The Second Dallas

všechny plakáty

Robert Francis Kennedy, známy tiež ako "RFK“, bol americký politik, ktorý bol v roku 1964, rok po spáchaní atentátu na jeho brata Johnna F. Kennedyho, zvolený do Senátu za štát New York, pričom o štyri roky neskôr sa rozhodol kandidovať na prezidenta USA. 5. júna 1968 krátko potom, ako v hoteli Ambassador v Los Angeles predniesol svoj prejav, bol rovnako ako jeho brat zastrelený. Toto je dokument, ktorý skúma dôkazy na základe ktorých bol Sirhán Bišára Sirhán odsúdený na trest smrti. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Toto je moja prvá skúsenosť s prípadom atentátu na "RFK" a musím povedať, že je to rovnaký "masaker" plný nezrovnalostí, pochybností a fakt čudesných rozhodnutí počas vyšetrovania, ako v prípade atentátu na jeho brata "JFK". Massimo Mazzucco je ale režisér, ktorý aktuálne nie je príliš populárny pre svoj postoj k udalostiam na Ukrajine, pričom jeho posledný dokument: "Ucraina: l'altra verità" vyvolal množstvo diskusií. Do pozornosti môžem dať ešte: "September 11: The New Pearl Harbor", ktorý sa venuje jednému z najväčších ojebov v histórii ľudstva, pádu "trojičiek" v Novom Jorku. ()