Obávaný bandita Pépé le Moko z alžírského Casbahu zahyne při přestřelce s policií. Jeho gang se rozhodne vybrat novým nástupcem jediného žijícího příbuzného, Antonio Lumaconiho z Neapole. Antonio, jenž si jako profesor hudby vydělává na živobytí pouličním hraním, brzy obdrží dopis, že se má stát novým šéfem skupiny. V domnění, že ho volá profesionální hudební těleso, sbalí noty a celý natěšený vyrazí vstříc nejúspěšnějšímu angažmá jeho dosavadní kariéry. (dopitak)

dopitak

Bláznivá parodie čtyřicátkového střihu, naplno těžící z nedorozumění, které po vzoru Lelíčka ve službách Sherlocka Holmese pečlivě rozvíjí k dokonalosti. Komik Totò, se kterým jsem se prostřednictvím tohoto filmu setkal prvně, umí legračně kroutit očima, a je herecky i tanečně velmi zdatný. ()

Flego

Totò patrí medzi populárnych talianskych ľudových komikov, ktorý natočil nespočetné množstvo filmov rôznych kvalitatívnych úrovní. Všetko záviselo od scenáristického umenia, ktoré mu umožnilo vyniknúť v situačnej komike ale hlavne vo virtuozite jeho verbálneho humoru. Tu sa zostalo kdesi v polovici cesty, ale o vtipné situácie aj tak nie je núdza a o zábavu je postarané. Tretie hodnotenie a druhá recenzia. ()