The Penthouse

Krátce po té, co realitní makléř Bruce Victor slíbí své tajné milence Barbaře Willason, že se co nevidět rozvede, někdo zazvoní u dveří Barbařina bytu situovaného v nejhořejším patře ještě nedokončeného činžovního domu. Pod záminkou odečtu plynu se dovnitř vetřou dva muži. Bruce se nejprve snaží před nimi ukrýt pod peřinou, ale Barbařin zoufalý výkřik o pomoc jej zmobilizuje. Muži mají nůž a co hůř, nanejvýš podivné způsoby. (dopitak)

dopitak

Pokud to mělo být absurdní drama, nemusím nic dál vysvětlovat. Pokud ne, je to jeden z nejdivnějších filmů, co jsem kdy viděl (jinými slovy, kravina). Dva případi vtrhnou do bytu, chovají se jak čerstvě propuštění dementi, udiveně po sobě opakují každou druhou větu, a nakonec začnou dva milence ohrožovat nožem. Zpoutaný muž po té bezmocně sleduje, jak je jeho milenka opita whiskou (že by Johnny Walker?) a docela s chutí je jim po vůli. Druhý z klidných násilníků po té vede dlouhý monolog před zraky svázaného. Kamera je většinu doby zblízka a z úhlu, větší část "filmu" je v pokoji zataženo, takže obličeje herců vystupují z šera. Hraje podivná, místy zajímavá hudba. Titul filmu může svádět k dojmu, že se jedná o něco úplně jiného, ale podle slovníku znamená penthouse také střešní byt. ()