Lacike

Bývalý majiteľ reštaurácie, ktorú predal, (Richard Ng) sa z Anglicka vracia do Hongkongu, aby urovnal nedorozumenie so svojím bratrancom (Wu Ma), ktorého kvôli nemu pred časom deportovali z Anglicka. Wu Ma sa nedarí ani v HK a príde jak o novú prácu tak o priateľku. S Wu Ma býva partia nezamestnaných kamarátov (Kenny Bee, Meng Hoi, Tai Bo a mladší brat Sammo Hunga Lee Chi Git), ktorí tiež budú chcieť Ng pumpnúť o nejaké prachy, ale zrazu dostanú správu, že Ng v UK zahynul a uvedomia si, že k nim prišiel duch. Okrem toho sa Ng dvorí ich spolubývajúcej Rose Wongovej (Wong Wan Si), ktorá sa po šesťmesačnej neprítomnosti záhadne vracia do ich domu. Komédia plná bláznivých situácii sa môže začať. Bohužiaľ mne to teda vôbec nepripadalo vtipné. Prvú polovicu sa tam nič poriadne nedeje. A až keď sa rozbehne duchárska línia, tak to začne byť trochu zaujímavé. Najlepšie funguje romantická línia medzi Ngom a Rose, ale nemá tu veľký priestor, lebo vo finále sa musia vytasiť aj zo zlým duchom pred ktorým sa snažia ostatní zachrániť. Je to také v každom ohľade podpriemerné a vidno, že okrem Richarda Nga, ktorý to bohužiaľ tentoraz neutiahol, tu vystupuje druhá liga. 4/10. ()