Zontar: Útočník z Venuše

(neoficiální název) (TV film)
  • USA Zontar: The Thing from Venus (více)
USA, 1966, 80 min

Režie:

Larry Buchanan

Scénář:

Lou Rusoff (původní scénář)

Hudba:

Ronald Stein

kaylin

Kdyby to nebylo tak strašně naivní, tak je to parádní béčko, které si na nic nehraje. Je to pořádně levné, a to se mi na tom strašně líbilo. Jednoduché triky, jednoduchý příběh, jednoduché herecké výkony, ale tohle všechno tomu dává zajímavé kouzlo, stejně jako snaha o hloubku, která je trochu směšná. Pořád jsem se docela bavil. ()

TERRORDROME

Zem má problém, letí sem Zontar a má v úmysle zachrániť nás pred nami samými. Samozrejme tým že nás premení na svojich servilných prisluhovačov pomocou lietajúcich dráčikov. A je tu jeden človrdo čo mu s tým pomáha, dokonca ho sem sám pozval, lebo ľudstvo sa nenapraví samo od seba. Jeho rozpoltenosť má nejaký potenciál, ale inak je film hlavne nudný a strašne lacný aj na pomery svojej doby. Zákerný mimozemšťan dokáže vypnúť všetky zdroje pozemskej energie vrátane pary, občas vypukne v meste náhodná panika kde skupina ľudí uteká ulicou nevedno kam, samotný Zontar vyzerá ako hromada kravského lajna s troma očami a krídlami a zabiť sa dá jedine plutóniom poháňaným laserovým perom. Plus papundeklové skrine so svetielkami alias počítače. Tomuto filmu by paradoxne prospelo keby bol viac priamočiaro debilný, lebo jeho pokusy o nejaký dramatický efekt končia všetky pri nemtavo komickom spracovaní. ()

Pitryx odpad!

Pokud se vám zdá můj obsahu filmu hodně podobný „It Conquered the World“, tak máte pravdu. Jde totiž jen o barevný remake. Kvalitativně to vidím na horší úroveň. Bez nápadu. Zde také spousty dialogů, filozofie, a jiných canců, ale skutek utek. Závěr byl ještě pitomější nežli v první verzi. Snad to natočí někdo potřetí, ale já už na to koukat asi nebudu. ()