Gui ma bao biao zei mei ren

• Hongkong 鬼馬保鑣賊美人 (více)

Lacike

Zapletkou to je klasicka policajna akcna buddy komedia v ktorej dvaja policajti (Frankie Chan a Kent Cheng) chrania svedkynu Ko Sau-Ping (Cherie Chung), ktora pašovala pre mafianskeho bossa (Chi-Kei Lee) diamanty a ked si jednu dodavku chcela nechat, tak na nu boss poslal zabijakov. Bol tu potencial na skvely film, ale je to strasne nekonzistentne. Akcne sceny su dost brutalne. Bez mihnutia oka sa tu v detailnych zaberoch strielaju ludia do xichtu a nasledne sa na tom hlavné postavy pobavia. Chemia medzi ústredným duo prakticky neexistuje. Frankie Chan je strasne neprijemny, takze si neziska akekolvek sympatie. O humor sa snazi iba Ken Cheng, ale väcšinou sa jedna len o trapne detinske vtipy. Blbnutie so svedkynou, aby ju prinutili spolupracovat trochu pripomina podobnu liniu z Jackieho Police Story, ale tam to bolo ovela vtipnejsie. Z dalsich hercov uz nestoji nikto za zmienku. Väcsinou sa jedna o parminutove vystupy. Cely film zachranuju spickove akcne sceny, ktore su prevedene riadne natvrdo v style akym tocil Sammo Hung s ktorym Frankie viackrat spolupracoval. Je tu mnoho famoznych kaskaderskych kuskov. Od rôznych sialenych padov a skokov, tak aj pri bitkach poriadne bolestivo vyzerajucich chvatov. No a prestrelky su poriadne krvave. Skoda, ze zapletka poriadne nefunguje, ale kvôli akcnym scenam sa to vyplati vidiet. Hlavne ak mate radi osemdesiatkove HK akcniaky. 5/10. ()