Mosty Gesharim 2021 - Miroslav Žbirka

(koncert)
všechny plakáty
Hudební
Slovensko, 2021, 62 min

Mosty Gesharim spájajú stredoeurópsky kultúrny priestor už tri desaťročia. Na 30. ročníku podujatia sa na javisku  predstavili umelci z Českej republiky, z Poľska, z Maďarska a samozrejme zo Slovenska. Podujatie sa uskutočnilo 6. septembra 2021 v synagóge v Liptovskom Mikuláši a koncert sa konal pri príležitosti 30. výročia vzniku Vyšehradskej skupiny. V tejto časti záznamu sa predstaví Miroslav Žbirka so svojou skupinou. (RTVS)

jedna_vrana

Miro Žbirka nikdy nebol skvelý rečník. Ale v celom jeho vyjadrovaní bolo niečo úprimné, niečo, čo človeku vyvolávalo príjemný pocit na duši. Odišiel nečakane a  nechal nás v nemom úžase, že už nepribudne žiadna ďalšia balada... (Aj keď, niečo nové si od neho vypočujeme). „Ak by mala byť nejaká jednotka zanietenosti pre hudbu, mohla by to byť jedna žbirka,“ -  Rado Mešša, PR manažér Mekiho. ()

• Koncert sa uskutočnil v synagóge v Liptovskom Mikuláši v pondelok 6.9.2021, teda dva mesiace pred náhlou smrťou speváka Miroslava Žbirku (zomrel 10.11.2021 v Prahe). (andykanadan)