Karlos80

Inspector Nico Giraldi podesáté, už jen jeden film (Delitto al Blue Gay 84) chyběl k završení a ukončení této dlouholeté Corbucci kriminálně/komediální série. V hlavní úloze opět báječný a v této roli naprosto nepřekonatelný Tomas Milian, tentokráte vyšetřující smrtelnou nehodu slavného pilota ve "Fomuli 1" na okruhu v Monze. Týpek a borec k pohledání, miluji jeho tip humoru, jeho image, a všechny ty neuvěřitelně pestrobarevné modní doplňky (lyžařské oblečení, čepice, šály, rukavice atd, vůbec celá ta slavná módní policie by si tady asi smlsla) neměly opět jako v jiných filmech ze série chybu, dotoho jeho typické kubánské čvaňho a fórky a měl jsem zase dost. Byl to on kdo táhl v podstatě sám tento film, děj-příběh je jinak docela unavený a banální. Známá eurobabes Dagmar Lassander jen v malé a podle mě naprosto zbytečné roli. Nezapomutelný okamžik/scéna; aeorobick /cvičební úbor..a jeho následné téměř až akrobatické taneční extempore..kulečník se taky povedl, krásná sekvence v autě s náznaky dramatu a při poslechu hudby od Tota Cutugna (pecka L'italiano 1983), nebo docela cool finální honička městem v závodních autech, ale bylo toho tady víc, myslím komických situací a různých čísel, srandy a vtipu. Škoda že tohleto tady nikdy nešlo a náš divák zná jen italské krimi/komedie z Bud Spencerem a Terencem Hillem nebo filmy jako "Šimon a Matouš" apod. ()

Martin741

Plati to com som napisal uz u filmu Delitto al blue gay : Dalsia seria s mizernym koncom, nezachranil to potom uz  ani Milian, vysumelo do prazdna. A veru hodne dobre, ze je to v uplnom zabudnuti i tuna na databaze   : 5 % ()