Boxer a baletka

Režie:

Anton Ďjakov

Scénář:

Anton Ďjakov

Něžná balerína Olya se setkává s drsným boxerem Evgenym, který je „silný, ale tichý“. Budou dost odvážní na to, aby navzdory odlišným způsobům života a názorům na svět přijali své pocity? Mohou se o sebe dvě křehké duše opřít i přes všechnu krutost světa? (iShorts)

Kobitch

Co je láska? Je to vzájemná přitažlivost dvou obyčejných lidí, ovšem lidí na první pohled zcela nekompatibilních — ať už fyzicky či společensky? I to ve svých hlavách a srdcích řeší zavalitý, šrámy ověnčený boxer a droboučká, křehká baletka. A oba zřejmě tuší, že rozdíly jsou nesmazatelné a okolí se může na podobný vztah koukat skrz prsty, nebo mu dokonce aktivně bránit. Budou schopni vzdát se svých snů a obětovat se jeden pro druhého, ustoupit tlaku veřejnosti a jednoduše být spolu? Na to vám odpoví film kazašského filmaře Anton Ďjakova, který zkoumá, jak se promění (a doplní) životy lidí z opačného spektra společnosti, kteří k sobě ale mají blíže, než by se mohlo zdát. Ručně kreslená animace se povedla, ve filmu je několik vtipných momentů a přechodů (boxer sedící v hledišti a během vteřiny odstrojený ke svému zápasu) a ačkoliv jsem svoji čelist nehledal někde u podlahy, považuji kraťas za velmi povedený. Téma je to sice otřepané (v rámci předchozích ročníků si vzpomenu třeba na Den a noc z roku 2010), ale stále platné. Za mě palec nahoru. [Oscar 2021] ()