Léto, kdy jsem zkrásněla

• USA The Summer I Turned Pretty
Ukázka z filmu 4

Série(2) / Epizody(15)

Belly s rodinou jezdí každý rok na letní byt k Fischerovým na ostrově Cousins. Každé léto je stejné... a pak je Belly šestnáct. Vztahy projdou zkouškou, najevo vyjdou nepříjemné pravdy a Belly už nikdy nebude stejná jako dřív. Je to léto první lásky, prvního zklamání a dospívání – léto, kdy zkrásní. (Prime Video)

Ukázka z filmu 4

Yoyona

Cekala jsem stupidni teenage romanci typu Kissing booth a nakonec mile prekvapeni. Nejsem cilovka ale objektivne musim rict, ze me to bavilo a vratila jsem se do svych teenage let. Vyborny casting, pribeh oproti knize upraven ale dobrym smerem. Jo a Christopher Briney, o nem jeste uslysime…Dicaprio mlade generace a nejenom vzhledem. ()

riza-do

Dramatické to není, komediální taky ne, tak o čem že to vlastně je? O ani né tak hezké dívce, navzdory tomu, jak se seriál jmenuje. Leč na pohled dobře natočený, nemá seriál vůbec žádnou hloubku, postavy jsou ploché podobně jako celý námět, který jen ukazuje hloupost dospívajících dívek a snahu splnit si své vlhké sny k "nevlastním bratrům". Něco co by ve většině společnosti bylo bráno jako nezdravé, je tady akceptováno oběma směry v kamufláži pokrytecké, sebestředné dospívající dívky. Ale že to vlastně zleva zprava nahoru a dolů není o ničem a nic moc se tam neděje, zřejmě nikomu nevadí. ()

Narya89

Taková tuctovka, která neurazí, ani nenadchne. Jedna holka a dva kluci, navíc bratři - pradávný a předvídatelný příběh, stále dokola. Něco jako Vampire Diaries, akorát bez nadpřirozena a sexy Damona. Líbila se mi tam akorát hudba, pláž a moře, dějová linka silného ženského přátelství i ve středním věku a snaha o vážnější a reálnější tón ohledně nemoci. Jinak herecké výkony za moc nestály, např. ústřední  playboy Conrad má asi tak tři výrazy za celý seriál a působí tak extrémně emočně ploše. Ve srovnání s Nickem Nelsonem z Heartstopperu pak jako autista (no offense) a ani ne charismatický. Jeho bratr Jeremiah je oproti němu stabilnější, hodnější, hezčí a působí i emočně inteligentněji, ale jak už to bývá - SPOILER - good guy vždy ostrouhá, přesně jako v TVD. ()

Anet21

⚪Extrémne povrchná záležitosť. Až by to človek nečakal. Autorka však dokázala po ,,To all the boys I've loved before" priviesť na svet ďalšiu sériu románov pre mladých dospelých, hrajúcich sa na silné príbehy s presahom, pričom ale ide iba o povrchné dievčenské romány o ničom.⚪Tu ešte zbytočne zadaptované do seriálu, keďže dej by ledva vystačil na Netflix film. V tomto prípade sa teda 7 dielov nerobí nič iné, iba predstavuje modla=hlavná hrdinka, ktorá má byť pre diváka/diváčku vzorom, jej spoznávanie sveta lásky a to je tak všetko. Ak to znie dobre, tak treba doplniť, že hlavná hrdinka má povrchný a sebecký charakter, v päťnástich cíti, že ,,musí mať priateľa," nemá problém rozohrávať hru na viaceré strany - najprv si začne s náhodným chlapcom (dokonca nemá problém sa pred ním vyzliecť, či to zašlo ďalej nie je vysvetlené), následne sa jej páči jeden z kamarátových bratov, pričom v závere už aj druhý, k obidvom si necháva aktívne otvorené zadné dvierka ako zálohu. A túto postavu má mať divák ako morálny vzor. Tohto mladého pokrytca.⚪Netreba ani hovoriť o tom, že celý príbeh je iba rozprávka pre dospievajúcich - nikto nerieši množstvo peňazí, všetci bývajú v luxuse, rodičia sú najväčší kamaráti do nepohody, ktorí nechajú opíjať vlastné neplnoleté deti, všetko je slniečkové a najväčší problém predstavuje nájdenie si lásky a to, ako človek vyzerá. A ples debutantiek. Pretože to je presne to, čo by sa neironicky v 21. storočí niekde na svete odohralo a niekto by podobnú akciu chcel navštíviť (hlavne pubertiaci v päťnástich).⚪V deji sa teda nedeje nič, charakterový vývin postáv je skoro nulový, hrdinka varíruje medzi chlapmi tak, až to pôsobí, akoby sa do nej zamiloval každý muž v jej okolí, a autorka v závere ešte skĺzne k snahe citovo vydierať diváka motívom choroby, ktorý je ale tak rýchlo ako sa spomenie aj vyriešený a zažehnaný, to všetko rámcované pseudohlbokými dialógmi o živote a dospievaní. Bizár. To, že hormonálne nestabilných puberťákov hrajú herci vyzerajúci ako z modelingovej agentúry netreba ani spomínať.⚪Dá sa pochopiť, že tieto a podobné dielka fungujú ako istý prostriedok eskapizmu pre mládež, ale prečo nevytvoriť produkt pre dospievajúcich, ktorý je relevantný a kopíruje ich problémy? - tínedžerov, ktorí majú akné, sú pri tele, nemajú sebevedomie, izolujú sa, nerozumia si s rodičmi a okolím, vyrastajú v ťažkých podmienkach atď. Pretože príbehy zo seriálu sú na míle od reality bežných detí, čo viac, poskytujú krivé morálne vzory mládeži, pričom už naozaj i postavy v dielach ako HSM či Camp Rock vyznávali lepšie hodnoty a prechádzali výraznejším charakterovým vývojom.⚪Po filmárskej stránke štandard, ale absentuje skoro akákoľvek inštrumentálna pôvodná hudba seriálu, namiesto toho scény vypĺňajú trápne moderné hity od spevákov Tik Tok generácie typu Cardi B, Dua Lipa, Billie Eilish a podobne. Ak by som mala znova päťnásť, zapla by som si radšej toho Troya a Gabriellu.⚪Hanová je mimochodom taká Evita americkej mládežníckej generácie. Tu si dokonca strihla aj svoje cameo - v poslednej časti - pani na plese pri pyramíde z pohárov šampanského.⚪ () (méně) (více)

CheryLka

Musíme si říct, že to nebylo ani vtipné ani dramatické...žádné Never have i ever či mega depresivní Euforie, ale nešlo se nedívat, když chcete vědět, koho si naše Belly nakonec vybere... Děj se točí kolem jedné holky, která by měla působit asi jako Rory Gilmore (každý kluk ji chce), ale není ani tak vtipná, ani tak pěkná a ani tak chytrá. Okolí si patrně myslí něco jiného.  První série je o téměř bezstarostném létě v perfektním domě na perfektní pláži někde v Nové Anglii. Děj trochu nudný, nic moc romantická zápletka a zcela nepochopitelný zvrat v lásce, kdy naše hrdinka sice už asi tak milion let miluje kamaráda, se kterým od dětství tráví léto, tichého, zvláštního, zadumaného kluka, a čeká, co se stane a nakonec se i stane. Ale když zrovna náš kluk nemá náladu nebo spíš má jednu ze svých náladiček, tak ho prostě vymění za bráchu, proč ne?! Druhá série je určitě zajímavější prolínáním časových rovin, minulostí se současností, lásky a smutku. Asi jediná postava, která se někam trochu posunula, je kámoška Taylor, už není tak hrozná blbka. Ale zbývající trio je pořád stejné. Hlavně Conrad je tedy čím dál, tím hnusnější a divnější a i když nám velmi rád ukazuje, že on je ten dospělý a hlavně po lidech s oblibou řve, aby už dospěli, je to pořád to nudné zoufalé děcko s nulovou sebereflexí. Každopádně nejhorší scéna byla ta cesta autem z Brown university...sedět tam na místě Belly, tak ho asi pozvracím, a to jsem mu v první sérii vlastně fandila. Nicméně se přidávám do klubu Jellyfisch! ()