Lacike

Hlavnými hrdinami sú majstri na mágiu Chin (Chung Fat) a Wu (Chin Yuet Sang). Chin dostane za úlohu previesť mŕtvolu brata miestneho boháča so svojím pomocníkom na nejaké posvätné miesto a tam ho spáliť, ale neustále im túto snahu sabotuje Wu, ktorý z mŕtvoly urobí typického hopkajúceho upíra. Popritom tu je línia chudobného vykrádača hrobov Wei Chuia (Chin Siu Ho), ktorý pri jednej takejto fuške omylom prebudí mŕtvu ženu (Pauline Wong Siu Fung) a tá sa na neho doslova nalepí a opakuje každý pohyb, ktorý on urobí. Po čase sa táto dvojica pridá k Chinovi a zažijú kopu horúcich chvíľ , ktoré budú musieť vyriešiť. Napríklad aj s generálom (Shum Wai), ktorý je vdovcom mŕtvej ženy. Z ďalších postáv ma ešte zaujal vo väčšej úlohe Tai-Bo ako generálov poskok. Je to typická hororová komédia o hopkajúcich upíroch, duchoch a podobných kreatúrach s akými sa v HK v 80tych rokoch roztrhlo vrece. Tentoraz to ale pôsobí ako taká lacná variácia na túto tému. Výpravne to príliš nie je. Väčšina filmu sa odohráva v lese a potom v jednom hotely. Trikových scén je tiež minimum. Tradične bitky tu prakticky nie sú. No a z humorných scén fungujú hlavne tie v ktorý sa tá mŕtva žena neustále opičí po Weiovi. Tie ma občas rozosmiali. Bavil ma aj Chung Fat v úlohe majstra mágie, ktorého bežne hráva Lam Ching Ying. Síce na neho nemá, ale som rád, keď v nejakom filme dostane možnosť aj hrať namiesto bitiek, ktoré furt predvádza. Celkovo to je čistý priemer, ktorý som dopozeral hlavne zo zvedavosti jak sa všetky línie vyvrbia. Čiže je to film na jedno pozretie a aj to len pre fanúšikov tohto žánru. 5/10. ()