Rodina online

• USA Family Squares

Rodina Worthových byla roky rozdělená, když ale náhle zemře matriarchální babička Mabel, tak se musí všichni členové spojit. (Televize Seznam)

Johnny.ARN

Akože ono to začne ako prvotriedna píčovina, ale tak čo iné sa dá v tejto dobe natočiť? Treba oceniť snahu, že ich to napadlo.. Inak je to konverzačka, ktorá prekvapuje len kostlivcami a ako všetci vieme, každá rodina má takéto srandy niekde ukryté. Miestami je to aj vtipné, miestami je to ale dosť otravné, hlavne to ich prekrikovanie. Dá sa to však dopozerať. 2 z 5 ()

Marze

Komedialni rodinna dramedie o rodine, ktera se sesla u pocitacu na videokonferenci. Pohled na to, jaka tajemstvi mohou vyplout na povrch, kdyz nekdo zemre. Neni to tak strasne, ale ani velkolepe. Cekal bych to vic zabavnejsi, vtipnejsi a jizlivejsi. Pekne chvile tu jsou.  Jako vsechny filmy o disfunkcnich rodinach, moc soudrzne se dohromady nedaji. Divaci budou muset byt casove mnohem dal od casu pandemie, aby to ocenili. ()

Olík

Další z filmových reakcí na celosvětovou pandemii, tentokrát by se dalo říct v druhogarniturovém balení. Ze začátku sterilní monitorová nuda, ale když se postupem času začnou vytahovat kostlivci ze skříní, dojde na docela slušnou rodinou vztahomedii. ()

silentname

Rodinná dráma z pandemického obdobia? Koncept už začína byť trošku starý. A okrem toho si myslím, že vo "Family Squares" sa nachádza aj niečo zo "Summer 03". Pocitovo teda ide o mix projektov, ktoré už som videl a nemám nejako pocit, že by to prinášalo niečo nové. Súčasne mám ale pocit, že to prináša problémy, s ktorými sme tak trochu zápasili počas posledných dvoch rokov asi všetci. A takisto si myslím, že tie konflikty, ktoré sú v rodine pôsobia tiež veľmi skutočne. Neviem či sa dodržiavali pandemické nariadenia pri natáčaní, no väčšinou je film spracovaný cez videohovory. Je tu pár scénok mimo toho, ale vo výsledku to prináša svet, do ktorého sme sa tak nejako dostali. A nebyť roku 2020, asi by sme tu tento film nikdy nemali. Problém filmu je dokopy len ten, že mi nič zásadné nedal. Je to pozerateľné, má to okey postavy, ale viac-menej mi to nepridalo do života nič, čo by som už nevidel niekde inde. Ak ale nemáte radi filmy z obdobia Covid pandémie, tak sa tomuto určite vyhnite. Hodnotenie: C+ ()