A Banquet

Betsy (Jessica Alexander) na večierku šnupne nejaký podivný biely prášok a urobí sa jej nevoľno. Vyjde preto na čerstvý vzduch to trochu rozdýchať. Jej pozornosť pritiahne neďaleký les, do ktorého zo zvedavosti vkráča. Avšak po tom, ako z neho vyjde späť, už nikdy nebude rovnaká. (sochoking)

sochoking

Pomalá psychologická vec, na ktorú treba byť mentálne nastavený, pretože hocikomu tento typ filmu nemusí sadnúť. Mladá baba na párty šňupne nejaký biely shit, urobí sa jej nevolno, a preto vybehne na čerstvý vzduch to rozdýchať. Jej pozornosť pritiahne nedaleký les, vbehne do neho, ale po tom, ako sa z neho vráti, je už iná a okolo jej novej identity sa začínajú diať rôzne podivnosti. Záver filmu je totálna pecka a prinútil ma ísť s hodnotením na štyri hviezdičky. (Ak som to teda správne pochopil. No, ja dúfam, že áno!) ()

J*A*S*M

Poměrně zajímavě pojatý slowburn psycho horor o dívce, která prožije zvláštní setkání s "čímsi", na jehož základě přestane jíst, aniž by ztrácela váhu. Zvlášť v prostřední třetině umí být působivý a znepokojivý, úplně jsem se těšil, kam až to tvůrci vyhrotí a co z toho vyplyne. A ono nakonec nic moc. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2021 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)