Dívka z Vatikánu: Zmizení Emanuely Orlandi

• Velká Británie Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi (více)
Velká Británie / Itálie, 2022, 3 h 54 min (Minutáž: 55–63 min)

Epizody(4)

V roce 1983 zmizela v Římě patnáctiletá Emanuela Orlandi, když se vracela z hudební školy. Ani několik desetiletí nestačilo Vatikánu na objasnění, co se s ní stalo. (Netflix)

madcap

Jak tady už napsal Danny88, místo čtyř epizod mohly být klidně jen dvě. Nejzbytečnější je podle mě třetí epizoda, která je vlastně celá o tom šarlatánovi s šátkem přes obličej ... ta mohla být úplně vynechána, stačilo tu falešnou stopu třeba jen krátce zmínit. Stejně tak mohli tvůrci značně omezit asi 500x opakované záběry z rodinného archivu Orlandiových ... ty tvoří dohromady snad čtvrtinu celé stopáže. Takže první hvězda dolů. Druhou hvězdičku dávám dolů za vynechání některých docela podstatných informací, které značně  znedůvěryhodňují svědectví té bývalé milenky mafiánského bosse, který je (haha) pohřben na svaté půdě v Basilica di Sant'Apollinare. Paní Sabrina totiž ve skutečnosti svoje výpovědi neustále měnila. Mně osobně z toho všeho připadá nejvěrohodnější teorie podle které stála za zmizením Emanuely snaha o zakrytí sexuálního skandálu uvnitř Vatikánu. Prostě se obrátili na "známého", ať zamete stopy... Koneckonců že měli někteří vysoce postavení vatikánští činitelé velmi úzké vztahy s mafií, to je vlastně jediná věc, kterou dokument prokázal dá se říct nabeton. Fingování souvislosti únosu s atentátníkem na papeže, to byla zřejmě jen story na zakalení vody a odvedení pozornosti jinam. Samozřejmě se mohu ale úplně mýlit. Ať tak či onak, případ zmizení Emanuely je každopádně obrovskou lidskou tragédií, upřímnou soustrast jejím rodičům a sourozencům. ()

AutiXrist

By sa jeden dogrcal, vôbec sa nečudujem tým čo sa dobrovoľne rozhodnú ukončiť svoj život na tejto zemi. Tu je človek šťastný len bez mozgu. ()