Noční volající

• Austrálie The Night Caller
všechny plakáty
Austrálie / Velká Británie, 2020, 4x49 min

Zaklepání na dveře nebo zvonění zvonku uprostřed noci. Koho by napadlo, že noční návštěvník je děsivý vrah! Vždyť australský Perth je na přelomu 50. a 60. let minulého století poklidné město! Jenže muž za dveřmi je Eric Edgar Cooke, šílenec, který zabíjí samopalem, sekerou, nožem, prostě tím, co má po ruce. Na svědomí měl nejméně 8 vražd, ve 14 případech jeho oběti útoky přežily. Po dopadení dostal trest smrti oběšením a v říjnu 1964 se stal posledním popraveným zločincem v západní Austrálii. Podívejte se na jeho příběh očima filmaře, který se v Perthu narodil, a tak se dostal k lidem, kteří byli vrahovi a jeho obětem nejblíže. (CS Mystery)

*CARNIFEX*

Uvedený prípad je 70 rokov starý. Bolo mi jasné do čoho idem, no v tomto prípade to balím po jeden a pól časti, nakoľko toto je presne ten spôsob spracovania, ktorý mne osobne absolútne nevyhovuje. Ťažko sa vyjadruje k niečomu, čo je podľa skutočnosti, pričom niekto prišiel o život, no akonáhle obdobný počin nedokáže zasiahnuť po emocionálnej stránke, keďže je všetko vyskladané čisto na monológoch pozostalých o takmer nulovej autenticite, bez štipky snahy aspoň songovo zdvihnúť atmosféru, tak to pre mňa osobne ozaj nemá žiadny zmysel. To už sa človek viac dozvie z čítania z Wikipédie, pričom to zaberie 6 minút, nie viac ako 3 hodiny čumenia do blba. Nie, díky .. ()