• Krátkometrážní
  • Hudební

East 17: Deep (1993) (hudební videoklip)

Klasa barový videoklip, kde sa pojem baviť sa stáva skutočnosťou. Každý to chce, pri tom počúvať sexy songy, či iné vypalovačky, rýchle, alebo pomalé. East 17 to svojim videoklipom dokázali.

East 17: Stay Another Day - B&W Version (1994) (hudební videoklip)

Najväčší hit od easťákov v podaní skvelého sviatkového videoklipu, ktorý tvoril v 90. rokoch emulziu MTV. Je to nostalgia v plnej poľnej.

East 17: Stay Another Day - Color Version (1994) (hudební videoklip)

Nie tak ikonický, ako Vianočný ČB klip, predsa len sa cez to všetko toto promo prenieslo a je to viac ako obstojná varianta pre tento song.

Přirozený talent (1984)

Snímok ma tak neoslnil, aj keď som to čakal a veľmi chcel. Možno v tom bola tá chyba. Remeselne je to za pětku, ale film je jedno veľké klišé a oproti ostatným podobne ladeným snímkom ( myslím štýlovo a nie dejovo ), akosi neobstojí. Je však akousi kinematografickou povinnosťou mať tento film rado, pretože je to milá starosvetská zábava, ktorou 80. roky oplývali.

Mulan (2009)

Čínsky prepis legendy, sa určite drží vernejšie svojej predlohy, ako sú Disneyovky ( 1998, 2020 - u tej sa síce zredukovali tiež fantasy motívy, ale je to produkt veľkého Hollywoodskeho štúdia ). Nieje tu núdza o patriotizmus, veľké bojové scény a romantiku, ale ako celok to pôsobí striedmo a sucho. Šťavu by mu dodali krvavejšie podané bitky ( už keď sme pri tom realizme ), sexuálnejšie scény a tvrdšie súboje muža ( ženy ) proti mužovi.

Medvídci Boonie: Cesta do pravěku (2019)

Zrejme aj vďaka veľkej podobnosti z u nás populárnou DOBOU ĽADOVOU sa tento už šiesty kino snímok vychádzajúci z populárneho čínskeho CGI seriálu, dostal aj do našich kín. A je to naozaj dobrodružstvo pre celú rodinu pre veľké plátno, s humorom a záverečnými dojákmi.

Hélène - Pense à moi (1992) (hudební videoklip)

Existuje trápne a TRÁPNE. Hélène v tom má jasno. Aj jej manažér, či promotér, každopádne je to jedno.

Bette Midler - To Deserve You (1995) (hudební videoklip)

Remeselne ýborný, ale celkovo akosi sladkokyslí videoklip, ktorý si vystačí s jedným stageom s až príliš anjelsky vyzerajúcou Bette Midler.

Slaughter - Real Love (1992) (hudební videoklip)

Dievča z BEVERLY HILLS 90210, obohatilo ináč priemerný rockový videoklip. A je zrejmé, že o nič viac tu ani nešlo.

Tim Dog: Fuck Compton (1991) (hudební videoklip)

Toto je diss do morku kostí. Videoklip detto. Urážky voči západnej hip hopovej scéne ( konkrétne N.W.A. z Comtonu ), to je niečo čo sa dialo dosť často.