od tohto okamihu začnú vychádzať na povrch veci, ktoré by nikto ani len na sekundu predpokladal. Dorothea Puente sa dáva na útek a má preto dobrý dôvod. Je totiž sériovým vrahom. Výborný dokument. Zachovaných a následne prezentovaných je množstvo autentických záberov nie len z prehľadávania dvoru penzióna, iných miest činov, ale aj výsluchov či súdom so samotnou "pani zlatou". Má to celkom dobrý nádych, po režijnej stránke vôbec nie zle zvládnuté, pričom Ja osobne som o danom prípade nikdy nepočul, a tak musím povedať, že ma samotný dokument bavil od počiatku až do konca, keďže sa permanentne rozoberá podstata prípadov či samotná vražedkyňa. Za mňa solídny dokument. ()