A Thousand Little Cuts

Anne (Rebecca Liddiard) sa snaží, s pomocou psychiatričky (Marina Sirtis), rozpomenúť na sled udalostí, na ktoré si z nejakého dôvodu nespomína, kvôli ktorým sa ocitla v nemocnici a čo sa jej vlastne naozaj stalo. Pritom sa obe ženy postupne spoločným úsilím dopátrajú k veľmi nepohodlnej pravde, ktorá odkryje desivú skutočnosť. (sochoking)

silentname

Myslím si, že "A Thousand Little Cuts" nie je veľmi originálnym filmom, no v porovnaní s mnohými inými TV filmami, ktoré väčšinou spracujú túto tému ide podľa mňa trošku viac do hĺbky a snaží sa ukázať ako môže byť myseľ človeka traumatizovaná určitými udalosťami a ako si môže pre seba prikrášliť pravdu, aby to bola schopná zvládnuť. A mám pocit, že tento element je tu vložený veľmi dobre. Musím povedať, že najviac ma ale dostal úplný záver filmu, ktorý do toho priniesol ten potrebný element, ktorý mi dal tú správnu odpoveď. Pretože som stále cítil, že je tu niečo, čo nám film ešte stále nepovedal. Niečo, čo bolo dosť podstatné. A s tým momentom všetko do seba zapadlo a dostalo svoj význam. Myslím si, že moment, kedy má Anne prijať realitu a začne vnímať udalosti okolo seba podľa skutočnosti je tiež jeden z highlightov, lebo som stále tak vnútorne čakal, čo sa vlastne stalo a aká je skutočnosť. A človek s tým musí potom žiť ďalej. Mňa to bavilo sledovať, hoci som mal pocit, že to bolo miestami trošku sterilné. A neprinášalo to niečo vysoko inovatívne. Až teda ku koncu. Tie ale stáli za to. Hodnotenie: B ()

sochoking

Typická nízkorozpočtová indie dráma, založená hlavne na dialogoch ,o mladej žene , ktorá sa prebudí v nemocnici s tým, že tam išla kvôli vyvrtnutému členku. Avšak prítomnosť psychiatričky ju značne znepokojuje a tak sa snaží dopátrať, čo sa jej vlastne stalo a prečo si na celú, skutočnú udalosť napamätá. Až na toporné herecké výkony niektorých (ne)hercov a celkový lacný imidž snímky, nemám filmu čo vytknúť. Nápad je to výborný a keby bol obsadený známymi hercami a podfarbený vhodne zvolenou muzičkou, tak by sa jednalo definitívne o thriller lepšej kategorie. Takto silnejšie tri hviezdičky. 60% ()