1976

Chile roku 1976. Carmen jede do svého domu na pláži, aby dohlédla na jeho renovaci. Její manžel, děti a vnoučata tam tráví zimní prázdniny. Když ji kněz požádá, aby se postarala o mladého muže, Carmen náhle vstoupí na nebezpečné území, velmi vzdálené poklidnému životu, na který je zvyklá. (Cinemax)

Jenda

Zatímco si paní doktorová renovuje haciendu v chilském zapadákově, místní farář ji poprosí, aby ošetřila postřeleného zloděje. Carmen souhlasí, protože za války byla ošetřovatelkou a je znuděná mícháním barvy, ale ze zloděje se vyklube mladý komunista. Problém je, že se film odehrává za fašistické diktatury generála Pinocheta, takže mají všichni komunisté a ti, kdož jim pomáhají, na zádech terč. Film si pomalu plyne, hlavní hrdinka se snaží pomoci komunistovi kontaktovat svoji buňku a zabředá do konspirace, přičemž nedodržuje základní zásady OPSEC. Aline Küppenheim hraje obstojně, ale veškeré napětí ve filmu je budováno pomocí náhodných shod okolností (vražda v oblasti, náhodně procházející člověk, silniční kontrola), které mají spolu s hudbou Marii Portugal, která mi připomíná vlnu francouzských thrillerů ze 70. let, v divákovi vyvolat pocit úzkosti a paranoi. A pak film z čista jasna skončí. V kině vypadají dobře exteriéry chilských slumů a venkova. Na jedno zkouknutí. [Rakkautta ja Anarkiaa 2022] ()