Sacudžin ken 2

• Japonsko 殺人拳2 (více)

Grimaldi

Pokračování Street Fightera už bohužel není tak dobré jako první díl. Jasně, akce je pořád skvělá, ale je jí méně. Méně času na plátně má i samotný Sonny Chiba, na jehož úkor dostávají prostor vedlejší postavy a bohužel i opravdu zbytečné a hlavně zbytečně dlouhého flasbacky z prvního snímku. Kromě toho jsem měl i problém s dějovou návazností některých scén. Tsurugiho návrat je tak o úroveň horší, přesto ale jeho zhlédnutí považuji za dobře strávený čas. Snad se třetí díl kvalitou vrátí ke svým kořenům. Jako divák v to dost doufám. ()

Flipnic

Druhý díl "Street Fightera" se bohužel vyznačuje naprosto nulovým dějem a neuvěřitelně odfláklým scénářem ... Ve filmech tohoto druhu to sice nebývá nijak zvlášť na škodu, ovšem tady je děj opravdu nula a chvílemi jsem ani nechápal, co mají jednotlivé scény a pasáže společného a jak podivně na sebe navazují. Na druhou stranu Sonny Chiba je zde opět v naprosto špičkové formě a opět řeže desítky, snad kompletně celou stovku nepřátel hlava nehlava. Naprosto úžasná je scéna v solárku! Osobně jsem měl dojem, že krve a "fatalit" ubylo, Tsurugi již není takový parchant, více se přesunul do polohy kladného hrdiny-mstitele. Ovšem je zde jedna fatalita a ta naprosto vystačí za všechny v prvním dílu!! To je opravdu bomba a nechápu, jak v roce 1974 mohli filmaři s něčím takovým přijít (i když u utrhnutých koulí v prvním díle jsem taky nevěřícně kroutil hlavou). Stejně jako u prvního dílu musím konstatovat, že tady jsou pokládány další základy moderních akčních a bojových filmů obecně. Některé scény objevující se v tomto filmu jsem viděl postupně v nespočet variantách v akčních filmech až do dnešní doby. Bohužel, příšerný scénář vadil tentokrát i mě, proto to není za plný počet. Ovšem akce si užijete až až ... ()

JohnMiller

S môjho pohľadu podstatne slabšie ako prvá časť. Stále je to však dobrý akčný film s parádnym bojom na konci. Miešanie krimi a mafie mi evokovalo k Giallo Talianskym filmom. A to sa mi na tom nepáčilo. Celkové prekvapenie že sa s prvej časti vrátilo zopár kvalitných postáv ako ten majster Karate to nezachránilo. V podstate slušné pokračovanie , ale na prvú časť to nemá zďaleka. ()

PetrPan

Druhý pouliční bojovník se silně přiblížil hongkongské produkci té doby, jinými slovy Shaw Brothers hadra. Inscenované potyčky a izolované scénky marně se snažící navodit zdání dějové spojitosti, pro fanouška nic neodpustitelného, samosebou. Soubojů sice houšť, nicméně Tsurugimu trochu pohasla aura sráče a už si rozhodně neuzurpuje takovou pozornost, jak by bylo záhodno, prostě vyměkl a ani časté flashbacky k prvnímu dílu na tom nic nemění . Tam kde jednička sázela na vykreslené a rozmanité charaktery jeho soupeřů, dvojka volí buď hromadné mely s "nikdoži", případně rozličné chladné zbraně od tyčí po nunčaky, které však opět třímají oni nepamětihodní "nikdožové". Za pozornost stojí jen jeden, záporák se slavíkem místo hrtanu, starý známý Shikenbaru z prvního dílu, avšak i ten přihřívá tuhle vceku vlažnou akční polívčičku jen velmi jemně. Dočkal jsem se však i nějaké té krve a jedné vypečené chuťovčičky, a tak odpouštím i jednoho z nejsměšnějších mafiánských bossů, co jsem kdy viděl, a vyvěšuju vcelku spokojenou a nezávadnou trojku. ()

kitano

Pribeh doslova kopiruje prvy diel a celkovo film nema taky spad, styl a gradaciu, naviac, vo filme je pozitych mnoho zaberov z prveho filmu. Chvala bohu, Tsurugi je stale ten isty nekompromisny tvrdak, ktory kraca po ceste olemovanej mrtvolami. A veru tento krat ma co robit a mimo mnohych "radovych" grazlov sa mu do cesty postavia aj bojovnici specializovany na rozne bojove umenia. Potesi aj zaporak, ktory potom, ako mu Tsurugi v prvom dieli brutalnym sposobom znicil hlasivky, tu pouziva ony "hlasovy strojcek", co mu dava posobivu, diabolsku charizmu. Sice prostejsie avsak stale dobre pokracovanie s vrchovatou porciou "Sonny Chiba akcie" :) (7/10) ()