foto

Sienna Guillory

  • nar. 16.3.1975 (41 let)
    Fulham, Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Sienna Tiggy Guillory se narodila 16.03.1975 ve znamení Ryb v městské části Fulham v Londýně. Je dcerou kubánského kytaristy Isaaca Guilloryho a jeho první ženy Tiny. Má také tři sourozence, její bratr se jmenuje Jace a o mnoho mladší nevlastní sourozenci Jacob a Eleanor.

Sienna byla vychovávána v bohémské domácnosti v Londýně, později v severním Norfolku, obklopena umělci, takže je přirozené, že začala s herectvím. Při studiu na internátní škole Gresham's School si odbyla svůj herecké debut v televizním filmu RIDERS. Přestože její role byla malá, dostala se tak k roli v televizním seriálu THE BUCCANEERS. V roce 1995 si Sienna udělala v herectví pauzu, aby dokončila studium.

O rok později se dostala do modelingové agentury Select Models, kde podepsala smlouvu. Stala se jednou z nejžádanějších britských modelek a modelingu se věnovala čtyři roky. Pracovala pro uznávané značky jako Armani, Dolce & Gabbana, Burberry a Paul Smith a také se stala tváří značky Hugo Boss. V roce 2000 byla čtenáři časopisu Esquire zvolena Nejžádanější britskou ženou a v roce 2002 se umístila na 89. místě žebříčku Nejvíc sexy žena na světě časopisu Maxim.

Zajímala se ale hlavně o herectví, a proto studovala na New World School of the Arts v Miami a taky na Pařížské konzervatoři. V roce 2000 se dostala na scénu thrillerem SORTED. Poté hrála ve filmech jako THE PRINCIPLES OF LUST, STROJ ČASU, LÁSKA NEBESKÁ a další. Ale byl to film RESIDENT EVIL: APOKALYPSA, kterým si získala pevné postavení v Hollywoodu.

V castingu na elfí princeznu porazila dalších 2000 uchazeček, a tak se v prosinci roku 2006 objevila v kinech ve filmové adaptaci knihy Eragon spisovatele Christophera Paoliniho. Pravděpodobně je také zapojena do natáčení filmu RESIDENT EVIL: EXTINCTION, i když se vyskytly mnohé spekulace, zda se opravdu ve filmu objeví.

Nina "Ninuska" Bednarzová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace