Souboj cti

• USA The Big Brawl (více)

Podívejte se, jak Jackie Chan zvládne svou první roli v americkém filmu. Jerry má skvělé bojové schopnosti. Učí se kung-fu, což jeho otec nevidí rád. Jerry ale dobře ví, co dělá. Je natolik dobrý, že si ho všimnou organizátoři Velké rvačky v Texasu. Aby ho přinutili k zápasu, který má pro ně vyhrát, unesou snoubenku Jerryho bratra. Na jeho výkonu závisí její život, a tak mu nezbývá nic jiného, než v souboji vyhrát. Netuší, že bude stát proti obrovi, který nebyl nikdy poražen... (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Dnes takový obyčejný filmík, avšak na počátek 80. let co se týče atmosféry zcela standardní. Jackie Chan si poprvé zkusil americkou produkci, ale bohužel nijak zvlášť oslnivě. Ono ani v podstatě nebylo o co stát. Dějová šablona se sice později použila ještě nesčíslně krát, jak byla tvůrčně přitažlivá, ale když chybí Jackieho očekávané akční eskapády, film prostě oslnit nemohl. Jackie v Americe už zkrátka zažil to, co o mnoho let později John Woo. Americká produkce jeho umění prostě odmítla a tak film vypadá jak vypadá. Své bojové scény tu sice Jackie samozřejmě má, ale své slavné kaskadérské kousky už prostě ne. Film tedy vyznívá jako obyčejný thriller s námětem pouličních soubojů a nic víc. Škoda. Z nostalgie však snímek stojí za povšimnutí. Sice nenadchne, ale ani neurazí. Jen nelze nic očekávat jenom proto, že tu hraje slavný Jackie Chan. ()

Sign

Tak tenhle film byl skutečně to nejhorší v čem se můj největší oblíbenec objevil! Bitky totálně nedotáhnuté a při té první která měla naznačit že Jackie je rváč to vypadalo jakoby nikdy Kung Fu nedělal, největší klady filmu byli občasné Jackiho kopy a pohyby, a ten finální očekávaný souboj byl tak otřesný že to snad ani nebylo možné, totálně nezajímavý protivníci kterým sem hlavně ani nevěřil že snad něco umí a ty jejich kostýmy, HRŮZA! Jako bych se díval na nějaký dětský komiks... ()

johnsnow

Prvá americká chanovka síce nie je nič svetoborné ale rozhodne sa to pozrieť dá. Súboje sú síce niektoré až bars jeblé a humor je dosť slabý ale ku koncu to už naberie grády a ide to. A záverečné klanie je podľa mňa celkom fajn. Ale nebyť tam chan dám len 3* ()

esmoke

Jerry se zastane svého otce, před gangstery, ti ho následně donutí nastoupil v bojovém turnaji, kde musí porazit borce znepřáteleného gangu. Ty bláho akční závody na kolečkových bruslích v roce 1980 :-O. (2D dabing) Rozpočet: N/A, Tržby: US $8 527 743, HK $5 776 530. ()

HKstars

Nebesa slitujte se nad Jackie Chanem, neboť neví co činí. Natočit ve stejný rok majstrštyk (Young Master) a majstrsračku (Battlecreek Brawl), to už chce pořádnou tvůrčí rozkolísanost. Jackiemu ale stačila cesta do Ameriky, kde měli o nadějné herce-bojovníky zájem (a Jackie byl po filmech jako Drunken Master nebo Snake in eagle´s shadow, stoupající hvězdou) a natáčení "skvělého akčního filmu". Chicago třicátých let minulého století - ilegální zápasy (ve kterých figurují homosexuální wrestlingoví zápasníci (ne to není vtip)), vymáhání výpalného a jeden Asiat, který nad špinavým nádobím v otcově čínské restauraci sní nad zemí neomezených možností. Jerryho (Jackie Chan) cesta za slávou však nebude dobrovolná. Poté co se zaplete s mafií (a příležitostí nám k tomu dá děravý scénář víc než dost), donutí ho místní kápo, aby za jeho tým nastoupil na soutěži v zápase. Pojistkou je únos přítelkyně a to dokáže vytočit i mladíka, jenž slíbil matce, že se nebude bezdůvodně prát... Teď však ten důvod má a zločinci by se měli mít na pozoru... Battlecreek Brawl má na první pohled všechno co by mít měl - "exotické" kulisy starého Chicaga, množství akčních scén a Jackieho Chana. Kouzlo (tady spíš průser ;) je v tom jak jsou jednotlivé ingredience poskládány. Akčních scén tu sice je přehršle, ovšem způsob jakým na ně odkazuje příběh už poněkud skřípe. Prostě, kdykoliv scénárista cítil, že už si dlouho někdo nedal přes hubu (odhaduju, že ta doba se pohybuje kolem sedmi minut ;), prostě bez bázně a hany frknul do scénáře hlášku "následuje bojová scéna". Výsledek by byl v Chanově režii jistě záchranou pro celý snímek, ale k neštěstí všech režíroval film Robert Clouse (ten má na svědomí i Enter the Dragon). Co to znamená milí posluchači? Především to, že bojové scény jsou neuvěřitelně pomalé, zoufale nemotorné (i Jackie vypadá jako by mu někdo přelámal všechny šlachy) a jen občasný závan invence (když někdo pustil Jackieho ke slovu) naznačuje, že nekoukáte na stodesátý díl Walkera, Texas Rangera... A spolu s bojovými scénami padá do močálu ubohosti i celý film. Za ním vlaje nálepka "ubohý, nudný, trapný omyl". Věřím, že Jackiemu tenhle film omlátil o hlavu kdekdo a ani já nebudu výjimkou. Takže Jackie, kam ji chceš? Do tváře nebo do žeber? ;) 20% ()

montel

Jerry (Jackie Chan) se zastane svého otce, který je majitelem restaurace a dostane se do křížku s gangstery. Ti unesou přítelkyni Jerryho bratra a chcou, aby Jerry nastoupil na zápasnickém turnaji. V něm je hlavní hvězdou muž, který své protivníky nemilosrdně usmrcuje....Velké zklamání. Bojové scény hodně slabé, Jackie se ani moc nemusí snažit a své soupeře v klidu vyřídí. Ještě si u toho hraje na šaška. Ani záporák za moc nestojí. Ach jo, velká škoda. 40% ()

Vonter

Od filmu jsem nic nečekal, ale že to bude až taková strašná hovadina, to jsem si nemyslel. Jackie tady vůbec není sám sebou, jakoby byl opravdu z ameriky nervózní a je znát, jak ho režisér tlačí do polohy "Bruce Lee", kde to Jackiemu vůbec nesvědčí a jeho výkon je spíše žalostně nevěrohodný a afektovaný. Do toho připočtěme stupidní příběh, stupidní a stupidně zahrané kompletně všechny postavy, stupidní lovestory s Chanovou přítelkyní, stupidní a naprosto přiblblý turnaj s naprosto a totálně stupidními a otřesně vybranými zápasníky a s tím spojený boj, který povětšinou nechtěně připomíná pořad Komik a jeho svět. Na závěr je nutno zmínit jednu z nejdebilnějších filmových scén, které kdy spatřily světlo světa a tou je bezesporu a po zásluze jakýsi zdejší štafetový závod na kolečkových bruslích. Něco tak po všech stránkách stupidního, dementního a retardovanýho se opravdu hned tak nevidí. Jedna hvězda z milosti za sem tam povedený Jackieho kousek. ()