Soukromá pustina

• Portugalsko Deserto Particular (více)
Brazílie / Portugalsko, 2021, 125 min (Alternativní 116 min)

Policistu Daniela po násilném incidentu čeká vyšetřování, je tedy dočasně suspendován ze služby. Také je zamilovaný, do někoho, koho nikdy nepotkal naživo, o to je jejich online milostná korespondence intenzivnější. Jeho láska mu ale jednoho dne přestane odpovídat. Daniel sedne do auta a vydá se ji na opačný konec Brazílie hledat. Silně atmosférický, intenzivní snímek o podobách touhy, která překonává vzdálenosti i svírající škatulky identity. (Febiofest)

pethan

Fráze "Když se mají dva rádi, na pohlaví nezáleží" se bere jako vtip. Aly Muritiba tento "vtip" pomalým tempem rozvinul do podoby, která je uvěřitelná; na konci příběhu se divák zamyslí nad zjevnou možností, že se jedná o téma nadčasové, bez geografických i genderových hranic. Velkou zásluhu na tom mají (kromě režie a scénáře) oba hlavní herci - Antonio Sabola a Pedro Fasanaro (ten zde kupodivu není ani uveden), role zvládli s bravurou, která přispěla právě k té důležité uvěřitelnosti. ()

Marze

Film o prani a maskulinni tradici v brazilske kulture. Ma ci rict o rigidite genderovych roli. Vysledek pusobi bezne, duchovne, uprimne a mysteriozne. Je tu laska, soucit, empatie. Tempo je pomale. ()

rivah

Volně vyprávěný pocitový příběh policisty dočasně uvolněného ze služby. /Film získal v Brazílii Cenu za originální scénář, Cenu publika v Benátkách aj,/ ()

kolemjdouc

nejsem příznivec ,teda nevyhledávám je,těchto příběhů.Ale tenhle mě zaujal zpracováním.Chvíli trvalo než děj nabral grády.Spíš jsem se zaměřila na postavu Sary- Robsona.Ten kluk je fakt dobrej.Nevím jak to má v reálu ,ale do role dal všechno.Žít v zemi ,kde máte proti sobě církev,chudobu a neutěšené prostředí a s pomíchanou chemií ,musí být velmi těžké.Scénář divákovi nic nevnucuje.Je na něm jestli se bude dívat anebo odejde. ()