Čtyři dny před Vánocemi obdrží Elizabeth Athens (Holland Roden) hlasovou zprávu z neznámého čísla, které nepoznává. Ve zprávě se ozve hlas muže, kterého nezná, a naposledy prosí svou životní lásku o druhou šanci. (tribican)

silentname

"Vianočná výzva 2022 - 40. film" - "Time For Him To Come Home For Christmas" je pre mňa jeden z tohtoročných lepších vianočných TV filmov, ktoré som mal možnosť vidieť. Nielen tu máme príjemnejšiu romancu, ktorej som bol schopný uveriť, no rovnako sa film venuje aj niekoľkým trošku náročnejším témam. No aby som bol fér, nedá sa povedať, že to rozoberá nejako hlboko. Ale zase od tohto typu filmov to ani nejako neočakávam. No už len minimálne tá skutočnosť, že je to spomenuté a nejakým spôsobom s tým film pracuje, aby nemusel dostať "R" rating ale mohol si zachovať svoje "G" je pre mňa celkom hodné uznania. Je to totiž príbeh, v ktorom máme 2 nepríjemné udalosti, ktoré ovplyvnili životy viacerých ľudí. A teraz sa niekto snaží dať všetko na poriadok. Lenže niečo sa nepodarí tak ako sa malo a tak je potrebné, aby naši hlavní hrdinovia vypátrali osobu, ktorej hlasová správa v skutočnosti patrí a bola šanca na nápravu starých chýb. Ako však neskôr zistíme, celé to siaha ešte o niečo hlbšie. A film celkom inteligentne skrz flashbacky a solídne napísané dialógy vie príbeh posúvať dobrým smerom, pričom si zvláda zachovať aj určité tajomstvá až do úplného záveru. V mojich očiach jeden z tohtoročných highlightov v sérii, ktorá ma tradične prekvapuje solídnymi filmami. No uvidíme koho čas príde budúci rok. Hodnotenie: A ()