Druhá šance

(festivalový název)
  • USA Bleeding Love (více)

Krása a něha skrytá v nenápadnosti. Otec a jeho dvacetiletá dcera, dvojice, která od sebe byla odloučena příliš dlouho, se nyní vydává na cestu ze San Diega do Nového Mexika. Po letech k sobě hledají vztah skrze dívčiny problémy se závislostí. S každým překonaným kilometrem zjišťují, že mají společného více než jen slabost pro cukrovinky. V roadmovie Druhá šance ztvárnili hlavní role charismatické dvojice Ewan McGregor a jeho dcera Clara McGregor a vdechli svým postavám neopakovatelné kouzlo autentičnosti. Drama protkané jemným humorem a rodičovskou láskou. (MFF Karlovy Vary)

Goldbeater

Ačkoliv komorní příběhy o opětovném navazování vztahů mezi odcizeným rodičem a potomkem jsou prakticky každoročním festivalovým evergreenem, který mě svou tematickou opotřebovaností někdy unavuje, Druhá šance se úspěšně dokázala vyvázat z téhle letargie a naprosto mi sedla. Téměř to balancuje na hraně melodramatu, téměř. Nikdy to ale za tu hranu nespadne. Chemie postav otce a dcery v podání reálné dvojice otce a dcery velmi dobře funguje. Není na tom nic moc k vytýkání. Milý malý film. [KVIFF 2023] ()

FilmysMartym

Vtipný roadmovie na emocionální horské dráze asi nejlépe vystihne tento film. Nedokážu si ani představit, jak náročné, ale i zároveň nádherné muselo natáčení, jak pro Claru, tak pro Ewana být. Krásný příběh o postupném znovu zbližování otce s dcerou, který i přes mnohé komplikace dospěje k uspokojivému závěru. ()

Cuzan

Zaprášená roadmovie směřující k novému netušenému dobrodružství v podobě sebeobjevování. Líbila se mi kamera ve závěrech vzpomínek z dětství, bavil mě Ewan, ten mě baví vždycky, ale tím, že příběh v podobných variacích slýchávám v práci denně se mě to příliš netklo. Byť to ten film chvílemi dost ždímal. (A jen taková poznámka na okraj: Ewan tam byl v roli velmi milého respektující táty, až mě to překvapilo, jak málo dceru kontroluje, a dává jí příležitosti si něco lupnout.) ()

kajas

Můj zážitek byl samozřejmě přiživen osobní účastí delegace v čele s Ewanem (KVIFF 2023), přesto se podle mě jedná o povedené komorní drama o otci s dcerou, kteří si k sobě musí po letech najít cestu. Top scény: společný zpěv Bleeding Love (Ewan fakt umí) a vyšetřování pavoučího kousnutí :). ()

POMO

Námětem ohraná nízkorozpočtová komorní banalitka, které ale v jednotlivostech nejde moc co vytknout a která je zajímavá tím, že v postavách otce a dcery se v ní před kamerou potkávají Ewan McGregor s jeho reálnou dcerou Clarou McGregor. [Karlovy Vary IFF] ()

• Hlavné natáčanie sa uskutočnilo koncom roka 2021 v Novom Mexiku a trvalo 22 dní. (Arsenal83)
  • Ewan McGregor o filme povedal, že síce nie je autobiografický, no pri hraní s dcérou Clarou sú obaja tým, čím sú v skutočnosti. (Arsenal83)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora