Lacike

Romanticka komedia obcas okorenena nejakou bitkou. Pribeh o dvoch bratoch. Hlavnym hrdinom je Chung (Max Mox), ktory musi neustale svojho brata (Chin Kar Lok) zachranovat z nejakeho maleru. Najnovsie si pozicia peniaze od gaunera Chiu (Shing Fui On) a nema mu ich ako vratit, tak Chiu chce aby pre neho bratia ukradli niekolko aut. Vyvrbi sa to tak, ze poslu Chiu do basy. Nasledne väcsinu filmu sledujeme romanticke tokanie medzi Chungom a bohatou dcerou (Fennie Yuen), ale na konci sa dostanie Chiu von z basy a bude sa chcet pomstit. Cely film je komedialne ladeny vratane bitiek. Chiu ma vo svojej bande mnoho znamych spickovych kaskaderov. Ale bitky su aj tak rozporuplne. Obsahuju sice kopu pôsobivych akrobatickych kuskov, z ktorych som niektore este nikde inde nevidel, ale bitky pôsobia jak keby superi predvadzali solo spickove kusky ale dokopy im to neladi. Ich reakcie na udery su nedokonale, udery postradaju tvrdost, neraz ani nie su kontaktne a naviac su podfarbene fakt otrasnymi zvukovymi efektami. Celkovo bitky pôsobia ako taky druhotriedny klon Jackieho eskapad. Aspon ze celkom funguje komedialna stranka. Najviac exceluje Shing Fui On ako divny zaporak, ktory s oblubou oblizuje xichty svojim podriadenym a boji sa svabov. Najviac ma ale pobavila jedna komicka scena, ktora paroduje tu najdojimavejsiu scenu z filmu A Better Tomorrow. Je to minimalne desiaty film, ktory cituje tuto klasiku, co len dokazuje aky velky uspech tato seria mala. Vysledkom je pohodova komedia z niekolkymi solidnymi bitkami. 5/10. ()