Osudy hvězd - Série 1 (1999) (série)

Na kolotoči... Renata Mašková (S01E09)

(epizoda)

Představitelka Markéty ve snímku Přijela k nám pouť v dospělosti přišla o velkou hereckou příležitost, našla se však v manažerské práci... Renata Mašková se do divácké paměti nejvýrazněji zapsala hlavní rolí v dětském muzikálu režisérky Věry Plívové-Šimkové Přijela k nám pouť. Po čtvrtstoletí se vrátila do Českého ráje, na místo prvního setkání s kamerou. Je zajímavé sledovat její spontánní reakce na dobu, kdy se ještě před objektivem ani necítila jako herečka. Na rozdíl od některých svých dětských kolegů se Renata opravdu poté vydala na hereckou dráhu. Vystudovala konzervatoř, kde s láskou vzpomíná na svého profesora, Radovana Lukavského a na své kolegy. Ale hned po škole si ověřila, že škola a praxe jsou zcela různé věci a že získat zajímavé angažmá není jednoduché. A i když si ji vyhlédnul režisér Jiří Menzel, plánovanou spolupráci nakonec zhatil nedostatek financí. Své zkušenosti tedy využila jako konferenciérka v tehdejším Armádním uměleckém souboru. Tam v sobě nečekaně objevila organizační schopnosti a rozhodla se pokračovat tímto směrem. Přešla do civilního povolání a začala pracovat ve firmě zabývající se ekologií. Usadila se, plně se věnovala práci a svému synovi. Ani komediantství, ani osobitý půvab z ní však nevyprchaly. (Česká televize)