MaedhRos

Singing Killer patří k těm rychleji stárnoucím Changovým počinům, a to především díky "koncertním" číslům. David Chiang nejen že by potřeboval dopilovat svoje lip-sync-fu, aby to aspoň trochu vypadalo, že hlasem Romana Tama zpívá skutečně on, ale navíc je až bolestivě patrné, že Chiang během hudebních čísel opravdu není ve své kůži. Člověk má pocit, že jediné, co mu v tu chvíli táhlo hlavou, bylo "proboha, ať už je to z krku a ať po mně už nikdo nechce repete". O tanečních výstupech v rámci oněch hudebních čísel raději nemluvit - moderní taneční choreografie, zdá se, byla jedna z mála věcí, kterou u Shaws nikdo nedával. Mimo koncertní výstupy (kterých naštěstí není zas tolik a odbudou se z většiny hned v úvodu filmu) je ale Singing Killer velmi slušně odsýpající film. Příběh napraveného darebáka, kterému se bývalí kumpáni začnou plést do života, nepřináší sice nic nového, ale funguje dobře; Chiang je ve formě a navíc spárovaný s Wang Ping, se kterou mu to ohromně slušelo. Akční choreografii dávali dokupy Lau Kar Leung a Tang Chia, a i když se nejedná zrovna o jejich nejlepší počin, odvedli velmi solidní práci. Sečteno a podtrženo - i relativně slabší Chang Cheh je pořád zatraceně dobrá podívaná; místy je to sice poněkud rozpačité, ale nudit se nebudete. 7/10 ()